• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Leczenie Hcv a zwolnienie lekarskie

• 05.12.09, 16:45
    Witam osoba z mojej rodziny niedlugo rozpocznie leczenie
    interferonem Hcv 1B typ i nie wiadomo jak bedzie sie czula podczas
    terapii.Czy w zwiazku z tym mozna wziasc zwolnienie L4 czy lekarze
    nie robia z tym problemow?
    Edytor zaawansowany
    • 05.12.09, 23:35
      =Nie wiem dokładnie, jeszcze nie mieliśmy leczenia, ale mówiono mi ,że pierwsze
      dawki interferonu podawane są w szpitalu, aby pomóc w najtrudniejszym momencie
      (początek leczenia), i wykluczyć reakcję alergiczną na białka zawarte w
      leku.Nawet cztery tygodnie. Więc chyba sam ten fakt daje usprawiedliwienie
      nieobecności w pracy.
    • 06.12.09, 14:22
      Zwolnienie dostanie bez problemu, ale przemyślcie,czy chcecie żeby wszyscy
      dowiedzieli się o chorobie. HCV jest traktowana jak dżuma.
      • 06.12.09, 16:08
        Banana dobrze mówi. Wprawdzie teoretycznie nie musimy informować pracodawcy o
        tym, dlaczego jesteśmy na zwolnieniu a on nie może nas zmusić do tego, żeby sie
        przed nim tłumaczyć ale zwolnienie na pare miesięcy wzbudzi niepotrzebna pytania...
        • 06.12.09, 16:43
          Macie rację. U nas , bez podania przyczyny, zwolnienie automatycznie traktowane
          jako "lewe". Dopiero zgon usprawiedliwia...
      • 06.12.09, 20:24
        ja mam zupełnie inne doświadczenia związane z informowaniem
        pracodawcy/przełożonych o chorobie (a raczej o leczeniu) = pełne wsparcie i
        zrozumienie
        polecałbym raczej zdanie się na własny osąd sytuacji i nie generalizowanie

co do samego faktu uzyskania zwolnienia, to myślę, że nie powinieneś mieć z tym
        najmniejszych problemów - zarówno w szpitalu, jak i u lekarza pierwszego kontaktu
        a ogólnie, to polecam poczekać, bo być może zwolnienie wcale nie będzie konieczne

--
        "He knows not where he is going, For the ocean will decide
        It's not the DESTINATION... it's the glory of THE RIDE"
        Edward Monkton - "Zen Dog"
        • 30.12.09, 14:16
          Tez mi sie wydaje ,ze przesadzacie.
          Jesli ktos lezy w szpitalu i potem ma zwolnienie ,nawet długo, to
          przeciez wiadomo, ze jest chory i nie zmyśla.
          Do szpitala raczej przyjmuja w powaznych sytuacjach.
          Ja nie jestem teraz leczona,ale jak bede, to wezme zwolnienie na
          pewno...
          • 30.12.09, 16:43
            Najlepiej dogadaj sie z przelozonym aby umozliwil ci branie urlopu na piatek
            chyba ze pracujesz na jedna zmiane to nie ma problemu.R obisz sobie zastrzyk po
            polodniu i masz dwa dni na odpoczynek.Moim zdaniem powiedz pracodawcy ze masz
            taka chorobe,ze zaczynasz leczenie bo potem po kilku zastrzykach jak bedzyiesz
            miala zle wyniki to pojdziesz na zwolnienie i pracodawca nic nie bezie
            gadal.Pamietaj ze leczenie trwa 48tyg a zwolnienie mozesz wziasc tylko na
            182dni(6 miesiecy).Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego!!!
    • Gość: arek39 IP: *.static.ip.netia.com.pl 30.03.15, 17:59
      bylem leczony interferonem i otrzymywalem l4 na okres leczenia gdyz mialem oblsabiona koncentracje - pracuje na urzadzeniach mechanicznych wiec lekarze byli przeciwni abym chodzil do pracy , poza tym interferon mi niepomogl
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.