Dodaj do ulubionych

Jeszcze tylko 9 zastrzyków!!:)...pytanko

14.11.11, 22:27
Kończę terapię 12 stycznia. Już nie mogę się doczekac. Mam pytanko, po jakim czasie zacznę czuc się jak człowiek a nie wrak? Interferon utrzymuje się pół roku w organiźmie, czy to znaczy że jeszcze przez pół roku będę czuc sie do du.py?
Edytor zaawansowany
  • sadman666.3 15.11.11, 08:26
    juz sam fakt zaprzestania brania inf powoduje ze czlowiek czuje sie lepiej.po ostatniej dawce w poprzedniej terapii od razu polepszylo sie moje sampoczucie.
    po za tym--dawki sa co tydzien--wiec brak kolejnej dawki inf powoduje ze poziom jego maleje.i tak z tyg na tydzien jest coraz lepiej.
  • sadman666.3 15.11.11, 09:49
    dobra informacja po zaprzestaniu brania inf jest powrot apetytu.ja doswiadczylem tego po okolo 2 mc po skonczonej terapii.tym samym poziom inf w organizmie jest juz nie tak wysoki.wtedy tez wszystko wraca na dawne tory.
  • martan07 18.11.11, 15:31
    Ja się bardzo bałam zakończenia leczenia. Miałam jakiegoś wewnętrznego stracha że może być źle. Wynikało to z tego że w czasie terapii miałam "głody" interferonowe. Czekałam na każdy zastrzyk z utęsknieniem by mnie lekko zgłuszył ;)

Po terapii bardzo szybko wracałam do normy. Po dwóch miesiącach nie tylko bardzo dobrze się czułam ale także wpadłam w stan euforii. Rozpierała mnie energia, optymizm ze mnie tryskał, uczucie niezapomniane, dopalacz w postaci polepszających się wyników zrobił swoje. Teraz jest lekka stabilizacji. Raz się czuje lepiej raz gorzej ale i tak jest wspaniale. :) Jestem 4 miesiące po zakończeniu terapii. Jedynym minusem jest to że tyje, chociaż podczas leczenia waga mi nie spadła. Ale z tym akurat można sobie dać radę.
  • mariolkaj232323 23.11.11, 21:37
    Bardzo się cieszyłam na ostatni zastrzyk, dodawało mi to energii :) Tydzień po ostatnim zastrzyku miałam bardzo złe samopoczucie, było gorzej niż po wszystkich innych. To tak jakbym dostała podwójną dawkę ;) Śmiałam się potem , że to były objawy odstawienia ;). Ale potem było coraz lepiej. Włosy wracały do normy, mogłam znowu zrobić makijaż , zginęły czerwone plamy z twarzy itd. ;) Zostało ci niewiele , życzę powodzenia , szybkiego powrotu do sił no i oczywiście wspaniałego MINUSA !
  • cent-er2 15.12.11, 09:42
    Trzymaj sie dzielnie. Najgorsze będzie za tobą, ale zacznie walka z niepokojem co dalej. W miom przypadku leczenie było tylko etapem wstepny, później trzeba sie było zaprzyjaźnić ze swoją chorobą.Pierwsze badanie po 6-ciu miesiacach i rodocha C ustapiło. a po roku pojawiło sie ponownie, no i co miałem sie załamać , nie .Systematyczne wizyty lekarskie, stosowanie sie do zaleceń, higiena tz. spanie ,jedzenie itp sprawiły że po dwóch latach wirus ustąpił - ja mówie samoistnie, ale pewnie było to wynikiem wczesniejszej kuracji. Po 5-ciu latach badania również nie wykazały jego obecności. Dzisiaj jest ponad 7-lat i jest ok. Czego tobie życze z całego serducha, A kciuki trzymam mocno zacisniete.
  • interfer 18.12.11, 17:58
    pytanie do cent-era2il ile razy brales intrferon i w jakich odstępach odpisz ważne, dzięki
  • cent-er2 18.12.11, 22:46
    Jeden raz w tygodniu przez 1/2 roku .Koniecznie trzeba to wytrzymać, chba że wyniki będa do kitu, wtedy odstawiają. Musze koniecznie ci powiedzieć , że po trzech miesiacach dostałem tak potwornego uczulenia i powiekszenia węzłow , myslałem to koniec, ale udało się, jestem i trzymam kciuki.
  • interfer 19.12.11, 08:54
    Dzieki zaczynam w styczniu,pozdr
  • kiepski476 19.12.11, 09:43
    > Dzieki zaczynam w styczniu,pozdr

Polecam zatem lekturę obowiązkową:
    www.hcv.pl/terapia_skojarzona.php
    Czy będziesz dostawał jeden zastrzyk tygodniowo czy trzy zastrzyki zależy od tego, czy będziesz leczony interferonem pegylowanym czy też rekombinowanym albo naturalnym.
    Czas trwania terapii zależy od genotypu wirusa i odpowiedzi na leczenie i może wynosić 24, 48 lub 72 tygodnie.
  • cent-er2 20.12.11, 15:05
    A to jaki rodzaj interferon zastosują , zależne jest w pierwszej kolejnosci od genotypu wirusa
  • kiepski476 20.12.11, 15:31
    > A to jaki rodzaj interferon zastosują , zależne jest w pierwszej kolejnosci od
    > genotypu wirusa

Absolutnie nie. Jeśli tylko to możliwe, to stosuje sięinterferon pegylowany.
    Interferon rekombinowany lub naturalny stosuje się tylko wtedy, gdy nie można stosować pegylowanego, np. ze względu na marskość wątroby (małopłytkowość) u pacjentów dializowanych itp.

hcv.pl/galeria/NFZ/2011-02-18_Leczenie-pWZW-typu-C.doc
    6. Szczegółowe kryteria kwalifikacji do leczenia interferonami rekombinowanymi alfa:
    1) przeciwwskazania do stosowania interferonu pegylowanego;
    2) nietolerancja lub działania niepożądane po stosowaniu interferonu pegylowanego;
    Interferon rekombinowany alfa w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C u dorosłych jest stosowany tylko w przypadku niemożności zastosowania interferonu pegylowanego alfa.

7. Szczegółowe kryteria kwalifikacji do leczenia interferonem naturalnym:
    1) niepowodzenie terapeutyczne po leczeniu interferonem pegylowanym lub interferonem rekombinowanym i potwierdzona celowość ponownego rozpoczęcia leczenia;
    2) nietolerancja i inne działania niepożądane po stosowaniu interferonu pegylowanego lub interferonu rekombinowanego;
    3) zaawansowane włóknienie lub wyrównana marskość wątroby.
  • cent-er2 23.12.11, 12:11
    Rzuciłeś na szale przepis, tak jakbys chciał upiec z tego sernik . A ja swoje informacje otrzymałem od kosultanta krajowego podczas leczenia ,i tyle.No cóż każdy chce widziec pewne rzeczy z swojej perspektywy, jednak w przypadku nas pacjentów najważniejsze jest samo nastawienie do procesu leczenia i przetrwanie tego szaleni cieżkiego okresu, czego z całego serca zyczę wszystkim bez wyjątku. Pogodnych świąt i dosiego roku!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka