Dodaj do ulubionych

Leki przeciwbólowe przy HCV pomocy!

29.06.19, 17:26
Hej, mam następujący problem, mam hcv ok 5 lat, ostatnie wyniki prób-AST 32 jednostki, ALT- 38 jednostek, wyniki sprzed miesiąca (byłam wtedy po przeziębieniu gdzie piłam nawet gram paracetamolu dziennie kilka dni), teraz złapało mnie za to zapalenie nerwów w plecach, biorę od 5 dni bardzo mocne leki, diclac, sirdulad, tramal i ketonal (ketonal domieśniowo). Podobno najmniej szkodzi z tego wszystkiego tramal, jednak jest to lek narkotyczny, i niezbyt mogę go łykać na dzień. Nie ukrywam, że mimo, iż wiem o zakażeniu jakieś 4 lata, to piję alkohol na imprezach itp w sumie co tydzień (wiem, że głupio robię, leczenie mam za 2-3 miesiące, może dożyję do wtedy, jestem młoda, pewnie dlatego wyniki są ok). Myśle też, że moje wyniki mogą być dobre, bo dowiedziałam się o zakażeniu gdzieś pół roku po (wiem od czego jest), tak więc nie żyłam z tym nieświadomie nie wiadomo ile lat, zaledwie może 5 lat go mam maks. Jaka jest szansa rozwalenia sobie wątroby tymi lekami w tym momencie? 2 lata temu fibroskan pokazał wynik 0.1 czy tam zero. Ból jest okropny, muszę je brać jeszcze z tydzień... Biorę coś na osłonę żołądka, i kopiłam coś też dziś na wątrobę osłonowo.
Edytor zaawansowany
  • kiepski476 30.06.19, 12:07
    Możesz postępować tak, jakbyś nie miała HCV. Istotna jest wydolność wątroby, a nie wirus. A twoja wątroba jest nówka sztuka (F0–F1, o ile dobrze zrozumiałem twoje coś tam coś tam). Słowem: przeżyjesz.
    PS. Jeśli pijesz alkohol tylko co tydzień, to twoja wątroba może to przetrzymać. Jeśli natomiast popijasz codziennie małego drinka – to nie przetrzyma.
  • lubiehelupke 30.06.19, 12:36
    Tak, chodziło mi o F0-F1! Dzięki za info, tak, piję co tydzień bądź rzadziej, raczej nie olbrzymie ilości, mam słabą głowę.
  • kiepski476 30.06.19, 14:46
    Dla wątroby najgorsze jest regularne popijanie nawet małych ilości. Wątroba potrzebuje czasu na odbudowę hepatocytów zniszczonych przez alkohol. Gdy popija się codziennie po dwa piwa, tego czasu wątroba nie ma. Po ostrej imprezie raz w miesiącu wątrobie jest łatwiej się zregenerować.
  • lubiehelupke 08.07.19, 00:20
    No właśnie, raz w miesiącu. A co jak ktoś akurat tak ma te 20kilka lat, znajomi co tydzień wyciagają, i jakoś tak się zdarza, że się pije co tydzień? Co pić przy hcv? To prawda, że najlepiej wino? Jeśli ktoś ogólnie nie je mięsa, ma zdrową, chudą dietę, ćwiczy, biega, ale pije sporo co piątek, to co? Ja tak mam, mogę się napić w piątek nawet 7 piw! Co jest bardzo dużo jak na kobietę :p A potem dochodzę do siebie 2dni, i co piątek to samo. A może to alkoholizm? Cały tydzień nic, nawet jednego piwa, tylko w te weekendy się zaczyna. Leczenie już za 3msc, ciekawe czy w ogóle mnie wyleczą :( mam genotyp 3 i wyniki prawie jak zdrowa osoba badań.
  • kasiasiasiasia 13.07.19, 07:03
    Hej, a nie dostalas leków od nfz na wyeliminowanie wirusa? Od niedawna są refundowane. Eliminują wirusa w 100%.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.