Dodaj do ulubionych

pan wchodzi czy wychodzi?

29.01.14, 10:58
wyborcza.pl/politykaekstra/1,133047,15351905,Cimoszewicz__Zostal_malenki_SLD__ide_na_emeryture.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza#Cuk
Pan Cimoszewicz szedł już na emeryturę ile razy? Może ktoś pomoże temu bufonowi i da mu kopa w dupę, bo już mógłby oszczędzić światu swoich narcystycznych wydalin. Opowieści o tym jaki jest wspaniały, a po nim spalona ziemia. Widocznie Napieralski jest durny jak but, bo PZPR nie wysłało go na zagraniczne stypendia jak pana Cimoszewicza.

Jeśli pan jest liberałem, to na czym miałaby polegać jego lewicowość i po co komu postkomunistyczny liberał, skoro pełno jest takich z ideologią antykomunistyczną?

Mitologia wyrównywania szans jest kłamstwem, bo ludzie nigdy nie mają takich samych szans, a mówienie im na starcie, że są równi, dla wielu jest tylko szansą na stanie się marginesem. To tak jak indianie czy aborgeni dostali równe szanse i nakaz życia wedle kryteriów białych, po to tylko, żeby zostać marginesem społecznym na swojej ziemi gdy wcześniej mieli swoją dumę życia wedle swoich zwyczajów.
Obserwuj wątek
  • semno Re: pan wchodzi czy wychodzi? 29.01.14, 11:04
   Jeśli ktoś z klasy średniej chce mieć pewność, że dziecko z klasy niższej nie zagrozi jego genom, niech mówi mu, że jest takim samym dzieckiem, to znaczy być powinno, po czym dziecko z klasy średniej pójdzie w górę a tamto walnie głową w mur. Im więcej kłamstw tym lepiej dla swojej dupy. Tak jak wyrównujące szansę masowe studia.
   • semno Re: pan wchodzi czy wychodzi? 29.01.14, 11:09
    Pan Bufon opowiada o miałkości SLD przy czym , co zresztą sam pokazuje w swoim wywiadzie, SLD za jego życia nigdy nie miało żadnej swojej samodzielnej polityki, tylko miało interes mieć swoją partię, bo inaczej nie zrobiliby kariery politycznej.
    • semno Re: pan wchodzi czy wychodzi? 29.01.14, 11:17
     Prawda na temat lewicy jest po prostu taka, że nie ma jej poza komunizmem. Marks nie był idiotą mówiąc o rewolucji, głupi był raczej w wierze w możliwość socjalizmu, który miałby rozwiązać bolączki kapitalizmu. Dlatego w sposób oczywisty lewica umarła, bo nie da się ciągle reprodukować złudzeń z których nic nie wynika.
     • semno Re: pan wchodzi czy wychodzi? 29.01.14, 11:42
      czysto teoretycznie można jeszcze dzielić prawicę i lewicę na tych, którzy dług publiczny wydają na zbrojenia i na tych , którzy dług publiczny wydają na edukację i leczenie. aczkolwiek to są podziały na tych, którzy wolą myć prawą nogę i na tych, którzy wolą myć lewą. Zwłaszcza w warunkach państw prowincjonalnych to mrzonki, po prostu się gasi pożary w systemie, a nie prowadzi politykę wyborów. Dlatego współcześnie tematem politycznym mogą być takie kwestie jak sprawa katastrofy samolotowej. Bo wiadomo, że o nic w polityce nie chodzi, ale muszą być jakieś podziały wzbudzające emocje.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka