22.04.19, 20:54
"Zabytkowa kładka nad torami łącząca dworzec kolejowy w Rzeszowie z osiedlem 1000-lecia ma zostać podzielona na dwie części i przeniesiona. Teraz padł pomysł nowej lokalizacji dla jednej z części - ma to być os. Drabinianka."
Jestem zdeklarowanym zwolennikiem przywrócenia kładki na osi Grunwaldzka-Sienkiewicza ponieważ:
1) oznacza to wielkie ułatwienie i skrócenie drogi dla osób chcących przejść nad torami między Grunwaldzką i Sienkiewicza,
2) będzie powrotem do owej stuletniej zabytkowej tradycji,
3) być może doprowadzi do rewaloryzacji tego jakże zaniedbanego zakątka Rzeszowa.
PS Mam wrażenie, że Drabinianka powinna zadowolić się skradzioną miastu rękami prezydenta Ferenca figurą Jana Nepomucena. :-(
Edytor zaawansowany
  • chris1970 29.04.19, 13:55
    Przyjąłem ze zdumieniem i niedowierzaniem informację, że zabytek ma ozdobić rzekę Strug. Nic przeciw tej rzeczce nie mam, ale zważywszy na deklaracje, że kładka wróci na swoje miejsce, powinno się dotrzymać słowa.
    Wszystkie trzy wymienione punkty są rzeczowe i jak najbardziej popieram.
    Poza tym, taka kładka będzie alternatywną drogą dla np. podziemi, które też kiedyś mogą być remontowane, mogą być zalane, co już bywało w przeszłości.
  • wislocki12 29.04.19, 22:08
    Masz rację! Zalania tuneli bywały tu od zawsze, niestety! Już samo to powinno ostrzec decydentów. Marny może być los potencjalnych podróżnych i mieszkańców os. Tysiąclecia.... Część kładki musi wrócić na Grunwaldzką-Sienkiewicza! I ma to wielki sens! :-(
  • wislocki12 01.05.19, 22:23
    A jak Strug znowu zmieni koryto to przestawią kładkę? ;-)
  • genia50 29.04.19, 22:45
    A tak w ogóle to ile lat będą remonty torów i prawie całkowity brak połączeń kolejowych? Można powiedzieć, że podróż koleją stała się uciążliwa lub często niemożliwa, oby nie zostało tak na zawsze, bo coś ta sytuacja się przedłuża.
  • wislocki12 29.04.19, 23:08
    Nie ma chyba wątpliwości, że dworzec rzeszowski i jego okolice wymaga remontu, ale róbmy to z głową! ;-)
  • wacky 30.04.19, 08:11
    Inna kładka, ta okrągła-
    Gdy zdecydowano się zrobić drewnianą balustrade z afrykańskiego, ponoć niezniszczalnego wręcz drewna spadła na ten pomysł i słusznie-fala krytyki.
    Pare dni temu przeczytalem, że drewniana zbutwiala balustrada ma być wymieniona na...Uwaga! drewnianą polską
    Ja tego nie pojmuję, moim skromnym zdaniem sensownie byłoby zrobić to ze stali nierdzewnej.
    Odświeże ten wątek za 5 lat i napiszę...a nie mówiłem!
  • wislocki12 30.04.19, 21:11
    Ta kolejowa jest (nadal) z żelaza... ;-)
  • wacky 30.04.19, 21:23
    No właśnie. I trzyma się. A propos ciekaw jestem kiedy ją zbudowano.
    ?
  • wislocki12 30.04.19, 22:59
    Gdzieś czytałem, że przed 110-120 laty... :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.