Dodaj do ulubionych

przychodnia w Żychlinie

01.07.14, 19:48
od stycznia jestem pacjentem poradni w Żychlinie ciekaw jestem czy jest tutaj ktoś kto leczy się lub leczył w tej przychodni i co o niej myśli
Edytor zaawansowany
  • kiepski476 01.07.14, 21:16
    Leczą całkiem sporo. W ostatnim miesiącu sprawozdawczym rozpoczęło leczenie 11 osób, a w kolejce oczekuje 61. Raportowany średni czas oczekiwania na rozpoczęcie leczenia 5 miesięcy – to całkiem przyzwoity rezultat.
  • wik-500 01.07.14, 21:47
    właśnie nie wiem co robić bo to tylko przychodnia, może lepiej przenieść się o jakiegoś szpitala lub kliniki, nie wiem czy to ma znaczenie gdzie się leczymy, np, dostępność do leków nowszych.
  • Gość: wirrus IP: *.static.icpnet.pl 01.12.14, 08:42
    zdaje się, że przychodnia dostała z NFZ jakiś zastrzyk forsy bo mnie na badania wezwali telefonicznie.
  • Gość: An IP: *.centertel.pl 09.12.14, 00:26
    Nie ma znaczenia miejsce, przynajmniej z tego co mi wiadomo. Pewne jest to, ze placówka jest dobra, a biorąc pod uwagę częstotliwość wizyt dla komfortu lepiej wybrać ta najblizej. Fakt, w dużych miastach kolejki sa mniejsze co wynika jak zwykle z funduszy, ale leczenie wszędzie jest takie samo. Te same metody, leki, badania. Życzę dużo zdrowia i wytrwałości w leczeniu :)
  • madlennowak 15.12.14, 18:06
    ja czekam na leczenie od początku 2013 r i coś się doczekać nie mogę
  • tomek1987ch 15.12.14, 19:12
    różne miasta i różny czas oczekiwania.Są miasta że leczą zanim biopsje zrobią:)
  • Gość: wirrus IP: 217.98.1.* 15.12.14, 22:00
    Rozumiem, że leczysz się w Żychlinie. może trzeba porozmawiać z lekarzem, a może możesz czekać ja niestety nie mogę.
  • Gość: wirrus IP: *.static.icpnet.pl 16.12.14, 10:28
    właśnie odebrałem telefon z przychodni, jutro zaczynam terapię, przed samymi świętami !!?, ciekawe jak będzie
  • madlennowak 16.12.14, 16:45
    to powodzenia na pewno będzie dobrze
  • madlennowak 16.12.14, 16:44
    tak w żychlinie. wyniki mam dobre tylko wiremia wysoka. To czekanie mnie wykańcza. Pani dr obiecała że napewno w 2015r więc mam nadzieje że tak będzie
  • Gość: wirrus IP: 217.98.1.* 16.12.14, 23:09
    madlen chyba o innym Żychlinie myślimy, bo w tej koło Konina jest tylko lekarz w sensie męszczyzna
  • madlennowak 17.12.14, 18:50
    tak koło Konina w przychodni chorób zakaźnych jest też pani doktor
  • Gość: wirrus IP: 217.98.1.* 17.12.14, 19:23
    sorry masz rację dzisiaj się dowiedziałem że będę miał wizytę kontrolną właśnie z tą panią 30 grudnia
  • Gość: wirrus IP: *.static.icpnet.pl 18.12.14, 10:39
    wczoraj pierwszy strzał peginterferonem, wiremia 1 168 000, na razie brak jakichkolwik dolegliwości. ciekawe co będzie dalej
  • madlennowak 18.12.14, 14:35
    pani doktor mówi że najgorsze pierwsze 3 miesiące potem już z górki, ale każdy przechodzi inaczej
  • Gość: wirrus IP: *.static.icpnet.pl 16.01.15, 09:18
    jestem po 5-tym zastrzyku, skutków ubocznychw w zasadzie brak, trochę jestem osłabiony bo morfologia spadła , mam pomyślec o soku z buraków
  • madlennowak 16.01.15, 09:52
    ja byłam niedawno i o leczeniu mogę zapomnieć. Jestem zbyt zdrowa żeby mnie leczyć. nie wiem czy to dobrze czy nie. chciałabym mieć to za sobą to czekanie jest najgorsze
  • sonda84 18.01.15, 22:02
    Co oznacza, że jesteś zbyt zdrowa? Jakie masz wyniki badań?
  • madlennowak 25.01.15, 10:54
    Fibroscan F0/F1 wiremia 600tys ALAT 75 ASPAT 65 poza tym wszystkie wyniki w normie. Żeby się zakwalifikować do leczenia fibroscan bym musiała mieć F2
  • ath48 25.01.15, 15:24
    nie koniecznie najważniejsza jest biopsja bez niej ani rusz żeby rozpocząć leczenie są wyjątki ale !! . mi z fibroskanu też wyszło F0/1 a biopsja F1 i już 46 z 72 tygodni za mną
  • madlennowak 26.01.15, 12:53
    Biopsja w moim przypadku narazie jest zbędna bo leczenia w tym roku nie dostanę bo jest długa kolejka, jest dużo pacjentów z gorszymi wynikami. Może doczekam się kiedyś nowych leków
  • Gość: wirrus IP: *.static.icpnet.pl 12.02.15, 08:11
    jestem już po 9 zastrzyku, skutków ubocznych w zasadzie nie mam, oprócz lekko swędzącej skóry i lekkiego osłabienia, morfologia zatrzymała się na niskim poziomie, ale się trzyma. martwi mnie i mojego lekarza Alat, ktory zatrzymał się na poziomie 114. Teraz mam brać Silimarol 150 3 x dziennie po 2 tabletki. Zobaczymy. Pozdrawiam wszystkich na terapii
  • Gość: wirrus IP: *.static.icpnet.pl 12.03.15, 07:56
    wyniki czyli morfologia po 12 tygodniach terapii minimalnie sie poprawiły, Alat niestety nadal 112. Za tydzień wynik wiremii, mam sie skontaktować z doktorem telefonicznie. niestety mam czarne myśli, boję się ze wiremia nie spadnidla na tyle dużo by leczenie moglo być kontynuowane. Interferon dostałem na kolejne 4 tygodnie, więc doktor zakłada, że wszysto będzie ok, optymista !!? he he
  • Gość: wirrus IP: *.static.icpnet.pl 18.03.15, 11:36
    zadzwoniłem, doktor powiedział, że wiremia ładnie spadła i kontynujemy leczenie, resztę dowiem sie na następnej wizycie za trzy tygodnie. Jednak sie potwierdza że podwyższony Alat nie oznacza spadku wiremi. a ja wądpiłem. Z nadziejami na lepsze jutro dzis kolejny zastrzyk. Pozdrawiam
  • wirrus 08.04.15, 15:08
    odebrałem dziś wynik wiremii z przed 3 tygodni od doktorka - wynik pozytywny wiremia poniżej 12lU/ml,
    12 tydzień. no to nie jest żle, ogólnie czuję się dobrze, trochę osłabiony ale daję radę, no i skóra lekko swędzi, ale to nie problem
  • madlennowak 08.04.15, 17:00
    to super a waga nie spada?
  • ath48 08.04.15, 19:32
    czyli terapia jak w 24 tyg. nie będzie wirusa przedłużona do 72 tyg. a jak u ciebie z morfologią ?
  • Gość: wirrus IP: 217.98.1.* 08.04.15, 20:16
    waga spada średnio 1 kg na m-c, morofolgia utrzymuje sie na niskich poziomach
  • ath48 08.04.15, 22:54
    czyli tak mniej więcej jak u mnie, morfologia stabilna ale ciut poniżej granicy spadłem z 10 kg ale ja już po 56 strzale jutro 57, zmęczenie na drugi i trzeci dzień po zastrzyku największe a następnego dnia lekki stan podgorączkowy
  • Gość: wirrus IP: *.static.icpnet.pl 04.05.15, 10:04
    w majowy weekend mialem ciekawe( trudne) doświadczenie, mianowicie postanowiłem soboe posprzątać w garażu. poniweaż nazbierało sie rupieci miałem co robić, mocno się zmęczyłem. Wieczorem dostałem gorączki 39, dreszcze, lekkie bole stawów. Na początku myślałem, że się przeziębiłem bo często wychodziłem na zenątrz i poprostu mnie owiało. Gorączka utzymywala się choć mniejsza do niedzieli włącznie, żadnych oznak przeziębienia. I dziś myslę sobie, że być może to nie przeziębienie a interferon zaatakował mój mocno przemęczony i oslabiony organizm. Inter biorę w środy. Co o tym myślicie
  • ath48 04.05.15, 15:38
    ja interka biorę w czwartki wieczorem piątek po południu lekki stan podgorączkowy tak w zakresie 37- 37,6 sobota niedziela prawie zawsze duże zmęczenie !!! i od poniedziałku przechodzi do normalności tj. zmęczenie w standardzie czyli osłabienie
  • bellamie 05.05.15, 08:58
    U mnie też sensacje dopiero w kolejnych 2-3 dniach po zastrzyku. Raz są to tylko dreszcze, innym razem ból głowy, wymioty, bóle kości :)
  • Gość: wirrus IP: 217.98.1.* 04.06.15, 00:19
    dzisiaj wizyta u lekarza z wynikami po 24 tygodniach. wyniki w miarę dobre, tarczyca ok a tego się trochę bałem, USG wątroby zadawalające, ALAT 88. Wynik wiremi w przyszłym tygodniu. Lekarz powiedział mi, że za miesiąc rozważymy zmniejszenie dawki intrferonu, chyba że wyniki się zatrzymają. Ogólnie czuję się świetnie oprócz tego, że dość szybko się męczę.
