Dodaj do ulubionych

Dlaczego Lokatora zmuszano do palenia Marlboro?

04.12.17, 13:41
Chcial palic Gauloises. Dlaczego te drugie to jasne. To papierosy wolnosci.

Ale ciekawilo mnie czemu Marlboro?

Okazuje sie ze to najbardziej transgenderowe papierosy swiata. No i zabojcze. Sa symbolem oszustwa branzy.

Marlboro powstala jako marka kobieca. Czerwony kolor jest od szminki. Czerwony filtr mial nie zostawiac jej sladow. A jak wiadomo pozniej zrobiono reklama kowbojow synonim meskosci palenie fajek marlboro. I kowboje umarli od palenia .

Przy okazji dowiedzialem sie ze kobiety najwiecej pala Lucky Strike. Troche mnie to zaskoczylo. W czasach gdy palilem wydawalo mi sie ze to taka marka autodestrukcyjna jak popularne. Dla facetow. Niesamowite jak zmieniaja sie wyobrażenia co symbolizuje marka. Bo w fajkach chyba najbardziej glosuje sie na marke, mit ktory sprzedaje. Chyba zaden inny produkt nie byl tak naznaczony przez obietnice reklamy.
Edytor zaawansowany
  • 136ty 04.12.17, 13:49
    Zapalenie fajka jest jak sen na jawie. Taki strzal poprawiajacy humor. Papierosy byly symbolem i elegancji i buntu, męskości i kobiecosci. Sadze ze ten element narcystyczny utworzony przez pop kulture to wiekszosc nalogu.
  • 136ty 04.12.17, 14:03
    To najbardziej psychologiczny nalog.

Z jednej strony rzutujesz narcystycznie obraz. Albo pretekst do kontaktu towarzyskiego. Z drugiej zabijasz smola swoje ja. Organizm chce tlenu zeby czuc ty to zabijasz.
  • 136ty 04.12.17, 17:30
    Papieros ma dodac bohaterowi pewnosci siebie.

I dlatego jest tak wazny w tym filmie. Bo jest elementem tozsamosci czlowieka.

Czekolade zamawia mloda dziewczyna. W Gorzkich godach dziewczyna tez pije czekolade.

Nalog palenia jest o tozsamosci. Jak sen na jawie. Jak muzyka w filmie tarantinino jackie brown. Kazdy piechur ma swoj kawalek.
  • 136ty 04.12.17, 17:43
    Tak wiec tak samo jak narcystycznie widzimy sie z papierosem jako femme fatale z filmow z lat 40, albo jak francuskiego mysliciela, albo buntownika bez powodu, tak samo mozemy przystosowywac sie masochistycznie badz symbiotucznie do tego jak jestesmy postrzegani. I tak powstaje paranoja bo nie jestesmy soba.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.