Dodaj do ulubionych

nie plakalem po bolcie

28.08.11, 16:45
przeciez to kanciarstwo i oszustwo jak sterydy. licza na to ze sie wstrzela w sygnal startu. przeciez czas reakcji na sygnal jest elementem szybkosci. co maja nerwy i stres do tego, psychotycznie mial urojenie ze jest sygnal startu? jakby za wolno wystartowal to moze stres go zjadl, ale nie odwrotnie. mowia o wielkim dramacie bolta, niedlugo o zlapanych na sterydach beda mowic, ze to wielki dramat wybitnego sportowca.
Edytor zaawansowany
  • dejsejdzamp 28.08.11, 16:55
    uwazam tez ze skoro moze biec osobnik ze sztuczna noga, to ten bialy nie powinien biec na osmym torze, a murzyni srodkiem, tylko powinni dac bialemu lepszy pas i dystans 99,3 metra do przebiegniecia.
  • olga_w_ogrodzie 28.08.11, 22:35
    tylko powinni dac bialemu lepszy pa
    > s i dystans 99,3 metra do przebiegniecia.

bo ?
  • jdrzm 28.08.11, 22:53
    bo to jakis absurd jest : wyrownywanie szans tam gdzie chodzi o to zeby wylonic najlepszego.
  • olga_w_ogrodzie 28.08.11, 23:15
    no to mi też szło o to, by nie wyrównywano.
    tylko nic nie wiem o wyrównywaniu i zwiększaniu szans dla kogoś z protezą.
  • jdrzm 28.08.11, 23:20
    skoro sie pozwala biec z proteza to chyba po to zeby mial szanse podobne jak ten co ma cala noge. bez niej biegl by dosc wolno. z drugiej strony kazdy nie moze sobie doczepic czego chce. sa te szczudla do nog dolaczane, moze by sie sprawdzily na jakis dystansach.
  • olga_w_ogrodzie 29.08.11, 00:04
    po pierwsze, to w końcu był taki ktoś, kto biegł z protezą w zawodach dla pełnosprawnych ?

a po drugie, proteza to by było sluszne wyrównywanie.
    dla białych fory - nie.
  • jdrzm 29.08.11, 06:12
    nie wiem czy byl, ale mowili ze teraz ma byc poraz pierwszy

dlaczego sluszne? jakby mu zabronili biec kulawo, chocby byl szybki to by to bylo niesluszne. ale dodawanie protezki na mistrzostwach to absurd. po drugie nie wiem na czym ma polegac wyrownanie. nie mowiac juz o tym, ze to w oczywisty soposob nie jest noga, to jak ocenili ze to wyrownanie? ludzie sa rozni maja rozne nogi predyspozycje genetyczne, jak ktos nie ma ich, to chocby by byl tytanemm pracy nie zostanie mistrzem. nie ma wzoru z sevre na startowe parametry lydki.
  • olga_w_ogrodzie 29.08.11, 19:53
    dziś był materiał w Faktach o tym sportowcu, to już wiem więcej o co idzie.
    on obu nóg nie ma i faktycznie, nie ma też jeszcze badan porównawczych na ile te sprężynujące protezy mogą wpływać na rzeczywisty wynik będący efektem zdolności fizycznych, a nie protez.
    tj. , ja nie wiem w ogóle, jak takie badania przeprowadzić by można, żeby oddawały realny stan rzeczy.
    chyba nie można.
    niemniej, przynajmniej na wizus, to wygląda tak, jakby te protezy działały, jak kangurze nogi czy coś w tym stylu.
  • olga_w_ogrodzie 28.08.11, 22:34
    porownanie falstartu i sterydów, to duża przesada, wg mnie.
  • jdrzm 28.08.11, 22:59
    a moim zdaniem bardzo dobrze, ze skonczyla sie tolerancja na falstarty. nie wiem co to mialo byc, jedno prawo do malego oszustwa?

tolerowalo sie falstarty, a tym czasem mierzy sie kazdy milimetr nietrafienia w belke w skoku w dal, czego nie moge pojac, ktos tu oszukuje? jesli sa mozliwosci pomiaru dokladne to niech mierza rzeczywisty skok. nie rozumiem tego wymogu. chyba szacunek dla tradycji, ale w innych dyscyplinach przeciez zmienia sie warunki, sa lepsze buty, bieznie, inne dyski i oszczepy i nie da sie porownac wynikow dziesiejszych z dawnymi.
  • olga_w_ogrodzie 28.08.11, 23:18
    w przeciwieństwie do oszukiwania przez łykanie jakichś świństw, to raczej nie sądzę, by ktoś chciał oszukać celowo lecąc w falstart.
  • jdrzm 28.08.11, 23:23
    to po co falstaruje? ma adhd? w rukletke graja skurczybyki, a noz sie wstrzeli optymalnie w sygnal startu.
  • olga_w_ogrodzie 29.08.11, 00:05
    zwykle się falstartuje z powodu tego, że nerwy puszczają chyba.
    tak sądzę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka