Dodaj do ulubionych

Deweloper eDomus (Biznes Polska) - opinie

24.11.13, 19:28
Witam,

Czy ktoś może wie coś o firmie deweloperskiej eDomus (inwestor BIZNES POLSKA Roland Jakubowski)? Widzę, że zrealizowali już parę projektów (edomus.pl/katalog/zrealizowane) m. in. Osiedle Cukiernicza w Rzeszowie. Czy ktoś z mieszkańców może podzielić się opiniami, ewentualnymi problemami?

Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • freedomwriter Re: Deweloper eDomus (Biznes Polska) - opinie 26.07.18, 16:57
      Witam serdecznie. Chciałem kupić mieszkanie od dewelopera eDomus przy ulicy Potokowej w Rzeszowie. Po zapłaceniu wstępnych opłat rezerwacyjnych, pierwszej transzy (za garaż), przyszedł czas podpisania umowy deweloperskiej. Do podpisania umowy nie doszło ponieważ miałem do niej kilka zastrzeżeń. Na większość pytań odpowiedzi nie uzyskałem, co skutkowało moim wycofaniem się z w/w zakupu.
      Rzeczy, które nie odpowiadały mi w umowie deweloperskiej:
      - brak rachunku powierniczego (odpowiedź od Pana Rolanda podczas rozmowy telefonicznej, cytuje: "bo znalazłem furtkę")
      - nie otrzymałem promes (na inwestycji były 4 kredyty, tylko do dwóch otrzymałem promesy, o pozostałe dwie się nie mogłem doprosić)
      - osoba podpisująca umowę z eDomus zrzeka się praw do gwarancji/rękojmi
      - w razie opóźnień deweloper zobowiązuje się do zapłaty na rzecz kupującego kary w wysokości 0.01% za miesiąc (w przypadku ceny mieszkania za 300 tys. jest to 30zl) - tutaj narusza się ustawowe prawo do równowagi obydwu stron, kary powinny być równe kosztom jakie ponosze z tytułu opóźnień dewelopera (opłaty bankowe i inne)
      - zapisy stanowiące o tym iż monopol na zarządzanie nieruchomością przez 5 lat ma eDomus (jeżeli po roku czasu podniosą czynsz 2x/3x - trzeba płacić)
      - zapisy stanowiące o tym iż monopol na zarządzanie nieruchomością przez 5 lat ma eDomus (biorąc pod uwagę punkt wcześniejszy iż zgadzamy się na brak gwarancji, obawiałbym się jakości wykonania)
      - kilka zapisów już nieaktualnych; bądź odwołania ogólnikowe do całego kodeksu, nie zaś konkretnych przepisów, konkretnych ustaw
      - i wiele innych

Po rezygnacji, domagałem się zwrotu zapłaconych tytułem zaliczki pieniędzy. Z racji iż przygotowane przez eDomus umowy były pełne błędów, postanowiłem wysłać gotową wersję umowy anulującej rezerwacje. Umowa byla wydrukowana w formacie pdf i wysłana na email do eDomus. Deweloper zmienił datę zwrotu pieniędzy (bez konsultacji), przesuwając ją o miesiąc. W rozmowe telefonicznej mówiłem iż nie na taki termin się zgodziłem, pan Roland przedstawił swoją, wyjętą z kosmosu technike liczenia.

Powyższe zabiegi dewelopera, oraz walka o zwrot pieniędzy utwierdziły mnie w przekonaniu iż firma może mieć problemy z płynnością finansową, a co za tym idzie, jakość budynków może być niska.

Odradzam tego dewelopera.
    • chiflado66 Re: Deweloper eDomus (Biznes Polska) - opinie 31.10.19, 22:45
      kontynuując wątek dewelopera eDomus i realizacji przy Potokowej , proszę o ewentualne uwagi,opinie co do rzetelności umów i zawartych w nich postanowień oraz ich spełnienia przez dewelopera. Czy jakość zastosowanych rozwiązań,materiałow,wykonawstwa jest zadowalająca. dziękuję za przekazane info.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka