23.08.19, 21:45
"Prezydent Ferenc na ulicy Mickiewicza umieścił tablice informujące o zakazie remontu nawierzchni.
Od ponad tygodnia na ulicy Mickiewicza w Rzeszowie umieszczone są dwie tablice informujące o tym, że konserwator zabytków nie pozwala na rewitalizację tamtejszej zabytkowej nawierzchni. Teraz Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, chce, żeby powieszono tam większą tablicę, bo te które już są, jego zdaniem są zbyt małe. Beata Kot, wojewódzki konserwator zabytków, te napisy ocenia jako zaczepkę prezydenta i zamierza pozwać ratusz za pomówienie."
Mam wrażenie, że w Rzeszowie rozpoczęto kolejną wojenkę pod hasłem PiS vs. reszta świata! ;-)

supernowosci24.pl/konserwator-pozwie-do-sadu-wladze-miasta/
Edytor zaawansowany
 • wislocki12 27.08.19, 23:07
  "W 2014 roku MZD w Rzeszowie chciał zastąpić kostkę na ul. Króla Kazimierza asfaltem, lecz nie zgodził się na to konserwator zabytków, wskazując na historyczny charakter drogi.
  Kilka dni temu informowaliśmy czytelników Super Nowości o konflikcie ratusza z konserwatorem zabytków. Zamieszanie spowodował brak zgody konserwatora na zastąpienie nawierzchni ul. Mickiewicza płytami granitowymi. Nasi czytelnicy pytają, co z innymi drogami w mieście pokrytymi kostką? Mowa o ul. Króla Kazimierza, Styki czy Reformackiej."
  Ciekawe, czym wyłożona jest ulica Jagiellońska w Przemyślu? Pisem? :-(

  supernowosci24.pl/co-dalej-z-nawierzchniami-z-kostki-na-rzeszowskich-drogach/
 • wislocki12 28.08.19, 20:33
  Mieszkam przy ulicy wyłożonej kostką granitową. Nikomu nie życzę! Przejeżdżające samochody brzmią jak startujące samoloty odrzutowe! ;-(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka