Dodaj do ulubionych

Resentymenty Grossa nie różnią się od Jarka.

12.02.18, 13:48
Różni ich tylko przynależność etniczna.

W obecnych sporach politycznych nie ma żadnej polityki. To znaczy jest polityka kozła ofiarnego, polityka wstydu, polityka wstawania z kolan i polityka wszelkich innych resentymentów psychologicznych. W imię interesów jakiś grupek ekonomicznych.

Czym są dziś ideologie polityczne? Reklamą. Mają przyciągnąć uwagę. I to wszystko. Ideologia jest formą religii.

Oglądałem ostatnio trochę filmów dokumentalnych o pierwszej wojnie, dynastii Romanowów.

Jest taki najbardziej znany fakt historyczny o rewolucjach w Rosji. Pierwsza w Rosji była rewolucja liberalna w sumie. Usunięto tylko Cara. Po czym po kilku miesiącach nastąpiła rewolucja komunistyczna. A i tak jak był zamordyzm tak był zamordyzm.

Ten fakt odległości kilku miesięcy dwóch rewolucji jest komiczny. I pokazujący brak znaczenia ideologii.

Kiedy tak naprawdę była prawdziwa znacząca polityka ideologiczna? Rewolucja liberalna jako wynik rewolucji przemysłowej. Akurat tak było ze dwa wieki temu. Fakt ten ustanowił wysyp ideologii w przekonaniu ze ideologie moga zmieniac swiat.........tylko ze nie mogą bo takie rewolucje jak ta technologiczna zdarzają się raz na megaokresy historyczne, a nie co wybory 4 letnie.

Zajrzałem dwa dni temu na Krytykę Polityczną. Przecież to jest czysta religia co oni robią. I tak samo jest na stronach prawicowych.

Ludzie, naprawde postawcie na jakiś pozytywizm, a nie ciągłą wiarę, że wódz z ktorejs strony coś odmieni. Polityka jesli cos zmienia to bardzo reaktywnie.

Aktywna polityka to polityka wstydu, polityka kozła ofiarnego, polityka wstawania z kolan, polityka budowania fantazji.
Edytor zaawansowany
  • 136ty 12.02.18, 14:06
    W czasie marszu uchodzców rzuciła mi się najbardziej w oczy sytuacja, że nagla gazeta dawała pouczenia Polaków przez trzech Zydów z USA. Oz, Gross i trzeciego nie pamiętam. A ten trzeci to już tak cynicznie pieprzył głupoty że powinien przy tym tylko szczerzyć zęby i palić cygaro.

Moim zdaniem kwestia antysemityzmu jest rozgrywana obecnie, bo jest problem z Europą wschodnią w oczach światowego biznesu. I chodzi o dociśnięcie, żeby Pisi się rozsupłali.

Nie piszę tak bo mam jakieś resentymenty antysemickie. Nie mam dokładnie żadnych. Ale mimo to uważam, że wszyscy grają na resentymentach, nie tylko nasi bad guys z PIS, inni spryciarze spoza granic również.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.