Dodaj do ulubionych

Genotyp 3 zapalenie stawów

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.10.13, 01:44
Witam.Mam pytanie czy przy genotypie 3 z zapaleniem stawów mogę być leczony terapia 3 lekową .Lekarz stwierdził ze w zadnym wypadku, mam czekać aż może wynajdą jakiś inny lek zamiast interferonu .Czy to możliwe że nie mam szansy się leczyć?
Edytor zaawansowany
  • kiepski476 26.10.13, 10:46
    Nie ma nigdzie na świecie dopuszczonej do stosowania terapii 3-lekowej dla genotypu 3.
    Inhibitory proteazy na genotyp 3 nie działają (być może wyjątkiem okaże się MK-5172).
    Natomiast na genotyp 3 działają nukleozydowe inhibitory polimerazy (np. sofosbuvir) czy inhbibitory NS5A.
    Sofosbuvir zostanie na przełomie roku dopuszczony do leczenia genotypu 3, właśnie bez interferonu. Wczoraj komitet doradczy amerykańskiej agencji leków FDA jednogłośnie przyjął (voted unanimously and enthusiastically) pozytywną opinię w sprawie dopuszczenia sofosbuviru. Za miesiąc zostanie więc dopuszczony w USA, niedługo potem w Europie. W marcu powinien zostać dopisany do urzędowego wykazu leków i dostępny w Polskich aptekach. Potem dolicz 1,5 roku na dopisanie do programu lekowego, a może być dłużej – im droższy lek, tym dłużej trwa dopisywanie do programu lekowego...
    Terapia bezinterferonowa: sofosbuvir z rybawiryną w leczeniu genotypu 3 daje skuteczność porównywalną ze standardową interferonową terapią 2-lekową.
    noweleki.hepatitisc.pl/2013/02/hit-sezonu-nadchodzi.htmlPS
    W kwestii ceny zacytujmy analityka ISI Group Marka Schoenebauma: „Będę bardzo zaskoczony, jeśli sofosbuvir będzie kosztował znacząco mniej niż 80 tys. dol., i nie będę zszokowany, jeśli zobaczę cenę 100 tys. dol.”. Natomiast według Julie Hoggatt z inThought cena hurtowa sofosbuviru będzie zbliżona do 54 tys. dol.
  • Gość: Janek IP: *.wejherowo.vectranet.pl 26.10.13, 15:17
    Witam.Przeprasza żle napisałem na wypisie dokładnie pisze o opini reumatologa o braku p-wskazań do leczenia interferonem pegylowanym i ribawiryną oraz odstawieniem sterydów w przypadku terapii p- wirusowej . Mam nadzieje że ten lek będzie dostępny w 2014 r.Dziekuję Kiepski za info ( masz b.dużą wiedzę na ten hcv )
  • kiepski476 26.10.13, 15:58
    Pamiętaj, że wątroba bardzo nie lubi gwałtownego odstawiania czy nawet szybkiego zmniejszania dawki sterydów. Wtedy włóknieje szybciej (widać to wyraźnie np. u chorych po przeszczepieniu, którzy musieli otrzymać uderzeniowe dawki sterydów, gdy organizm próbował odrzucić przeszczep).
    Przy genotypie 3 nie czekałbym na nowe cuda, jeśli nie masz przeciwwskazań do interferonu. Standardowa terapia jest wystarczająco skuteczna.
  • Gość: Janek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.10.13, 12:32
    Witam .Właśnie u mnie zapalenie stawów jest przeciwwskazaniem do leczenia interferonem .
  • kiepski476 27.10.13, 12:37
    Napisałeś wyżej, że nie jest.
    Jeśli zapalenie stawów wynika z tworzenia się krążących kompleksów immunologicznych na skutek HCV, to jedynym skutecznym sposobem wyleczenia zapalenia stawów jest wyeliminowanie wirusa. Warto wtedy pozbyć się wirusa jak najszybciej.
  • Gość: Janek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.10.13, 12:54
    Właśnie reumatolog nie może tego stwierdzić .Jakie badania można wykonać żeby stwierdzić że zapalenie stawów jest od wirusa.Hepatolog wysyła mnie do reumatologa i na odwrót .
  • kiepski476 27.10.13, 13:56
    > Jakie badania można wykonać żeby stwierdzić
    > że zapalenie stawów jest od wirusa
    Podobno anty-CCP. Zakażeni HCV najczęściej mają anty-CCP ujemne, a przy RZS jest dodatnie, ale nie jest to kryterium bezwzględne. Zastrzegam, że nie jestem lekarzem.
    „Bóle stawów i artropatie w zakażeniu HCV, pomimo częstego występowania RF IgM i obrazu klinicznego zbliżonego do RZS, wynikają z odmiennych mechanizmów. Mogą być one związane z występowaniem krioglobulinemi i/lub krążących kompleksów immunologicznych”. J. Jabłońska, J. Ząbek

> Hepatolog wysyła mnie do reumatologa i na odwrót.
    Chodzi im o to, by cię wyleczyć, czy żeby nie brać odpowiedzialności? Jeśli wyczuwasz to drugie, natychmiast zmień lekarza.
  • kiepski476 27.10.13, 14:00
    PS W którym ośrodku się leczysz?
  • Gość: Janek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.10.13, 14:17
    W gdańsku .
  • kiepski476 27.10.13, 15:35
    W Gdańsku poza drem Stalke nie umiem nikogo polecić.
  • Gość: Janek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.10.13, 15:37
    Możesz dać namiar do tego lekarza
  • Gość: Janek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.10.13, 15:49
    lub lekarza z okolic Gdańska
  • kiepski476 27.10.13, 20:36
    Napisz na adres admin at hepatitisc.pl
  • kiepski476 28.10.13, 11:04
    nic nie doszło
  • Gość: JANEK IP: *.wejherowo.vectranet.pl 28.10.13, 15:17
    Napisałem do pana .Pozdrawiam
  • kiepski476 26.10.13, 10:48
    Poprawny link:
    noweleki.hepatitisc.pl/2013/02/hit-sezonu-nadchodzi.html
  • kiepski476 26.10.13, 10:58
    > aż może wynajdą jakiś inny lek zamiast interferonu
    Terapii bezinterferonowych już dawno wynaleziono co najmniej kilkanaście.
    Przechodzą one wymagane badania kliniczne. Zob.:
    noweleki.hepatitisc.pl/2012/11/podstawowe-informacje.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka