Dodaj do ulubionych

Warto wiedzieć

02.05.19, 21:00
"SuperWywiad z Wojciechem Kubalą, nauczycielem historii z Rzeszowa.
- Czego się Pan dowiedział o sobie i kolegach podczas strajku?
- Przede wszystkim tego, że jestem na pasku partii opozycyjnych, chcę zaszkodzić rządowi, destabilizuję system oświaty i występuję przeciwko interesom uczniów. Usłyszałem również, że jestem niezwykle bogatym człowiekiem, bo zarabiam praktycznie tyle samo, co poseł na Sejm, pracując zaledwie 18 godzin tygodniowo i licząc po 45 minut. Warto jeszcze dodać, że wyrażając dezaprobatę wobec współpracowników, którzy nie zdecydowali się strajkować, jestem praktycznie żołnierzem Wermachtu."

supernowosci24.pl/wladza-podciela-nauczycielom-skrzydla/
Edytor zaawansowany
  • Gość: Lelek Kozodoj IP: *.toya.net.pl 03.05.19, 06:32
    Niech poda PiT tam jest z sumowany cały zarobek z wszystkimi dodatkami
    i sprawa jasna
  • wislocki12 03.05.19, 12:44
    A nie wystarczy klamra z napisem "Gott mit uns"?
  • franek 03.05.19, 13:08
    To już modlitwa im wystarczy.he
  • Gość: Lelek Kozodoj IP: *.toya.net.pl 03.05.19, 14:55
    demotywatory.pl/218745/Sa-rzeczy-ktorych-kupic-nie-mozna
    Niech pracują od września za Bóg zapłać
  • franek 03.05.19, 15:13
    Alleluja i do przodu.
  • wislocki12 03.05.19, 21:24
    Nogami? ;-)
  • ke2 03.05.19, 21:44
    Zapytaj autora tego tekstu,Rydzyka,co miał na myśli.
  • wislocki12 03.05.19, 22:16
    Rydzyk zawsze ma na myśli kasę... :-(
  • wislocki12 03.05.19, 21:16
    "Sekretariat Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego rekomenduje włoski protest.
    Nauczyciele zawiesili strajk, ale nie protest. Będą więc przeprowadzać lekcje i realizować czynności, które należą do ich obowiązków w ramach 40-godzinnego czasu pracy, ale nic ponadto. Co to oznacza? Koniec z dodatkowymi zajęciami pozalekcyjnymi, wycieczkami, projektami czy przygotowywaniem uczniów do konkursów."

supernowosci24.pl/strajk-wloski-w-szkolach/
  • ke2 03.05.19, 21:36
    O,nauczyciele zreflektowali się i nie rozpieprzą całego szkolnictwa.
  • genia50 03.05.19, 21:57
    Ktoś inny ich wyręcza.
  • wislocki12 03.05.19, 22:14
    Po dokonaniach Zalewskiej nie ma już co rozpieprzyć... ;-)
  • ke2 03.05.19, 22:23
    Przesadzasz.Przecież nauczyciele nie są brakorobami.
  • wacky 03.05.19, 23:04
    Ja bez żadnego trybu. Polecam uwadze
    youtu.be/75blQClrqEI
  • wislocki12 03.05.19, 23:24
    Czy Ty przypadkiem nie jesteś obrońcą życia poczętego? A czy ktoś próbuje odebrać Ci je? ;-)
  • wislocki12 03.05.19, 23:26
    Przecież Zalewska nie jest nauczycielem... To minister! ;-)
  • wacky 03.05.19, 23:40
    Nie kumam. Ja tylko nagrałem Tuska. A propos, kiedyś dawno dawno temu mój ulubiony komentator sportowy Andrzej Janisz bardzo chwalił sobie w jednym z wywiadów Gre o Tron, a dzisiaj pan premier Tusk też powiedział ,że to niezły serial. Musze sobie to oglądnąć.
  • wislocki12 03.05.19, 23:42
    Sobie? Możesz. Reklamacji nie przyjmuję... ;-)
  • Gość: Lelek Kozodoj IP: *.toya.net.pl 04.05.19, 10:05
    Tusk zlikwidował 1146 szkół, oraz zwolnił 30-40 tyś nauczycieli
    8 lat bez żadnej podwyżki.
    Morawiecki powinien zrobić to samo
    i
    będzie spokój na następne 8 lat
  • wislocki12 04.05.19, 11:58
    Ale do głowy nie przyszła możliwość stworzenia podwójnego rocznika w liceach... ;-)
  • wacky 04.05.19, 13:09
    Tylko Tusk może zbawić Polske.
  • Gość: Lelek Kozodoj IP: *.toya.net.pl 04.05.19, 13:58
    wacky napisał:

> Tylko Tusk może zbawić Polske.

słusznie prawisz

żeby przetrwać, należy nic nie robić
    każda akcja powoduje reakcję
    albo inaczej
    cokolwiek zrobisz i tak będziesz tego żałował
  • ke2 04.05.19, 15:34
    To właśnie strategia lesera,nieroba Tuska i tak wyglądały jego i PO ośmioletnie rządy.
  • wislocki12 04.05.19, 20:50
    To jeszcze powiedz co przez blisko 50 lat swojego życia zawodowego zrobił Kaczyński? :-)
  • ke2 04.05.19, 21:01
    Nie zamierzam agitować Kaczyńskiemu,ale trzeba przyznać,że rząd prowadzi wyjątkowo prospołeczną ekonomię w porównaniu do poprzednich rządów.Tusk potrafił tylko pieprzyć o jakiejś zielonej wyspie,kiedy ludzie uciekali za granicę.
  • Gość: Lelek kozodoj IP: *.toya.net.pl 04.05.19, 21:13
    newsbook.pl/2017/04/23/tusk-juz-jako-30-latek-nienawidzil-polski/
  • wislocki12 04.05.19, 22:11
    Donald Tusk:
    "Polskość jako zadany temat… Wydawałoby się: tylko usiąść i pisać. A tu pustka, tylko gdzieś w oddali przetaczają się husarie i ułani, powstańcy i marszałkowie, majaczą Dzikie Pola i Jasna Góra, dziejowe misje, polskie miesiące, zwycięstwa, klęski. Zwycięstwa?
    Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych rojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze wrzuciły na moje bark brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię; i każą je z dumą obnosić. Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam, gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę; Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy. I tylko w krótkich chwilach przerwy rozważamy nasz narodowy etos odrobinę krytyczniej, czytamy Brzozowskiego i Gombrowicza, stajemy się normalniejsi."
  • wislocki12 04.05.19, 21:50
    Naprawdę uważasz, że 500+ to jakiś program społeczny? Nie żartuj, to prymitywna kiełbasa wyborcza. Zwróć uwagę na korelacje czasowe. Ciekawe, co nas czeka przed wyborami do Sejmu? ;-)
  • ke2 04.05.19, 21:55
    Wybacz,ale pieprzysz.
  • wislocki12 04.05.19, 22:20
    Naprawdę uważasz, że Kaczyńskiemu chodzi o los polskich dzieci i emerytów? Tylko dlaczego swoje tzw. decyzje społeczne podejmuje w wigilie kolejnych wyborów, a postulaty lekarzy, niepełnosprawnych i nauczycieli zbywa pogardliwym milczeniem i marzy... o bliźniaczych wieżach w Warszawie? :-(
  • ke2 04.05.19, 22:27
    Wisłocki,weź coś za..uchaj,to może ci się polepszy.Źle z tobą.
  • wislocki12 04.05.19, 22:32
    I to już wszystko co masz do powiedzenia w tej sprawie? Szkoda... ;-)
  • Gość: Lelek Kozodoj IP: *.toya.net.pl 04.05.19, 22:17
    Oj Wsłocki masz mleko pod nosem

Gdy by Tusk był na tyle genialny
    że
    wpadł by na pomysł i dał +500 dla plebsu
    to
    PO do dzisiaj by była przy korycie
    a
    Tuska by noszono w lektyce jak faraona
  • wislocki12 04.05.19, 22:29
    Może i mam owo mleko, ale warto chyba pamiętać, że w czasie kadencji Tuska świat był pogrążony w kryzysie. A Polska? Pamiętasz "zielona wyspę"? W tamtym czasie rozdawnictwo nie było możliwe. Choć pewnie gdyby Tusk zdecydował się, to Kaczyński nie miałby już na 500+ i inne fanaberie... Teraz noszą go w lektyce jak faraona... :-(
  • ke2 04.05.19, 22:35
    Tusk miał pecha,bo miał takie samego fachowca od finansów,jak on sam,i który nie widział na te cele PINIĘDZY.Był taki fachowiec,Rostowski.
  • wislocki12 04.05.19, 23:02
    A pani minister Czerwińska gdzieś przepadła... ;-)
  • wacky 05.05.19, 08:45

Panie Donaldzie wróć do kraju swego
    Paś owieczki swoje, zdejm bielmo z oczu szarej masy
    Który nie widzi dalej
    Niż kawał kiełbasy albowiem
    Ścieżkę człowieka prawego ze wszech stron otacza
    Niesprawiedliwość samolubnych
    I tyrania złych ludzi.
    Błogosławiony, kto w imię miłości bliźniego i dobrej woli
    Prowadzi słabych przez dolinę ciemności,
    Bo prawdziwie strzeże on brata swego i odnajduje dzieci zaginione.
    I uderzy z wielką pomstą i zapalczywością
    Na tych, którzy braci swoich otruć i zniszczyć próbują.
    I poznacie, że imię jego D.
    Gdy uczyni pomstę nad wami
    A jak ktoś to usłyszał, zawsze źle kończył.
  • Gość: Lelek kozodoj IP: *.toya.net.pl 05.05.19, 12:59
    Ten gościu jest zdolny do największej podłoty aby tylko zdobyć władzę
    nawet nabrał czarnych

czyli neofita na jeden dzień
    www.se.pl/wiadomosci/galeria/tusk-wzia-slub-koscielny-by-zostac-premierem/gg-JkjB-KCap-V2ZZ/gp-acFV-niMh-Z43w
  • wislocki12 05.05.19, 20:34
    A może nawrócił się? Nie sądźcie... ;-)
  • Gość: Lelek Kozodoj IP: *.toya.net.pl 05.05.19, 21:20
    wislocki12 napisała:

> A może nawrócił się? Nie sądźcie... ;-)

..abyście nie byli sądzeni

Może i masz rację
    tylko nie wiadomo
    czy
    tłum śpiewał Barkę

demotywatory.pl/4763448/Ciekawe-czy-tlum-spiewal-Barke
  • wislocki12 05.05.19, 23:04
    Tłum zaśpiewa każdą barkę! ;-(
  • genia50 05.05.19, 22:10
    Jego doradcą był też Morawiecki.
  • wislocki12 05.05.19, 23:13
    Morawiecki był wszędzie. Walczył z komuną, kierował bankami, doradzał Tuskowi, negocjował wejście do Unii... A dzisiaj? Lepiej nie mówić... ;-)
  • wacky 06.05.19, 08:11
    Znalezione w sieci..
    "Czego te kurwa dziady nie tkną to spierdolą.. potrafią spierdolić nawet coś.. czego spierdolić nie sposób.. Obsadzili LOT swoimi sługusami.. to teraz co co drugi samolot jest opóźniony albo odwołany.. Wyrazili zgodę na używanie pestycydów które na terenie UE są zakazane.. więc zaraz padną pszczoły.. Dorwali w swoje brudne łapska stadninę która przetrwała zabory i wojnę.. a rozjebali ją w rok.. Tylko tknęli dyplomacji.. i już jesteśmy niemal wyautowani z unijnej struktury.. Z armii zostały jakieś wióry.. a po lasach gania grupka amatorów i pokrzykuje jeb jeb jeb.. Rozłożyli na łopatki cały system edukacji.. a z policji zrobili sługusów którzy mają chronić im dupy.. o służbie zdrowia nawet nie wspomnę bo nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.. Z Parlamentu zrobili taką szopkę.. że niedługo turyści z całego świata zaczną się zjeżdżać.. aby na własne oczy to zobaczyć.. W ministerstwach siedzą oryginale słupy.. a premier się nie może nawet po dupie podrapać bez pozwolenia na piśmie z Nowogrodzkiej.. Z telewizji publicznej zrobili parodie.. gdzie nawet prognoza pogody jest przekłamana.. a już szczytem bolszewizmu jest zlecenie reformy wymiaru sprawiedliwości komunistycznym aparatczykom.. Kłamią.. manipulują.. oskarżają.. ujadają.. kwiczą.. dzień i noc uprawiają prostacką propagandę.. a to wszystko jakoby w imieniu całego narodu.. choć ponad 80 procent nigdy nie głosowało na ten antypolski twór.. Co to kurwa wszystko ma być tego nie wiem.. ale takiego burdelu nie ma na całej kuli ziemskiej!"

