wzw C jak wygląda leczenie? pomóżcie proszę Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

• Witam.Jestem w ciąży i właśnie dowiedziałam się,że mam HCV reaktywne.Nadomiar złego zrobiłam badania dzieciom i okazało sie,że moja 6 letnia córeczka też jest chora,zaraziłam ją.Jak to będzie dalej,jak długo czeka się na leczenie? Czy to prawda,że dzieci się nie leczy,dopiero po ukończeniu 18 roku życia? Pomóżcie proszę,bardzo się boję,przedewszystkim o córeczkę,ona jest jeszcze malutka,nie chcę by miała zniszczone życie przezemnie:(:(:(
    • Gość: xhcvx IP: 46.235.120.* 22.02.13, 14:41
      WZW C rozwija się bardzo długo. Nie wiem jakie sa standardy jezeli chodzi o dzieci, ale ja z tak małym dzieckiem zaczekałbym na nowe leki - ktos tu napisał że w perspektywie 5-7 lat problem HCV ma zniknąć. Mysle że to jest okres w którym Twojej córeczce nic nie grozi -oczywiscie musi być monitorowany stan jej watroby. Jeżeli chodzi o Ciebie podobnie - również rozwazyłbym odłozenie terapii. Oczywiscie musisz koniecznie zapisać sie do dobrej poradni, sprawdzić genotyp, wiremię, stan watroby, na jakim to jest etapie itd.. Uszy do góry - wszystko bedzie dobrze.
    • > dowiedziałam się,ż e mam HCV reaktywne
      Zapewne miałaś robione badania przeciwciał anty-HCV. Pozytywny wynik oznacza, że miałaś kontakt z wirusem, ale nie oznacza, że jesteś zakażona. Jedna trzecia zakażonych – a u dzieci jeszcze więcej – samoistnie eliminuje wirusa, ale przeciwciała zostają na długie lata. Do potwierdzenia zakażenia wymagane jest badanie na obecność materiału genetycznego wirusa we krwi, czyli badanie RNA HCV. To samo dotyczy córeczki. Za wcześnie na określenia „córeczka też jest chora”.

> Czy to prawda, że dzieci się nie leczy, dopiero po ukończeniu 18 roku życia?
      Nieprawda. Program lekowy (hcv.pl/galeria/NFZ/2012-12-21_program-lekowy-18-2.pdf) zaczyna się od słów:
      1.1. Do programu kwalifikowani są świadczeniobiorcy w wieku powyżej 3 roku życia, chorzy na przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu C i spełniający...
      Prawdą jest, że tylko jedna z dwóch firm farmaceutycznych zarejestrowała swoje interferony do leczenia dzieci, ale to nie ma żadnego znaczenia, bo skuteczność tych interferonów jest prawie identyczna.
      Natomiast zawsze jest problem z nowymi lekami, bo koncernom farmaceutycznym nie za bardzo opłaca się rejestrować nowe leki dla dzieci, gdyż wymagane badania kliniczne są bardzo drogie, a dzieci wymagających leczenia niewiele.

> nie chcę by miała zniszczone życie przeze mnie:(:(:(
      Nie będzie miała. U dzieci i młodych kobiet wirus czyni znikome szkody. Jeśli zakażenie jednak się potwierdzi, spokojnie zdążysz ją wyleczyć.
      Poza tym nie ma tu żadnej twojej winy.
    • Gość: wiki IP: *.jaroslaw.net.pl 22.02.13, 15:06
      Z tego co wiem od dziecięcego zakaźnika, dzieci powyżej 3lat leczą samym interferonem. Ale na szczęście u dzieci bardzo wolno się rozwija, dlatego myślę tak jak poprzednik - jak wątrbora jest oki to poczkeać na trójlekową.
      Ja przeszłam 2 ciąży z HCV (też dowiedziałam się w ciąży), dzieci na szczęście zdrowe. Muszę jeszcze młodszemu powtórzyć badania, czy już wyeliminował moje przeciwiała.
      Skąd jesteś? na leczenie się czeka od kilku miesięcy do kilku lat... Zależy w jakim ośrodku i jaki masz stan zdrowia.
      Będzie dobrze...
      • > Z tego co wiem od dziecięcego zakaźnika, dzieci powyżej 3lat leczą samym
        > interferonem
        Niekoniecznie. Formalnych przeciwwskazań nie ma. Ale zawsze u dzieci jest poważny dylemat: czy opłaca się już leczyć (i narażać dziecko na poważne skutki uboczne) czy lepiej poczekać.
        Cytat z ulotki:

Dzieci i młodzież (terapia dwulekowa)
        PegIntron jest wskazany, w schemacie leczenia skojarzonego z rybawiryną w leczeniu dzieci w wieku 3 lat i powyżej oraz młodzieży, chorych na przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu C wcześniej nieleczonych, bez cech dekompensacji czynności wątroby i ze stwierdzonym HCV-RNA.
        Podejmując decyzję o nieodraczaniu leczenia do chwili osiągnięcia wieku dorosłego, należy wziąć pod uwagę, że leczenie skojarzone powodowało zahamowanie wzrostu. Nie ma pewności, czy zahamowanie wzrostu jest przemijające. Decyzję o rozpoczęciu leczenia należy podejmować w każdym przypadku indywidualnie (patrz punkt 4.4).
        • Jestem z Sosnowca. Byłam na pierwszej konsultacji prywatnie,bo na państwową wizytę czeka się pół roku. Właśnie lekarka zaleciła mi badanie rna oczywiście też prywatnie, ale powiedziała,że nie musze się spieszyć,bylem zdążyła przed porodem. O córci dowiedzialam się wczoraj,jak odebrałam wyniki badań. Reszta dzieciaków i mąż sa czyści. Bardzo się tym wszystkim denerwuję:(
          • > Bardzo się tym wszystkim denerwuję:(
            Zupełnie niepotrzebnie. Zdarzają się dużo poważniejsze problemy.
          • Gość: wiki IP: *.ptim.net.pl 22.02.13, 17:29
            Właśnie lekarka zaleciła mi badanie rna oczywiście też
            > prywatnie, ale powiedziała,że nie musze się spieszyć,bylem zdążyła przed porode
            > m.

Powinni ci przyjąć na nfz. Powiedz, że jesteś w ciąży. Ja zadzwoniłam do szpitala zakaźnego, powiedziałam, jaka jest sytuacja, wzięłam skierowanie od internisty i poszłam do szpitala na pobranie krwi. Po jakichś 2 tygodniach były wyniki. Nie wiem, jak teraz, ale wtedy nie musiałam akurat zostawać na 3dni w szpitalu, dostałam przepustkę i tylko na pobrania krwi i usg przyszłam. Po porodzie zrobiłam tak samo z biopsją - też bez poradni, sam szpital. Płacimy kupę kasy na NFZ, coś nam się należy.
            • Wiki,próbowałam sie na samą wizytę umówić to dopiero na wrzesień mam,więc dlatego poszłam prywatnie żeby móc się cokolwiek dowiedzieć...kase płacimy,ale jak przychodzi co do czego to i tak prywatnie lepiej sie leczyć,żeby tylko kasy na to mieć... uważam,że NFZ powinien nam zwracać za prywatne leczenie,może zaczęliby lepiej kontrakty układać...
              Dziękuję,że jesteście,że choć troszkę możecie mnie uświadomić,nie mam z kim o tym pogadać i dowiedzieć się tego co od Was...
      • Nie lepiej zrobić PCR na obecność RNA wirusa, będzie jasne od razu.
    • Gość: honat5 IP: *.dynamic.chello.pl 24.02.13, 17:52
      Do czasu badań i leczenia mogę Ci pomóc.Napisz do mnie. slawomir.prymas@wp.pl
    • Gość: aabb:) IP: *.galatea.pl 01.03.13, 12:27
      Mróweczka , ja dzięki mojej córce dowiedziałam się o tym, że jestem chora, wczesniej byłam dawca krwi, wiec nie bylo mowy o przeoczeniu tej choroby. Zaraziłam się w ciązy podczas wyrywania zęba, a moja Pani "doktor" ginekolog nie zrobiła mi badań na hcv mimo, że się o nie upominałam, wiec obie z córką jestesmy chore, ja w trakcie terapii ( jeszcze "tylko" 42 zastrzyki) a ona czeka, raz na poł roku jest hospitalizowana , ma robione badania na wiremię wirusa, usg jamy brzusznej, oraz próby wątrobowe, a także podstawowe badania, dodam, że równiez chorowała na cytomegalię, co zwalczyła dzięki Bogu bez leków, dzięki jak to stwierdził lekarz silnemu organizmowi, kazali nam także czekać, córka rozwija sie dobrze, jest wesoła i bardzo inteligentna jak na swoje 2 lata, wiec myślę a nawet śmiem twierdzić, że wszystko jest ok. Wierzę również mocno, iż będzie tak zwanym ozdrowieńcem i tego się trzymam, równiez jestem pozytywnie nastawiona co do mojej terapii i Tobie równiez tego życzę, wiara i siła umysłu bardzo pomaga, nie wolno nam wątpić, wiem jakie to uczucie dowiedziec się , że dziecko równiez jest chore, ale któż inny jak my rodzice możemy dziecku dac wiarę w wyzdrowienie?? 3maj sie i 3mam za Was bardzo mocno kciuki:)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.