Dodaj do ulubionych

Wezwanie do ZUS-u.

20.05.13, 20:39
Witam,
Otrzymałam dzisiaj wezwanie do ZUS-u na komisję.
Czy ktoś z forumowiczów był na takiej komisji?
Edytor zaawansowany
  • clean1 20.05.13, 21:18
    Tak...
    Kiedyś, dawno, dawno temu w związku z czym innym niż wzwc.
    Baaaardzo długo przedłużałem zwolnienia.

Komisja lekarska, to wizyta u lekarza (wynajęty przez ZUS) który na podstawie badania (o ile to możliwe), wywiadu i "przeanalizowania" historii Twojej choroby ocenia czy dalsze zwolnienie jest zasadne czy też nie jest.
  • agneskas 20.05.13, 21:34
    A skąd lekarz orzecznik może wiedzieć, jak ja się czuję skoro nie ma wzw c, nie brał interferonu i rybawiryny.
    A ja się nie prosiłam o wzw c, tylko zostałam zarażona przez czyjeś niechlujstwo.

• clean1 20.05.13, 23:00
    > A skąd lekarz orzecznik może wiedzieć, jak ja się czuję skoro nie ma wzw c, nie
    > brał interferonu i rybawiryny.
    > A ja się nie prosiłam o wzw c, tylko zostałam zarażona przez czyjeś niechlujstw
    > o.
    >

Noo............. nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi... i troszeczkę odbieram to jako atak a ja przecież Ci nie wróg a "brat w niedoli"...

A co to znaczy, że ktoś "źle się czuje"? Na same złe samopoczucie, żaden lekarz nie wystawi zwolnienia. No ale jeżeli to złe samopoczucie będzie potwierdzone np. kiepskimi wynikami morfologii + zaświadczenie, że aktualnie leczysz się interferonem i rybką no to...

Na zwolnieniu jesteś nie dlatego, że masz wzwc a dlatego, że np. bardzo źle się czujesz ze względu na skutki uboczne terapii (osłabienie przy niskiej hemoglobinie itp...). Udowodnienie tego będzie zwyczajną formalnością, przynajmniej tak mi się wydaje. Weź ze sobą papier, że masz wzwc i że się leczysz i ostatnie wyniki. Gdyby coś poszło nie tak to zawsze można się odwołać. Zresztą diagnoza wzwc, dla lekarzy "starszej" daty (więcej niż 2-3 lata) działa jak czerwona płachta na byka. Ich wiedza na ten temat to to, że wzwc jest nieuleczalne. No chyba, że to będzie zakaźnik lub hepatolog ale wtedy będzie działało to na Twoją korzyść. Spokojnie...

Co do samej kontroli to naprawdę nie ma się co dziwić. ZUS zwyczajnie stara się wychwycić oszustów. Każdego roku ZUS traci potężne pieniądze przez wyłudzone świadczenia zdrowotne.
    ZUS kontroluje tylko przedłużające się zwolnienia, w jakiś tam sposób dla nich podejrzane.

Pozdrawiam...
  • pi_tu 20.05.13, 23:16
    Byłem na takiej komisji, dwa razy. Zero problemów. Orzecznik uwierzył na "słowo", pytał o chorobę, samopoczucie, jakie leki biorę itp. - powiedział, że zwolnienie jest zasadne :) To raczej standardowa kontrola czy w ogóle ci coś jest i nie jesteś na "lewym" zwolnieniu.
  • agneskas 21.05.13, 05:51
    clean1 nie atakuję Ciebie broń Boże :) tylko sobie pomyślałam, że jak ktoś kto nie przeszedł terapii może wiedzieć jak ja się czuję (czytaj lekarz orzecznik)
    a teraz po zakończeniu terapii - na twarzy mam ciemne plamy (od wątroby), często boli mnie głowa (od czego, a boję się brać środków przeciwbólowych, żeby nie obciążać wątroby), zaczęły drętwieć całe ręce, bolą stawy, co ja bym dała, żeby można było wypłukać ten syf z organizmu

• Gość: wiki IP: *.jaroslaw.net.pl 21.05.13, 07:35
    tylko sobie pomyślałam, że jak ktoś kto
    > nie przeszedł terapii może wiedzieć jak ja się czuję (czytaj lekarz orzecznik)

No wiesz... nie trzeba jechać do Afryki, żeby dowiedzieć się jak wygląda lew :-D
    i nie trzeba chorować na hcv, żeby wiedzieć, że można źle się czuć podczas terapii.
  • agneskas 21.05.13, 08:44
    Wiki masz rację, szybciej napisałam niż pomyślałam.
    Pozdrawiam.
  • clean1 21.05.13, 09:30
    Wszystko oki...

Najważniejsze by uznali twoje zwolnienie za zasadne i byś jak najszybciej "doszła do siebie"....

Pozdro

:-)))))))))))))))

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.