Dodaj do ulubionych

Ze strony - "Rosyjska V Kolumna w Polsce" 1

14.10.15, 14:31

"WTARGNIĘCIE NACJONALISTÓW DO UKRAIŃSKIEGO OŚRODKA

Prosimy o pomoc w zidentyfikowaniu sprawców i rozpowszechnianie artykułu
W sobotę 10 października po demonstracji antyimigranckiej [goo.gl/E6rVAq] zorganizowanej w Warszawie przez Brygadę Mazowiecką Obozu Narodowo-Radykalnego [goo.gl/RhDCPN] i profil „Polacy przeciw Imigrantom” [goo.gl/qOdJe1] doszło do gwałtownego wtargnięcia grupy nacjonalistów do lokalu „Ukraiński Świat” na rogu ul. Nowy Świat i ul. Świętokrzyskiej.
Na podstawie zdjęć z monitoringu udało się rozpoznać szereg osób, ale nie wszystkie. Zwracamy się do naszych czytelników o pomoc w zidentyfikowaniu pozostałych sprawców: osobnicy są ponumerowani na zdjęciach, wystarczy dopisywać nazwiska w komentarzach powołując się na numery. Prosimy podawać podstawy. Można też do nas pisać wiadomości prywatne – zapewniamy dyskrecję.
Sprawcy weszli sporą grupą do lokalu około 18:30, w czasie, kiedy w głównej sali odbywał się koncert muzyki chopinowskiej. Wznosili okrzyki i grozili ukraińskiej recepcjonistce „ty banderowska kurwo!”. Zniszczyli kartki wystawionej petycji na rzecz nazwania jednej z ulic Warszawy ulicą „Bohaterów Majdanu”. Rozeszli się po lokalu, zaglądali do licznych pomieszczeń. Jednocześnie od strony ulicy przykleili nalepki o treści „jebać Banderę!”. Sprawca „Jędrzej Staropolski” (nr 2 na zdjęciach) nagrywał i fotografował całe zajście i obecnych woluntariuszy ośrodka.
Akcja została przeprowadzona przez ugrupowania nacjonalistyczne Narodowa Wolna Polska, Narodowa Warszawa i prawdopodobnie Patrio.pl / Narodowe Zjednoczenie Patriotyczne Polskich Kibiców (NZPPK).
Prowadził Damian Bieńko (nr 1 na zdjęciach), młodociany lider Narodowej Wolnej Polski (NWP). Bieńko stał się znany po nagraniu raczej komicznego filmu „Wkurzony Banderowiec” [goo.gl/hWLiMN], gdzie ten zawodnik wagi muszej przybierając groźne pozy tarmosi czarno-czerwoną flagę ukraińskich nacjonalistów, wygłaszając pogróżki pod adresem Ukraińców. Bieńko z kolegami z NWP powtórzyli taką akcję 1 sierpnia podczas manifestacji w dzień rocznicy Powstania Warszawskiego [goo.gl/uGZNnG].
Narodowa Wolna Polska jest bardzo radykalnym, małym ugrupowaniem, złożonym i z młodziutkich działaczy, i z podstarzałych łysych pał. Narodowa Wolna Polska kontestuje Ruch Narodowy, który uważa za opozycję koncesjonowaną – o czym Bieńko mówi Eugeniuszowi Sendeckiemu w wywiadzie dla jego internetowej „Telewizji Narodowej” [goo.gl/zw4u73], gdzie jak podaje na jednym ze swoich profili [goo.gl/Ly7gqS] sam pracuje w charakterze kamerzysty. Przypomnijmy, że Sendecki jest główną postacią środowiska starszych narodowców, pogrobowców Zjednoczenia Patriotyczno-Robotniczego Grunwald nieżyjącego Bohdana Poręby. To środowisko, z ramienia którego na prezydenta Warszawy kandydował Piotr Skulski, organizator koncertów Chóru Rosyjskiej Armii im . Aleksandrowa, które miałyby się odbyć w listopadzie i w grudniu [goo.gl/UnNgic] [goo.gl/oFYEg6].
Formalnie na profilach NWP czy samego Bieńki dość trudno znaleźć jakieś prorosyjskie treści. Wyraźny jest tylko rys pansłowiański, o czym świadczy symbol słoneczny na znaku graficznym organizacji. NWP ogranicza się, o ile wiadomo przynajmniej, do ostrej działalności antyukraińskiej – co zresztą Rosjan zapewne w zupełności wystarcza, przecież oni nie mają potrzeby być lubiani ani kochani przez ugrupowania, których działalność jest im na rękę. Dalecy jesteśmy od twierdzenia, aby Bieńko i koledzy byli agentami, naszym zdaniem działają tym skuteczniej, że robią to spontanicznie. Może są podpuszczani, może nie.
Niemniej w wywiadzie Bieńki dla Sendeckiego jest też mowa o tym, że Bieńko zamierzał kandydować do Sejmu z ramienia ugrupowania „Jedność Narodu” [www.jednoscnarodu.pl/]. I tu już się pojawia wyraźna prorosyjskość.
„Jedność Narodu” jest zarejestrowaną partią polityczną, we władzach której znajdujemy sporo ciekawych postaci, takich jak byłą prof. UJ Annę Raźny, współautorkę wiernopoddańczego „Listu otwartego do narodu rosyjskiego i władz Federacji Rosyjskiej [goo.gl/p8y7bK], czy jeszcze Andrzeja Zapałowskiego, lidera środowiska antyukraińskiego w Przemyślu i członka Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego [goo.gl/tjvkdu].
Ciekawy szczegół: Jedność Narodu, z ramienia której Damian Bieńko miałby kandydować, ma siedzibę i odbyła swój zjazd krajowy w budynku Domu Przyjaźni Polsko-Radzieckiej przy ulicy Marszałkowskiej 115, czyli właśnie tam, gdzie znajdują się siedziby prorosyjskiej partii Zmiana, Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych Mateusza Piskorskiego, licznych stowarzyszeń pochodnych z byłego TPPR ze Stowarzyszeniem Współpracy Polska-Rosja na czele, gdzie Falanga odbywa swoje spotkania, itd. itd.
Prezentujemy zdjęcia z monitoringu, a w dalszej części zdjęcia z tymi samymi osobami podczas demonstracji antyimigranckiej, która odbyła się tego samego popołudnia.
We wtargnięciu uczestniczyli także działacze ugrupowania „Narodowa Warszawa” i „Patrio.pl”, które ściśle współpracują z Narodową Wolną Polską, jak wynika ze zdjęcia z narady przedstawicieli tych organizacji [goo.gl/sN5SNH]. Przyznamy, że o Narodowej Warszawie [goo.gl/1Kb2iA] wiemy na razie niewiele. Natomiast szczególną uwagę zwracamy na Patrio.pl.
Edytor zaawansowany
 • olga_w_ogrodzie 14.10.15, 14:32
  Ze strony - "Rosyjska V Kolumna w Polsce" 2

  Patrio.pl czy inaczej Narodowe Zjednoczenie Patriotyczne Polskich Kibiców (NZPPK) jest organizacją kibiców Legii Warszawa ze Służewca. Na zdjęciu [goo.gl/lDv4zu] widać szefa NWP Damiana Bieńko z prawdopodobnym liderem Patrio.pl, Wiktorem Acisałem [goo.gl/M3iC1X] vel Wiktor Patryk Mokwar [goo.gl/nUrZmS] (prawie na pewno pseudonimy ? być może nazywa się Łasica a nie Acisał?). Wydaje się, że między NWP a Patrio.pl zachodzi daleko idąca symbioza: Acisał vel Mokwar występuje na licznych zdjęciach za transparentem NWP, podobnie jak jego najbliższy internetowy znajomy ?Jędrzej Staropolski? [goo.gl/5jgwr5] ? ten, który robił zdjęcia podczas wtargnięcia do ?Ukraińskiego Świata?.
  Patrio.pl prowadzi całą kiść profili FB, odznaczających się niezwykle brutalnymi treściami antyukraińskimi i antysemickimi, gdzie Żydów czy Ukraińców przedstawia się jako kleszczy wysysających krew [goo.gl/1EmF1C], karaluchów miażdżonych przez polską Husarię (sic), itd.: APW - Agencja Prasowa Wolność [goo.gl/dhpmW0]; Niezależne Media [goo.gl/CPTUiF]; NZPPK - Narodowe Zjednoczenie Patriotyczne Polskich Kibiców [goo.gl/vWiwMZ]; Patrio PL [goo.gl/HKakPp]; Patrio.PL [goo.gl/i6oZNL], ; PATRIOtyzm mą religią [goo.gl/FwUBrE]; Polski Front PATRIOtyczny [goo.gl/PeDlp2]; Tak dla patriotów. Nie dla policyjnych morderców - marionetek systemu [goo.gl/2rpTpL]. Moderatorem tych stron jest właśnie Acisał vel Mokwar, jak wynika z opublikowanych przez niego żalów [goo.gl/8Shq9G] na tymczasowe zawieszenie niektórych z nich.
  Jednak Patrio.pl działa nie tylko w Internecie, lecz przede wszystkim w ?realu?. Naszym zdaniem to oni byli głównymi prowodyrami zamieszek 20 sierpnia w Kijowie podczas meczu Legii Warszawa, gdzie doszło do starć z kibicami Dynama Kijów. Na profilach opisanych osób, na przykład Acisała vel Mokwara [goo.gl/nUrZmS] jest mnóstwo zdjęć z pobytu na Ukrainie w tym czasie oraz mściwych wpisów pod adresem ukraińskich przeciwników. Tam też można znaleźć reportaż ukraińskiej stacji telewizyjnej Hromdaske [goo.gl/WzV8mT] pokazujący zachowanie delegacji z Polski: zwarta grupa łysych kibiców ubranych na biało kroczy przez Kijów w asyście policji skandują gromko ?jebać Ukrainę?, reporterowi telewizji mówią ?spierdalaj", załatwiają potrzeby fizjologiczne w ogródkach kawiarni, itd. Na koszulkach wielu z nich widoczny jest charakterystyczny, przypominający nieco swastykę znak graficzny Patrio.pl [goo.gl/7A8Fii]. Przypuszczamy, że trójka niezidentyfikowanych ogolonych jegomości widoczna na zdjęciach z monitoringu należy do tej bandy.
  Prosimy o pomoc w zidentyfikowaniu pozostałych sprawców."
 • olga_w_ogrodzie 14.10.15, 14:40
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/hd/yc/ztxd/0vS1PplZiwaSRQR76B.jpg

  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/hd/yc/ztxd/HF7F3Fyztx7vPqHKxX.png

  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/hd/yc/ztxd/ZOfMtBjElfe5Z04bDB.jpg
 • olga_w_ogrodzie 14.10.15, 18:00
  Fundacja Otwarty Dialog:

  "Je suis Marcin Rey.
  Jest akcja. Marcin Rey, którego osoby i środowiska odpowiedzialne za wtargnięcie na teren Ukraiński Świat - Український Світ uważają za administratora projektu Rosyjska V kolumna w Polsce, potrzebuje naszej pomocy. Polscy nacjonalistyczni ekstremiści mieniący się mianem "patriotów" otwarcie planują w internecie atak na Marcina - z pozbawieniem życia włącznie: goo.gl/Pz6R7o
  Marcin jest aktywistą, który od miesięcy działa na rzecz wsparcia Ukrainy. Był silnie zaangażowany m. in. w kampanię przeciwko sprzedaży Rosji francuskich okrętów desantowych #Mistral. Ujawniał również liczne powiązania tzw. środowisk kresowych i faszyzujących ugrupowań nacjonalistycznych (ale także nominalnie "lewicowych" jak partia "Zmiana" dyżurnego obrońcy Kremla w Polsce - Mateusza Piskorskiego) z rosyjskimi władzami i terrorystami na Ukrainie. Już wcześniej spotykały go z tego powodu liczne groźby i szykany m. in. kłamliwe posądzenia o pedofilię wśród społeczności sąsiedzkiej. Policja nie potrafiła zapewnić mu skutecznej ochrony, a sprawcy tych czynów dalej są na wolności.
  "Rosyjska V kolumna w Polsce" opublikowała zdjęcia z naszego monitoringu dokumentujące najazd grupy agresywnych osiłków na "Ukraiński Świat" kilka dni temu: goo.gl/cH5WXi
  Dzięki ich mrówczej pracy udało się zidentyfikować znaczną część osób widocznych na zdjęciach. Powinno to znacznie ułatwić sprawę policji. Przypomnijmy, że doszło wtedy do obelg i gróźb pod adresem obecnej na miejscu wolontariuszki z Ukrainy oraz zniszczenia petycji, w ramach której zbieramy podpisy w celu ustanowienia w Warszawie ulicy Bohaterów Majdanu.
  Tej sprawy nie możemy tak zostawić. Nie chodzi już tylko o mowę nienawiści w internecie, ale o realne, fizyczne zagrożenie. Uważamy, że powinniśmy stanowczo wyrazić swój sprzeciw i zareagować zanim będzie za późno. I zmusić do adekwatnej reakcji nasze organy ścigania.
  Będzie to możliwie pod warunkiem mobilizacji nas wszystkich. Pokażmy ekstremistom, że są w zdecydowanej mniejszości i zgody na faszystowskie praktyki w naszym kraju nie ma. Po prostu.
  Dlatego: #JeSuisMarcinRey - dziś wszyscy jesteśmy z Marcinem. My też sprzeciwiamy się rosyjskiej agresji i bezmyślnej nienawiści, ksenofobii, bandytyzmowi i faszyzmowi w Polsce. Dlatego - wszyscy jesteśmy Marcinami Reyami.
  Dołączajcie do nas!
  #StopNienawisci | #NaszaWojna | #Polska | #Ukraina | #MyZToba "

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.