Dodaj do ulubionych

Konkursowe lektury ze scenami przemocy

IP: *.nm.e-zet.pl 02.11.07, 20:54
To trzeba by było unieważnić i niektóre księgi Starego Testamentu, a
na pewno opowieści mitologiczne Greków i Rzymian.
Edytor zaawansowany
  • kate91 03.11.07, 21:51
    Tu mi się zasuwa tylko pytanie: kiedy wreszcie Kuratorium zacznie uczyć się na własnych błędach?? Nie ma roku, żeby w tych konkursach nie było neidomówień i pomyłek. Do ich kumulacji doszło dwa lata temu, kiedy to na etapie szkolnym konkursu polonistycznego "przez pomyłkę" pojawiło się polecenie napisania wypracowania, a po zakońćzeniu konkursu, KO na swych stronach napisało, że zadania nie należy oceniać. Wtedy sprawą zainteresowała się Gazeta Wyborcza i TV Rzeszów, ale pomyłki są rokrocznie. Wciąż myla się układający pytania, klucze odpowiedzi, wciąż są niedociągnięcia przy organizacji poszczególnych etapów. Wystarczy wspomnieć zeszłoroczny wojewódzki etap konkursu informatycznego, polonistycznego, matematycznego - zabrakło kartek z kodami dla uczniów i musiały byc wypisywane ręcznie, co przeciągało czas oczekiwania na rozpoczęcie. Uczeń biorący udział w konkursie dostaje plik 15-20 stron z coraz bardziej szczegółowymi pytaniami. KO co roku podnosi poprzeczkę. Do przygotowania wybierane są takielektury, że coraz trudniej jest je zdobyć. Z jednej strony - program wyrównywania szans, ale co mają zrobić uczniowie szkół wiejskich, gdzie biblioteki nie posiadają bogatych księgozbiorów?? KO bawi sie układając te konkursy, a cierpią na tym tylko i wyłącznie uczniowie.
  • Gość: Oldtimer IP: *.krak.tke.pl 04.11.07, 12:49
    Nauczycielom - pięknoduchom pod rozwagę!
    Cała historia świata to jedno pasmo okrucieństwa i przemocy,
    przedstawiana w wielu arcydziełach literatury, filmach i mediach.
    Młodzież ma dostęp do horrorów w TV, do gier komputerowych pełnych
    seksu i okrucieństwa i do internetu, gdzie można znaleźć wszystko.
    Odczytywanie przygód Króla Artura jako źródła deprawacji młodzieży
    świadczy o moherowo-obłudnej postawie części nauczycieli.
  • Gość: astar IP: *.68.79.198.mielec79.tnp.pl 04.11.07, 21:57
    Ja widać świat jest też pełen osób z zaburzeniami percepcji i ułomnym sposobem
    myślenia. Chyba nie chodziło o przygody króla Artura, ale o "Yankesa na dworze
    króla Artura". Czytałeś to Oldtimer?, czy szukasz uzasadnienia dla jakichś
    swoich fobii?
    Mam dziecko w podstawówce. I nie podoba mi się, że ktoś wybrał dla niej lekturę
    w której jest np. opis biczowania młodej matki z niemowlakiem. Dokładny raczej.
    Zaczyna się od kawałka wyrwanego mięsa. Z pleców. No ale może koniec jest
    optymistyczny bo ginie 25 tysięcy tych "złych"
    Pasma okrucieństwa i przemocy zdarzały się od dawna, dostęp do horrorów, gier,
    itd też jak najbardziej jest możliwy, ale nikt go nie wymaga i niczego nie
    narzuca. Z wyborem lektur jest trochę inaczej i którejś z pań polonistek
    zabrakło rozsądku. Moim zdaniem oczywiście.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka