Dodaj do ulubionych

Bojara :))

18.04.19, 14:50
www.youtube.com/watch?v=Kk8RinrQGok
Film jest o wioskach patiomkinowskich. Malowanie betonu na czarno, tabliczkach dla niewdomych za szybą itd.

Ale najlepsze to automat z bojarką. Automaty na ulicy sprzedające "produkt kosmetyczny" 75 procent mocy.
Edytor zaawansowany
  • 136ty 18.04.19, 14:55
    Rosyjski nie jest łatwym jezykiem dla obcokrajowców, nie słowian zwłaszcza. Bo dużo zdrabniają na rozne sposoby. Jedno słowo może mieć mnóstwo form, całkowita sieczka słowna.

Nie wiedziałem o tym, a wczoraj uświadomiła mi to na filmie hiszpanka mieszkająca w Rosji. Jedno imie może mieć kilkanaście roznych form nie podobnych do siebie. Ona po roku dwoch latach znajomości dowiadywała się ze zdziwieniem ze formalnie w paszporcie znajomy nazywa się tak i tak. Mówiła, ze jak czytała Braci Karamazow, których było trzech, myślała ze ich est cała drużyna bo tyle było zdrobnień różnych.
  • 136ty 18.04.19, 17:01
    www.youtube.com/watch?v=mndeG5YRpps

Komentator mowi ze we wszystkich jezykach mowi się wioska patiomkinowska, bo tylko u rosjan jest to zjawisko.

Myślę, że w innych jezykach tez jest podobne zjawisko, tylko nazywa się zaburzenie osobowosci. Jeśli się wezmie wszystkie stereotypy rosyjskie to widać tam traumę i zachowania wlasciwe dla ofiar przemocy domowej. Tylko rzeczywiście w Rosji to przemoc publiczna ojca narodu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.