Dodaj do ulubionych

Cudotwórcy

29.03.19, 17:47
www.youtube.com/watch?v=Fuhw-8iFdVs
Trzyodcinkowy program o tym jak ludzie w Rosji wierzą w jasnowidzów, wróżki i tego typu sprawki.

Jest taki program na angielskiej licencji o rywalizacji ludzi o niezwyklych mocach. W Anglii był jeden sezon. Nie przyjął się. W Rosji 21 sezon ponoć leci. Podobał mi się model biznesu. Tworcy programu sprzedają informację z reala jasnowidzom zeby dobrze przepowiadali. Kto da wiecej kasy ten dostanie info. Jak wygra jest sławny i zarabia dużo kasy.

Wysokiej klasy psychiatryk. Jak z amerykańskich komiksów bohaterowie.
Edytor zaawansowany
  • 136ty 29.03.19, 17:51
    Był pokazany aspekt moralny tego procederu. Wykorzystywanie ludzi chorych biednych.

Osobiście mam problem mniej z tym ze głupki płacą za swoją głupotę i wydają na nich kasę. Ludzie wydają na różne rzeczy. Alkohol, koncerty z gwiazdami które czym różnią się od kultu? mnóstwo niepotrzebnych gadżetów. Ale ten program wykorzystujący uczucia ludzi którzy stracili bliskich to najbardziej było niemoralne.
  • 136ty 29.03.19, 19:48
    www.youtube.com/watch?v=dPg_kUDWl8Q

Dokument jest ładnie zrobiony. Ale poraża jego popularność. U nas coś takiego to byłaby ciekawostka w jakimś programie TVN typu Uwaga.

W Rosji to wręcz jakby zdemaskowano układ korupcyjny władzy. Oni naprawdę wierzą w takie rzeczy.
  • 136ty 29.03.19, 20:01
    CIekawe jest to ze ci ludzie za wiele nie dostają. Ok, lubimy się samooszukiwać. Ale jeśli w ramach tego coś kupujemy to po to zeby mieć jakiś bodziec. Ci oszuści nie wyglądają nijak charyzmatycznie, nie są krasomówcami, psychologami. Zero finezji w ich rytuałach. Nawet za uwagę w stosunku do siebie nie płacisz. Zwykłe obszczymurki zarabiają gigantyczne pieniadze na tym.
  • 136ty 29.03.19, 20:17
    Przy okazji pomyślałem skąd jest magiczne myślenie? Czy jest złe?

Nie uważam tak do końca. WJest taki ładny cytat.

The miracle is not to walk on water, or in the air, or on burning charcoal. The miracle is to walk on earth. You breathe in, you become aware of the fact that you are alive. You are alive and you are walking on this beautiful planet. The greatest of of all miracles is to be alive.
    Nhat Hanh

Myślę ze pewne elementy magicznego myślenia, jego łatwowierności są prawdą, tylko brakuje jej rozumu. Rozum sam bez tego magicznego myślenia to zaś pustka.

Ludzie wierzący w wróżki składają ofiary niewłaściwej instancji. I nie chodzi mi koniecznie o boga. Ale to co robią ma w sobie pewne ziarnko prawdy
  • 136ty 30.03.19, 19:42
    To telewizja stworzyła tych ludzi. I to nie prywatna! Państwowa rosyjska telewizja kanał pierwszy. Kiedyś ludzie znajdowali się w telewizji bo coś sobą reprezentowali a dziś jest wysyp reality szoł, udawanych spektakli i ludzie w nie wierzą, że to na żywo. Pokazano tam jak policja aresztuje oszustów. A czemu nie aresztuje szefów stacji za uwiarygadnianie oszustwa?

Zastanawia mnie często gdzie jest granica konwencji. Na filmie coś pokażesz , to film. To samo puscisz w youtube uznają ze to np nawolywanie do nienawisci. A jak na filmie jest pełno rasizmu to ok? I dziś już całkowicie konwencje wymieszano z tymi reality show.
  • 136ty 30.03.19, 19:45
    Kiedyś jedna murzynka zrobiła bardzo przekonujący atak na białych. Muzyka idealnie dobrana. to wyglądało na prawde jak z filmu tarantino. Dostała wiezienie. Tarantino puszcza rasistowskie teksty...ceniony rezyser. Ciekawi mnie jak prawo to roztrzyga. Dwa filmy obok siebie moga byc na youtube i jeden bedzie film drugi prawda?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka