Podwyższony AlAT...? Dodaj do ulubionych

Witam!

Dzisiaj robiłam kontrolne badania krwi po przebytym 8 miesięcy temu porodzie. Do tej pory nic mi nie dolegało, ale lekarka z powodów 'czysto' profilaktycznych wysłała mnie na badania. Zrobiłam tarczycę, morfologię i właśnie - układ krzepnięcia krwi i próby wątrobowe. Ku mojemu zaskoczeniu wyniki nie były zadowalające - w próbach wątrobowych wyszedł podwyższony AlAT - 45,9 (norma do 34), AspAT, fosfataza, bilirubina całkowita są w normie - tylko ten podwyższony AlAT mnie niepokoi :( Do tego naczytałam się na necie o różnych wskaźnikach AspAT do AlAT i od kilku godzin jestem zdołowana, że prawdopodobnie dopadło mnie jakieś świnstwo. Na wirus typu B jestem zaszczepiona, więc przypuszczam, że może to być i C, ale może moje obawy są przesadzone? - chciałabym, żeby tak było ;(

Dodam, że od kilku tygodni jestem na diecie, unikam tłuszczy, węglowodanów, alkoholu, może tylko jestem bardziej zmęczona wychowywaniem dziecka, ale to też nie jest jakiś szczególny wysiłek. Jedyne co, to od 6 miesięcy biorę pigułki antykoncepcyjne, które mogą obciążać wątrobę, ale no właśnie - przed ciąża brałam je ponad 5 lat i nigdy nie miałam podwyższonych enzymów wątrobowych, stąd moje zmartwienie.

Proszę, pocieszcie...
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.