  • Gość: wirrus IP: *.static.icpnet.pl 02.07.15, 08:30
    po 24 tygodniach terapii wynik wiremii negatywny, dopiero wczoraj dowiedziałem się o tej znakomitej wiadomosci. Jeszcze 20 tygodni i po bólu, mam nadzieję. Wiem że wprowadzają nowe leki do programu, jest więsza szansa na wyleczenie większej ilości chorych, ja jadę na interferoni i rybawirynie, ale daję radę.
  • Gość: wirrus IP: *.static.icpnet.pl 09.07.15, 12:24
    wpadłem w taką rutynę, że zdarza mi się niepamiętać czy ja dzisiaj wziąłem tabletki czy też nie wziąłem
  • Gość: wirrus IP: 217.98.1.* 25.08.15, 22:33
    jestem właśnie po wizycie kontrolnej po 36 tygodniach leczenia. Samopoczucie bardzo dobre, hemoglobina 6,4 nawet trochę lepiej niż poprzednio. Alat 74. W ciągu terapii schudłem 14 kg, mam jeść trochę więcej. będzie trudno, ale się zobaczy. Pytałem o nową bezinterferonową terapię - na razie wiedzą niewiele, może we wrześniu coś się rozstrzygnie.
  • kiepski476 25.08.15, 23:55
    > hemoglobina 6,4
    Podawaj jednostki – mmol/l. Bo inaczej ludziska przyzwyczajeni do jednostki g/dl pomyślą, że rybawiryna już cię prawie wykończyła.
    6,4 mmol/l = 10,3 g/dl – na granicy konieczności zmniejszenia dawki rybawiryny.
  • Gość: wirrus IP: 217.98.1.* 27.08.15, 21:18
    a to ciekawe i fajne bo nie połapał się nawet mój lekarz. robię badania w 2 różnych labolatorach. Raz mam wyniki hemoglobiny powyżej 9, a raz w okolicy 6 i niestety muszę powiedziećże był lekko zdziwiony. Mowił coś o różnych jednostkach ale chyba nie potrafił sobie to przeliczyć. Jakbyś był taki dobry i mi podał jak to się robi to bym go mógł trochę zawstydzić. Jeśli chodzi o rybę to obecnie biorę 2xdziennie po 2 tabletki i za każdym razem pyta się jak się czuję i czy jestem słaby. Oświadczam, że czuję ię dobrze i nie odczuwam jakoś szczególnie zmęczenia. I tak jedziemy dalej.
  • Gość: wirrus IP: 217.98.1.* 27.08.15, 21:56
    dobra, już dzięki znalazłem sobie w necie
  • Gość: wirrus IP: 217.98.1.* 23.09.15, 21:38
    dzisiaj kolejna wizyta, 40 tydzień, hemoglobina 6,4 mmol/l czyli tak jak poprzednio, waga 85 kg lekko wzrosła. Taka refleksja mi się nasunęła bo spotkałem kilka dni temu kolegę z lat młodości i okazało się że kilka dni wcześniej dowiedzał się o tym że ma HCV. Widziałem przerażenie w jego oczach i pamiętam jak sam byłem przerażony czeka na pierwszą wizytę u hepatologa. Starałem sie go uspokoić umówiłem się z nim na piwo (tak się mówi) i sobie pogadaliśmy. Pewnie trochę poczeka ale ma szansę na terapie bezinterferonową
  • Gość: wirrus IP: 217.98.1.* 21.11.15, 22:05
    w środę 18 listopada leczenie zakończone, to już koniec - mam nadzieję. Taka ulga że dałem radę bo na początku jak poczytałem co może mnie czekać to trochę się bałem. Cały czas chodziłem do pracy i normalnie funkcjonowałem. Kiedyś myślałem, że uczczę to dobrym piwem, ale jakoś mi się nie chciało. Na samo zakończenie leczenia pojawiły się zaczerwienione lekko łuszczące plamy w okolicy nosa (zapisałem się do dermatologa). Następna wizyta u hepatologa dopiero w marcu.
  • Gość: wirrus IP: *.static.icpnet.pl 20.06.16, 12:05
    Myślałem że już na to forum nie będę musiał wchodzić i ten wątek zaniknie w odmentach czasu, ale stało się mój wirus powrócił po ponad 6 m-cach wynik pozytywny. Trochę mnie to zaskoczyło, wszystko szło świetnie jak to doktor powiedział "ksążkowo", a tu taka niespodzianka. Następna wizyta pod koniec września, dobrze że są już dostępne nowe leki i następna kuracja będzie bardziej skuteczna!!!
  • kiepski476 20.06.16, 12:23
    O niespodziance może mówić jedynie ktoś, kto nigdy nie widział wykresu:
    www.hepatitisc.pl/docs/index.php?pokaz&path=./interferonowa&plik=Sulkowski_IDEAL-08.jpg
    ani danych:
    www.hepatitisc.pl/docs/index.php?pokaz&path=./interferonowa&plik=Sulkowski_IDEAL-13.jpg
    To nie są nowe dane (pierwszy raz propagowałem je w 2011 r.). Ale faktem jest, że mało kto zaglądał do tych statystyk.
  • Gość: wirrus IP: 217.98.1.* 20.06.16, 22:46
    miałem nadzieję, że będę wśród tych szczęśliwców, którym się udaje zwalczyć wirusa. tym bardziej, że mam genotyp interleukiny 28b CC. ale niestety muszę znowu uzbroić się w cierpliwość i poczekać na swoją kolej do następnej terapii,
  • kiepski476 20.06.16, 23:25
    No tak, przy CC można było oczekiwać sukcesu.
    PS
    Najtańsza licencyjna terapia tabletkowa dla genotypu 1 kosztuje 825 dolarów (3300 zł).
  • Gość: wirrus IP: *.static.icpnet.pl 21.06.16, 12:12
    czytałem o kłopotach z przesyłkami, poczekam jednak na to co mi tutaj doktor zaproponuje. Obiecał, że pod koniec tego roku lub najpóźniej w lutym przyszłego coś się znajdzie. Zapisałem się na Fibroscan we wrześniu, zobaczymy jak wątroba się miewa.
  • kiepski476 21.06.16, 13:41
    Polak potrafi. Jest sposób, aby oszukać ?dobrą zmianę?, która pojawiła się w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym i zaleciła urzędom celnym zatrzymywanie przesyłek pocztowych i kurierskich z lekami.
  • wirrus 21.12.16, 22:11
    dziś miałem wizytę u lekarza, wiremia 2 400 000, czyli 2 razy więcej niż przed pierwszym leczeniem. 28 grudnia po ponad roku od końca nieskuteczego leczenia zaczynam nową terapię lekiem Harvoni. Jak pierwszy raz dowiedziałem się o tym leku to kosztował jakieś koszmarne pieniądze, a tu po 2 latach będę tym leczny. Jakiś pozytyw jakby nie było jest.
  • wirrus 28.12.16, 22:41
    Harvoni już w moich rękach, myślałem że z rybarywiną bo jestem po nieskutecznej terapii interferonem ale doktor twierdzi że nie trzeba. Dziś pierwsza tabletka.
  • wirrus 24.01.17, 21:44
    dzisaj była kontrolna wizyta u doktora. Wyniki badań w normie, Alat spadł do 45. Doktor zapowiedział mi, że terapia będzie 12 tygodniowa. Dopytywał się czy dam radę, a przecież ja czuję się świetnie, nie mam żadnych skutków ubocznych, przynajmniej tych widocznych i odczuwalnych, więc dam radę na pewno.
  • wirrus 22.02.17, 19:15
    wczoraj dostałem kolejną porcję Harwoni, wyniki w normie Alat 64. z nadzieją czekam na koniec leczenia i pozytywne wynki.
  • wirrus 05.04.17, 20:23
    RNA HCV wynik: n e g a t y w n y. Następne badanie we wrześniu. Baardzo się cieszę. Alat niestety nadal podwyższony 61. Może ktoś mi to wytłumaczyć? lub powiedzieć co robić. Jak żyć ???
  • Gość: strzelec IP: *.icpnet.pl 06.04.17, 11:24
    może masz nietolerancję na jakiś pokarm ,z którym musi namęczyć się wątroba ,np .mleczne czy zboża (bo nie każda je lubi)
  • wirrus 02.10.17, 21:04
    po pół roku wynik także negatywny, ale ALAT nadal podwyższony 102 niestety

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.