Dodaj do ulubionych

Odwaga i... myślenie

13.04.19, 20:12
„Panie Jaromirze, czytam Pana posty i powiem, że takie rzeczy z obrażaniem nauczycieli, którzy nie przystąpili do strajku dzieją się też w Rzeszowie… to, jak wygląda strajk w (tu nazwy dwóch szkół średnich w Rzeszowie), przekracza ludzka wyobraźnię… katechety w (tu nazwa szkoły) nie wpuszczono do pokoju nawet po klucz do WC…"
Szkoda tylko, że Dziennikarza z Rzeszowa nie było stać na wymienienie nazwy choć jednej z rzeczonych szkół. Myślę, że zyskałby na wiarygodności. I uznaniu! ;-)
PS Takie numery w mateczniku PiS? Chyba lekka przesada... I dlaczego ofiarą stał się ksiądz. Przecież to nie jest strajk antykościelny! Czasem warto pomyśleć, zanim się coś napisze! ;-)

wpolityce.pl/spoleczenstwo/442504-strajkujacy-nauczyciele-nie-wpuscili-katechety-do-pokoju
Edytor zaawansowany
  • wislocki12 13.04.19, 21:06
    "Nauczyciele z Olsztyna są oburzeni. Na ich telefony komórkowe przyszła przedziwna wiadomość. SMS mówi o... zalewie emigrantów i odpowiedzialności za II wojnę światową, a winni wszystkiemu mają być właśnie protestujący pedagodzy. Autorką SMSa jest pracownica kuratorium."

• wislocki12 13.04.19, 21:07
    www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/strajk-nauczycieli-dostali-szokujacy-sms/3qf781f
  • wislocki12 13.04.19, 21:24
    "Ksiądz podczas mszy: "Nauczyciele są swołoczą, którą trzeba przepędzić."
    Jeden z księży w podlegnickiej Złotoryi podczas mszy w intencji jednej ze szkół obrażał strajkujących nauczycieli. Ojcowie franciszkanie, do których należy kościół, odcinają się od słów duchownego."

wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24651369,ksiadz-podczas-mszy-nauczyciele-sa-swolocza-ktora-trzeba.html#S.srodkowaNajwieksza-K.C-P.-B.2-L.2.maly
  • franek 13.04.19, 21:18
    Jak się czyta cytaty przytoczone przez ciebie,to można stwierdzić,że Polacy są popieprzeni.W telewizji jest bardzo podobnie,bo nie oglądam jej od dłuższego czasu.Polacy to nieokrzesana dzicz,zatruwająca życie społeczno-polityczne.
  • wislocki12 13.04.19, 21:27
    Też mnie to niepokoi. Szczególnie aktywność wielebnych. :-(
  • franek 13.04.19, 21:36
    Dlatego nie oglądam telewizji,programów informacyjnych,bo nie chcę dziczy wpuszczać do swojego domu.
  • wislocki12 13.04.19, 21:42
    Czy to aby nie jest chowaniem głowy w piasek? ;-)
  • franek 13.04.19, 21:49
    Ale żeś dowalił bezsensu.Czyja durnota,tego problem.
    Dziwię się,że tak epatujesz się realiami polskiego bezmózgowia.
  • franek 13.04.19, 22:03
    Przecież poziom debaty publicznej jest żenujący.Rozumiesz mnie?
  • wislocki12 13.04.19, 22:25
    Masz rację. Najbardziej podoba się mi to:
    "Ale żeś dowalił bezsensu.Czyja durnota,tego problem.
    Dziwię się,że tak epatujesz się realiami polskiego bezmózgowia."
    PS Epatuje się raczej kogoś... ;-)
  • franek 13.04.19, 22:31
    >PS Epatuje się raczej kogoś...

A dlaczego siebie nie można epatować?Przecież to robisz.
  • wislocki12 13.04.19, 23:41
    Czy Ty przypadkiem nie pomyśłałeś właśnie o masturbacji? ;-)
  • franek 14.04.19, 15:35
    ...to wygadałeś się.Dlatego jesteś zawsze podniecony.
  • wislocki12 14.04.19, 19:56
    Ja nie epatuję się... ;-)
  • franek 14.04.19, 20:15
    To nie będziesz musiał spowiadać się...jakiemuś pedofilowi w sukience.
  • wislocki12 14.04.19, 20:32
    Całe szczęście... :-)
  • wislocki12 14.04.19, 20:38
    Zastanawiam się, komu tak tak naprawdę zależy na wkręcaniu katechetów w strajk nauczycieli? Przecież to też nauczyciele! Tyle, że od klepania paciorków i... magicznych gestów... ;-)
  • franek 14.04.19, 20:48
    Może klechy też chcą podwyżek,bo z tacy niezadowoleni.
  • wislocki12 14.04.19, 21:07
    Oni rzadko bywają zadowoleni... :-(
  • wislocki12 17.04.19, 20:21
    Dziennikarz z Rzeszowa:
    "Odlot! Krzysztof Luft po incydencie w Rzeszowie: „To się może powtarzać, aż wreszcie katecheci w ogóle zostaną wyproszeni ze szkoły.
    Co daj, Panie Boże"
    PS Przy okazji drobne pytanko do Pana Dziennikarza. Otóż dlaczego religia w polskich świeckich szkołach publicznych nauczana jest (Pożal się, Panie Boże) w większym wymiarze niż np. fizyka, chemia, geografia czy biologia? I dlaczego katecheci opłacani są z państwowej kiesy, choć zarzekali się kiedyś, że o Bogu nauczać pragną gratis? ;-)

wpolityce.pl/polityka/442614-jestesmy-na-wojnie-dwoch-swiatow-naszego-i-ich
  • Gość: Abba Józef IP: *.toya.net.pl 17.04.19, 21:09
    wislocki12 napisała:

> PS Przy okazji drobne pytanko do Pana Dziennikarza. Otóż dlaczego religia w pol
    > skich świeckich szkołach publicznych nauczana jest (Pożal się, Panie Boże) w wi
    > ększym wymiarze niż np. fizyka, chemia, geografia czy biologia? I dlaczego kate
    > checi opłacani są z państwowej kiesy, choć zarzekali się kiedyś, że o Bogu nauc
    > zać pragną gratis? ;-)

Jeden z internautów napisał w komentarzu: „Mieliście Państwo 8 lat. I nie wyprosiliście
    katechetów ze szkół

A teraz każecie to robić PiS
    A chętnie bym tę odpowiedź poznał, bo jestem bardzo ciekaw, czy są w ogóle takie plany, czy wręcz przeciwnie że jak opozycja dojdzie do władzy, to wywali katechetów \
    Najłatwiej wyciągać gorące kasztany z ognia czyimiś rękoma
  • wislocki12 17.04.19, 21:32
    Niczego nikomu nie każę. Zastanawiam się tylko, dlaczego religia w polskich świeckich szkołach publicznych nauczana jest w większym wymiarze niż np. fizyka, chemia, geografia czy biologia? Przy okazji drobne pytanko. I dlaczego katecheci opłacani są z państwowej kiesy, choć zarzekali się kiedyś, że o Bogu nauczać pragną wyłącznie gratis? ;-)
    Zaznaczam ponadto, że nie mam zamiaru namawiać PiSu do wypraszania wielebnych ze szkół, choć nie ukrywam, że bardzo bym się z tego cieszył! :-)
    PS Przypomnę jeszcze tylko, że religia wprowadzona została w swoim czasie zwykłą instrukcją. Podejrzewam zatem, że również instrukcją można ją wyprowadzić. ;-)
  • franek 18.04.19, 19:31
    ...głosujesz na Wiosnę tego dewianta,Biedronia?Popadasz w skrajności.
  • wislocki12 18.04.19, 19:46
    Wiosna to piękna pora roku! Też uważam, że Kościół powinien być usunięty na czele z katechetami ze szkół. A poza tym, jeżeli Wiosna osiągnie próg wyborczy to na pewno nie wejdzie w koalicję z PiSem. A dewiacje? Kto z nas nie miał "grzesznych" myśli, a niektórzy nawet potrafią je zrealizować? ;-)
  • franek 18.04.19, 19:53
    Lewica,czyli lewactwo to zawsze jakieś zboczenia,dewiacje społeczne,seksualne.To wybryk,wykolejenie natury,anormalność.
  • wislocki12 18.04.19, 20:17
    Powinieneś zagłosować na Brauna, Mikkego, Godek i Winnickiego. Podobno chcą odebrać głosy PiSowi... ;-)
    PS A prawica i konserwa to... ciemnogród! :-(
  • franek 18.04.19, 20:33
    >PS A prawica i konserwa to... ciemnogród! :-(

W jakich kwestiach,podaj przykłady.
  • wislocki12 18.04.19, 20:47
    We wszystkich, chociażby w kwestii roli wiary i Kościoła katolickiego w życiu społecznym. :-(
  • franek 18.04.19, 20:53
    > chociażby w kwestii roli wiary i Kościoła katolickiego w życiu społecznym. :-(

Tu masz może rację.Od tego kleru i ich religii mam czkawkę.
    Oni uważają,że bez wiary i religii nie można być normalnym i empatycznym,a więc uspołecznionym człowiekiem.
    Co za zarozumiałe klerykalne ćwoki.
  • wislocki12 18.04.19, 21:16
    Sam widzisz. Ciemnogród! ;-)
  • franek 18.04.19, 20:43
    Nie żartuj,Korwin-Mikke to komediant,satyryk,a nie polityk.
  • wislocki12 18.04.19, 20:49
    Może i masz rację, ale narodowcom, w tym Winnickiemu podoba się... ;-)
  • franek 18.04.19, 20:01
    > A dewiacje? Kto z nas nie miał "grzesznych" myśli, a niektórzy nawet potrafią je zrealizować? ;-)

To ty też,jak Biedroń jesteś gejem,dewiantem?Bo ja jestem mężczyzną.
  • wislocki12 18.04.19, 20:19
    Najprościej jest oskarżyć oponenta o... zboczenia! ;-)
  • franek 18.04.19, 20:24
    Przecież sam przyznałeś się do tego,gamoniu.
  • wislocki12 18.04.19, 20:44
    A w którym miejscu? ;-)
    PS Nigdy nie przyszłoby mi do głowy nazwać nazwać kogokolwiek na forum gamoniem. Nawet Ciebie! ;-)
  • franek 18.04.19, 20:18
    Wiesz,co jest najważniejsze dla lewicy i lewicowych dewiantów?Chyba dwa podstawowe bzdety ideologiczne:realizacja interesu dewiantów LGBT i krucjata antykościelna.Oni zajmują się sobą,realizują swój interes.
    Zobacz na polską lewicę.Nic nie robią,mają gęby pełne frazesów i banałów ideologicznych i tylko tuczą swoje tyłki.
  • wislocki12 18.04.19, 20:24
    O ile pamiętam, to nie lewica wymyśliła ideę krucjaty! ;-)
    PS Podejrzewam, że żadnemu, jak piszesz "dewiantowi", nie przyszłoby do głowy zaglądać jakiemukolwiek katolowi pod kołdrę... ;-)
  • franek 18.04.19, 20:29
    >O ile pamiętam, to nie lewica wymyśliła ideę krucjaty!

