Dodaj do ulubionych

Ból w prawym podzebrzu

07.04.19, 09:12
Witam,
mam genotyp 3a. Leczenie przeszłam chyba z 10 lat temu. Niska wiremia, bardzo dobra odpowiedź na leczenie. Ostatnie badania wykonane 5 lat temu, wynik na obecność wirusa negatywny, badania podstawowe (typu próby wątrobowe) w normie.
I ostatnio boli mnie w okolicach wątroby. Jestem zaskoczona, bo ból jest najsilniejszy jak się kładę wieczorem i w zasadzie nie jest lekki. Nie mam żadnych objawów innego typu ( zmęczenie, zażółcenie itp.) Odżywiam się przeciętnie, nie stosuję suplementów, uprawiam sport, nie piję raczej alkoholu - może raz na pół roku ;)
Umówiłam się u lekarza, za dwa m-ce wizyta, wybiorę się również do zwykłego po podst. badania. USG miałam pół roku temu i wątrobą niepowiększona o jednorodnym obrazie.

Podzielcie się doświadczeniem. Szczerze myślałam, ze jak wyleczyłam się to będę miała na dłużej spokój.
Edytor zaawansowany
  • kiepski476 07.04.19, 10:41
    Dzielę się swoim doświadczeniem: u mnie ból powodują kamienie żółciowe.
    Nie czekając na wizytę, zrobiłbym USG już teraz.
  • ladnyusmiech 07.04.19, 12:24
    Mam fajnego lekarza pierwszego kontaktu, z pewnością porobi podstawowe badania, a i na wizytę poczekam max kilka dni.
    HCV leczyłam się w Raciborzu, i mogę pójść na oddział zrobić kompleksowe badania, ale muszę się położyć na 11 dni. Przy dwójce małych dzieci to średnio to widzę. Wszędzie tak jest? Rozumiem lekarzy, bo NFZ im nie zwróci kasy za mnie jeśli nie spędzę tego czasu w szpitalu. Ale może inne jednostki mają inne umowy zawarte.

Dzięki za odpowiedź - przynajmniej jest alternatywa :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.