Dodaj do ulubionych

Dwa i pół roku!

08.07.18, 21:55
"40 lat pracowałam w służbie zdrowia, od kilku jestem pacjentem. Nie pamiętam, by kiedykolwiek pacjenci byli tak traktowani, tak poszkodowani, by odsyłano ludzi ze szpitala, zamykano oddziały, żeby trzeba było czekać latami na przyjęcie do lekarza, gdy choroba nie poczeka rok czy dwa. Pan dyrektor przez rok nie zrobił nic dobrego ani dla pacjenta, ani dla personelu. Jedyne co robi, to lekceważy wszystkich – mówiła starsza pani, gdy stojąc przed szpitalem usłyszała, że pani wiceminister się spieszy do Warszawy. – Pani dziś pojedzie, a tu się nic nie zmieni. Trzeba działać – dodała."
I pomyśleć, że to już dwa i pół minęło od objęcia przez PiS władzy w Polsce... :-(

supernowosci24.pl/pacjenci-czujemy-sie-jak-intruzi/
Edytor zaawansowany
  • chris1970 09.07.18, 15:29
    Straszne, a za PO i PSL szpitale przynosiły zyski. Spółkom lekarskim w szpitalach. W roku 2015 jak wychodziłem ze szpitala, to zwolnienie lekarskie wystawił mi nie szpital, a spółka Lekarze Interniści Sp. z o.o.
    W jednym z rzeszowskich szpitali poprzedni dyrektor zadłużał szpital i dawał podwyżki personelowi. Obecny dyrektor próbuje doprowadzić sytuację do porządku, pielęgniarki chorują ze stresu z powodu odebranych przywilejów.
    Szpitale to studnie bez dna. Ile pieniędzy się wtłoczy, tyle zużyje.
  • wislocki12 09.07.18, 23:01
    Myślę, że po sędziach pójdzie kasta lekarska... ;-)
  • wislocki12 09.07.18, 23:04
    I pielęgniarska. ;-)
  • chris1970 10.07.18, 08:12
    Kilka miesięcy temu w radio słyszałem, jak się dyrektor pozbywał tej spółki. Właściciel spółki płakał do mikrofonu, że zwalniani są lekarze z oddziału. Tyle, że nie lekarze byli zwalniali, a rezygnowano ze spółki, oferując lekarzom posady :)
  • wislocki12 10.07.18, 21:01
    'Według marszałka Ortyla, sytuacja w podkarpackich szpitalach „normuje się”. Lekarze i pacjenci rzeczywistość widzą inaczej.
    - Od tygodnia przyjmujemy o 40-50 proc. więcej pacjentów niż do tej pory. Najwięcej na internę, chirurgię i ortopedię. W związku z tym, że pogotowie przywozi nam bardzo dużo pacjentów z wypadków wstrzymaliśmy planowe operacje na ortopedii bo musimy mieć miejsce dla nich. I tak chorzy leżą już na izbie przyjęć i korytarzach, dobrze, ze nie ma jeszcze upałów – mówi Grzegorz Materna, dyrektor Szpitala Miejskiego w Rzeszowie."

supernowosci24.pl/chorzy-leza-juz-w-izbie-przyjec-i-korytarzach/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.