Dodaj do ulubionych

Spokój tej dziewczyny

12.06.18, 13:55
www.youtube.com/watch?v=40lqx60Zxxg
Rosjanin rozmawia z bezdomnymi w Nowym Jorku. Ona jest bezdomna w ciąży i całkowicie spokojna. Pomagają jej ludzie, ma lekarza, są organizacje charytatywne pozwalające stanąć na nogi.

To jest dobry przykład społeczeństwa w którym ludzie wydający się wykluczeni nie są poddani społecznemu napiętnowaniu silnemu tylko dostają miłość.

Rosjanie piszą, że żyją gorzej niż ci bezdomni, że oni są leniwi. Ja myślę , że te same osoby w Rosji już by nie żyły zniszczone alkoholem bo piętno społeczne jest tak silne że by te osoby zabiło w ślepej uliczce.

Nieraz i nie dwa czytałem na forach jak ktoś pisał z USA, że mieszkał na ulicy niedawno dziś ma mieszkanie.
Edytor zaawansowany
  • 136ty 12.06.18, 14:02
    Aczkolwiek nie bardzo rozumiem kwestii cen. Ona mówi, że ponad sto dolarów dziennie zbiera? 70 na nocleg? Nie wierze ze tyle zbiera. Po tej ulicu chodzi ograniczona ilość ludzi do pracy czy zyje i przeciez codziennie nikt jej nie bedzie wrzucał 20 dolarów.

Czytałem ze w nowym jorku czynsz 600 dolarów.
  • 136ty 12.06.18, 14:07
    Narcyzm społeczny zabija bezdomnych. Każdy się wpisuje ze bezdomny ma więcej niż on. Amerykanie myślą inaczej niż ta część Europy. To nie jest kwestia bogactwa gospodarki tylko i wyłącznie. To kwestia charakteru ludzi zeby stworzyć zdrowsze społeczeństwo.
  • 136ty 12.06.18, 17:22
    Najlepsze jak co chwilę się ktoś wpisuje ze zarabia mniej niż ten rzekomy bezdomny.

To dlaczego ten Rosjanin wpisujący się ma mieszkanie, samochód, internet a Amerykanin jest bezdomny? Czy ci ludzie są funkcjonalnymi analfabetami?

Gospodarka amerykańska jest o wiele silniejsza niż rosyjska, ale człowiek na dole społeczeństwa już o wiele silniejszy nie jest w obu gospodarkach. Trochę silniejszy. Im wyżej tym szybciej rośnie siła nabywcza.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.