Zgadza się,dopuściła się plagiatu.Jak sam widzisz lewica nie grzeszy inwencją twórczą.
  • wislocki12 18.04.19, 20:52
    Ale chyba nie hasło krucjaty antykościelnej... Mnie to wygląda na źródła kościelne! ;-)
  • genia50 18.04.19, 22:57
    Może akurat Biedroń podejmie męskie działanie, i uporządkuje stosunki między naszym państwem a Kościołem, żeby już skończył się lać ten strumień pieniędzy państwowych dla krk. Ostatnio znowu minister kultury przyznał O.Rydzykowi 150 mln dotacji na rozpoczęcie budowy muzeum J.P.II.
  • wislocki12 18.04.19, 23:36
    Myślę, że w naszych czasach homoseksualiści mogą być prawdziwymi gwarantami męskości, w odróżnieniu od wszelkiej maści konformistów płci wszelakiej... :-(
  • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 19.04.19, 09:35
    Sw. Biedny co leje matkę w obronie ojca alkoholika
  • genia50 19.04.19, 11:33
    W rodzinach gdzie panuje alkohol cierpią dzieci, bo relacje są trudne. Często alkoholik jest postrzegany jako ten fajny, wesoły i hojny co nie skąpi i ma gest, a druga osoba jako ta zołza co broni wszystkiego "co najlepsze", zresztą relacje są różne i nieraz niezrozumiałe w takich rodzinach . Najważniejsze , że to szybko minęło i matka z synem są w dobrych relacjach i przyjażni co uważam za bardzo pozytywne, bo w niektórych rodzinach patologiczna atmosfera nigdy nie mija. Powinno być to postrzegane jako coś pozytywnego, a nie służyć jako przedwyborcza "świnia".
  • Gość: Abba Jozef IP: *.toya.net.pl 19.04.19, 11:59
    Tak masz rację
    tylko
    akta sądowe zniknęły
    co tam takiego było do ukrycia?
  • wislocki12 19.04.19, 13:43
    Abp Jędraszewski to nawet apeluje o przebaczenie dla pedofilów... :-(
  • franek 19.04.19, 15:41
    Abp Jędraszewski to cholerny głupek.Pedofilia to ciężkie przestępstwo.Za takie wypowiedzi powinien być usunięty z życia publicznego.
  • wislocki12 19.04.19, 20:21
    Dzisiaj o 20.10 Jędraszewski ma wygłosić orędzie na Wielkanoc. Dobrze, że Jezus zmartwychwstał, bo musiałby się grobie przewracać... :-(
  • franek 19.04.19, 20:25
    Ty w takie bajki wierzysz?A taki duży.he
  • wislocki12 19.04.19, 21:10
    W takie to już nie! ;-)
  • franek 19.04.19, 21:17
    A czemu ludzie w ogóle wierzą?Bo boją się śmierci i związku z tym,coś sobie obiecują?
  • wislocki12 19.04.19, 22:00
    Chcą uporządkować świat, a bajki znakomicie się do tego nadają... Można popuszczać wodze fantazji bez ograniczeń. I niczego nie trzeba udowadniać... ;-)
  • franek 19.04.19, 22:41
    Taaa...religijne bajki nadają się do socjalizacji mas.
  • wislocki12 20.04.19, 00:45
    Nawet dekoracje, ubiory, symbole i liturgia pozostają bez zmian tysiące lat... :-(
  • wacky 20.04.19, 06:33
    Jesli to faktycznie bajki to po co ta cała teologia?
    Uniwersytety kat. i to całe zamieszanie z nadawaniem np. tytułów naukowych?
  • wislocki12 20.04.19, 11:27
    Żeby dodać powagi i wiarygodności sobie i firmie... ;-)
    Jak Ci się podoba podoba temat "Uzależnienie od internetu jako przyczyna niezdolności do zawarcia małżeństwa w świetle prawa kanonicznego"? ;-)

wpk.uksw.edu.pl/node/97
  • wacky 20.04.19, 11:43
    Średnio.
    Myśle, że niejaki prof. Bartoś byłby tu bezlitosny.
  • wislocki12 20.04.19, 11:51
    Muszę przyznać, że Bartoś, w odróżnieniu od Gądeckiego, Jędraszewskiego czy Dziwisza może imponować. ;-)
  • franek 20.04.19, 13:08
    A czy ludzie doświadczają istnienia jakiegoś Boga,Jezusa?Przecież wiara to tylko fantasmagorie.
  • wislocki12 20.04.19, 19:56
    "Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy;
    Młodości! dodaj mi skrzydła!
    Niech nad martwym wzlecę światem
    W rajską dziedzinę ułudy:
    Kędy zapał tworzy cudy,
    Nowości potrząsa kwiatem
    I obleka w nadziei złote malowidła
    ."
  • wislocki12 19.04.19, 13:41
    Myślę, że Biedroń jest bardziej ofiar niż katem. ;-)
  • wislocki12 20.04.19, 20:18
    "Panie Jaromirze chcę powiedzieć, że Pańskie poglądy są mi bardzo bliskie. Dziękuję za Pana szlachetne i uczciwe podejście do tego co się dzieje w naszym kraju.
    (...)
    W mojej szkole jeszcze (póki co) nie jest źle, bo jest nas przynajmniej kilka osób myślących podobnie, ale znam przypadki swoich kolegów, którzy są sami i przeciwko nim jest całe grono pedagogiczne. Tam naprawdę trzeba wielkiej odwagi, żeby się wyłamać. Ceną będzie ostracyzm środowiska, a konsekwencją konieczność zmiany pracy…"
    W tych sprawach to chyba jednak większość ma rację! Mniejszość się tylko wyłamuje! :-)

wpolityce.pl/polityka/442614-jestesmy-na-wojnie-dwoch-swiatow-naszego-i-ich

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.