Dodaj do ulubionych

Ferenc, Ferens i... Kaczyński

07.10.18, 21:47
„Ferensizm” nie wystarczy - mówił na konwencji wojewódzkiej PiS lider tego ugrupowania, Jarosław Kaczyński, wspierając kandydata PiS na prezydenta Rzeszowa."
Myślę, że ktoś, kto nie zna nazwiska człowieka, o którym wypowiada publicznie swoje opinie, nie powinien w ogóle w sprawach Rzeszowa zabierać głosu. :-(

Czytaj więcej: nowiny24.pl/wielka-konwencja-wyborcza-pis-na-podkarpaciu-krytykowali-prezydenta-rzeszowa-tadeusza-ferenca/ar/13555250
Edytor zaawansowany
  • chris1970 08.10.18, 09:18
    Nie sądzisz, że ferensizm brzmi lepiej niż ferencizm? Ludzie mówią często Alians na firmę ubezpieczeniową Allianz. Nikt z tego powodu żył sobie nie podcina. Idąc tym torem rozumowania, firma powinna spakować manatki, bo prawie nikt nie potrafi wypowiedzieć prawidłowo nazwy. Język polski bogatą ma fleksję.
    Dalej. Kto nie jest za PISem nie powinien zabierać głosu w sprawie PISu :-(
  • wislocki12 08.10.18, 11:37
    A mnie najbardziej podoba się "ferencyzm". I prawidłowo utworzony, i nieignorujący rzeczywistość... :-(
  • wislocki12 18.10.18, 20:06
    "Ferenc mówi, że za określenie jego miejskiej polityki mianem „ferensizmu” nie obraził się. – To komplement, że jestem rozpoznawalny w kraju i moje nazwisko jest znane – powiedział we wtorek podczas spotkania z dziennikarzami. Poinformował też, że napisał list do Jarosława Kaczyńskiego.
    (...)
    Ferenc poinformował w nim prezesa PiS także o wysokich miejscach Rzeszowa w ogólnopolskich rankingach. „Ranking ogłoszony w Sejmie 15 bm. usytuował stolicę Podkarpacia na trzecim miejscu wśród miast o najwyższym poziomie rozwoju. Przed Rzeszowem uplasowała się tylko Warszawa i Poznań, a za naszym miastem znalazły się takie duże ośrodki jak Wrocław, Kraków czy Gdańsk” – poinformował prezydent Ferenc prezesa Kaczyńskiego.
    Odniósł się także do słów szefa PiS, który w Jasionce mówił, że na Podkarpaciu „można zbudować drugą Bawarię”. „Spostrzeżenie Pana Prezesa, że województwo podkarpackie może stać się „polską Bawarią”, uważam za niezwykle cenne i trafne. Niech mi będzie wolno zauważyć i zadeklarować, że w tej koncepcji wiodącą rolę powinno i może odegrać miasto Rzeszów” – czytamy w liście Ferenca."

rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,24050399,wybory-2018-jest-riposta-na-ferensizmu-prezydent-rzeszowa.html
  • wacky 22.10.18, 21:56
    Sory ,oni są z tego samego roku?
  • wislocki12 25.10.18, 23:53
    Prawie... ;-)
  • wislocki12 26.10.18, 19:43
    Proponowałem ferencyzm. Chyba nie doczytałeś... Wolę ferencyzm niz faszyzm. O kaczyźmie nawet już nie wspomnę... ;-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.