jamen..
  • Gość: Lelek Kozodoj IP: *.toya.net.pl 06.05.19, 10:38

Miłej lektury jak było kiedyś

Może za kilka lat niewielu będzie pamiętało na co w VIP-owskiej sali jednej z restauracji umawiali się pewien minister i prezes któregoś z banków, ale rymowanka o "ch**u, du**e i kamieni kupie" zostanie. Tak, jak niewygodna dla nas, ale przyjemna dla nich, pozycja Polaków w kontaktach z Amerykanami, która nie przeszkadza nam tylko dlatego, że mamy w sobie "murzyńskość". Jakie jeszcze, podsłuchane przy dobrych winach i mlecznej jagnięcinie, zdania naszej polityczno-biznesowej elity mamy szansę zapamiętać? Zebraliśmy w jednym miejscu te najważniejsze, ale też najbardziej efektowne i barwne. (www.tvn24.pl)

www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kamieni-kupa-i-inne-murzynskosci-zmyslne-efektowne-najwazniejsze-wypowiedzi-podsluchanych-politykow,443017.html
  • xx1967 06.05.19, 10:58
    Ostatnio strażnik nie chciał mi otworzyć bramy, powiedział, że parking jest dla VIP-ów. Musiałam mu udowodnić, ze nauczyciel to też człowiek, wpuścił mnie:-) Zaparkowałam obok śmietanki regionu:-) Trzeba się o wszystko upominać, byłam jako opiekun z dzieckiem na konkursie.
  • xx1967 04.05.19, 17:53
    Pic na wodę, fotomontaż! Pracujemy, tak, jak wcześniej. Byłam na konkursie w ubiegłym tygodniu, jadę na 3-dniową wycieczkę, na Zieloną szkolę nie dam rady, tylko dlatego, że mam egzaminy. Nigdy nie popierałam strajku, nie byłam na urlopie zdrowotnym, nie potrafię kłamać, nic mi nie dolega:-)
  • Gość: Lelek kozodoj IP: *.toya.net.pl 04.05.19, 20:36
    xx1967 napisała:

> Pic na wodę, fotomontaż! Pracujemy, tak, jak wcześniej. Byłam na konkursie w ub
    > iegłym tygodniu, jadę na 3-dniową wycieczkę, na Zieloną szkolę nie dam rady, ty
    > lko dlatego, że mam egzaminy. Nigdy nie popierałam strajku, nie byłam na urlopi
    > e zdrowotnym, nie potrafię kłamać, nic mi nie dolega:-)

czyli wcześniej cicho siedziałaś i strajkowałaś w ten sposób że uczestniczyłaś w konkursach i wycieczkach a jak strajk się skończył to twierdzisz że nie strajkowałaś
    tak to rozumiem
    czy coś jest nie tak?
  • xx1967 04.05.19, 20:48
    Nigdy nie strajkowałam , dwukrotnie w referendum opowiedziałam się przeciw strajkowi. Nie popieram strajku.
  • wislocki12 04.05.19, 20:54
    A gdyby strajkiem kierował PiS?
  • wislocki12 04.05.19, 20:53
    Czy Ty przypadkiem nie należysz do Komsomołu? ;-)
  • xx1967 04.05.19, 20:55
    Nie rozmawiam z Tobą, na rzeszowskim forum też! Nie szanujesz mnie!
  • wislocki12 04.05.19, 21:42
    Przecież nie musisz odpowiadać. Czytać też! ;-)
  • xx1967 04.05.19, 21:51
    Już się wynoszę z tego wątku! Jest tyle ostatnio wątków o belfrach!
  • wislocki12 04.05.19, 22:21
    Szkoda. Tak miło było z Tobą pogawędzić... ;-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.