Dodaj do ulubionych

SKąd niechec do "równości"

18.07.19, 13:59
forum.gazeta.pl/forum/f,69731,DEPRESJA_cafe_pod_szczurem_.html
"Liberałowie rozpaczają i zastanawiają się, skąd tyle poparcia dla polityków i partii otwarcie sprzeciwiających się ideom równości. Wśród wyborców PiS w wyborach europejskich było więcej nawet kobiet niż mężczyzn. Nie zmieniła tego masowa mobilizacja wokół Czarnego Protestu czy Strajku Kobiet – tendencja ta utrzymuje się od kilku lat."

Jesli rowność dotyczy głównie spraw seksualnych, a sprawy seksualne są przedstawiane w wspolczesnej cywilizacji jako rozrywka, homoseksualisci jako dandysi, bohema, a seks z istoty nie jest o rownosci tylko o doborze ewolucyjnym...........to niech "liberałowie" mysla dalej o jakiej mówią równości. O problemach "pierwszego świata"?
Edytor zaawansowany
 • dotera 18.07.19, 14:01
  Moim zdaniem wspolczesny populizm prawicowy jest dokladnie o "rownosci" jaką wpoiła lewica, ktora pozniej zorientowala sie ze nie dziala i zajela sie seksem.
 • dotera 18.07.19, 14:05
  Sami zauważacie ze na PIS głosuje wiecej kobiet, co jest sprzeczne z wasza narracja ideologiczna. W USA jest zjawisko odchodzenia kobiet od feminizmu. Gdy budza się ze już nie mają 20 lat i rozgrywano tylko ich resentymentem
 • dotera 18.07.19, 14:17
  Wspolczesny swiat potrzebuje silnej idei wolnosci jednostki. Wtedy dopiero ludzie zaczna tworzyć autentyczne wartosci spoleczne sami oddolnie. Jesli będzie się odgórnie tworzyc maniplacyjne ideologie spoleczne, efektem tego na koniec bedzie frustracja. TO jak z wychwaniem dziecka. Albo wychowujesz go na wolnego czlowieka. Albo manipulujesz jego sumieniem i tworzysz zaburzonego.
 • dotera 18.07.19, 14:34
  Ideologia lewicowa uznawala sie niegdys za przedluzenie liberalizmu ....w teorii. Natomiast jak już nawet w teorii jest w konflikcie z liberalizmem to po prostu jest PISem nawet jesli intelektualisci beda uzasadniać ze nie. PIS nic nie ukradl lewicy. Reformy socjalne w NIemczech nie lewica wprowadzala tylko prawica, ba nawet lewica krytykowala rozwiazania.

  U dołu ma pani komentarz wyborcy lewicy starego typu. "walka z banksterami i kapitałem" Czyli resentyment ktory o wiele lepiej wyrazi naziolstwo.
 • dotera 18.07.19, 14:49
  Na zachodzie kwestie gejów pchnięto do przodu właśnie przez to ze przestano ich seksualizowac. POkazywać ich w filmach jako grzecznych panów w garniturach. Lewica z jednej strony nie chce seksualizowania kobiet a z drugiej wszystko u niej jest o seksie. NIe ma rownosci i seksu. Jest rownosc w poczuciu nieszczescia. Jest solidarnosc z kobieta zgwałconą ktora chce usunac ciaze, jak i ze wzgledow ekonomicznych. Ale jak zacznie się w mediach rozkrecac obsesje seksualną to juz ie pieklo kobiet jakie opisywał Boy Zelenski przed wojną, tylko puste laski z instagrama, ksiezniczki dubajskie w swiadomosci spolecznej. Zrobienie z seksu tematu na jednym froncie a na drugim seksualizowanie pop kultury zabiło lewicę w większym stopniu niż jej się wydaje. Temat feminizmu na prawicy i hollywodd to dwa główne tematy w usa.
 • dotera 18.07.19, 15:03
  Swiat sie zmienia. TO podstawowe prawo swiata.

  Prawica chce go konserwowac i lewica chce stateczności ekwilibrystycznej rownosci bo swiat sie zmienia i to zle. ALe to ze on sie zmienia i ze globalizacja jest nieuchronna jest jak sila grawitacji. W zmiennym swiecie nie mozna jednostki robic zewnatrzsterownej zorientowanej na spoleczenstwo. Bo obudzi się z iluzji i wyladuje w prozni. Trzeba tworzyc jak najbardziej silne jednostki jak silne atomy najmniejsze niezmienne ogniwa, ktore umieja poradzić sobie ze zmianą.

  Przestancie tworzyc ideologie ofiary bo tworzycie tylko nią ofiary. POstawcie na silny indywidualizm bedziecie mieć swoje prawa mniejszosci seksualnych, jak i ludzi sklonnych do
 • dotera 18.07.19, 15:06
  Postaw prospolecznych.

  Buddyzm czy joga właśnie pokazuje połaczenie tych dwoch postaw ktore zachód sobie przeciwstawia.

  To właśnie w momencie gdy sam człowiek zrozumie ze jest tworczą jednostką rozszerza się jego tozsamość na cały świat. Przebudzenie jest o fizycznym poczuciu braku rozroznienia między granicą siebie i światem.
 • fo.e 19.07.19, 06:52
  To nie tak. Ludzie dali sobie wmówić, że potrzebują opieki. Że musi być pasterz i zaganiacz. Poza tym mają dosyć mocno zwichrowane pojęcie o tym, co jest dobre a co złe. Ocena moralna zachowań jest taka, że jak ja coś robię to jest dobre albo moja sprawa, jak robi to samo ktoś inny, to już niekoniecznie. Potem balansuje Kowalski między świętością, o której słyszał kiedyś w kościele, a realem, w którym wiadomo jak jest. A w Polsce jest tak, że chodzić na skróty i przełaje wolno, ale nie należy się do tego przyznawać. Poza tym kobieta musi znać swoje miejsce. Sensem jej istnienia jest bycie trofeum, o ile kiedykolwiek ma do tego parametry, potem narodzić dzieci, zapierdalać i trzymać buzię w ciup. Honorem w naszym pięknym kraju jest bycie służącą we własnym domu. Z tego się nie idzie od tak do kontrowersyjnych wyborów. Trzeba dorosnąć. Ale ten moment się zbliża. Kobieca rewolucja będzie krwawa.
 • dotera 19.07.19, 15:31
  Ludzie dali sobie wiele rzeczy wmówić, bo na tym polegają ideologie władzy zeby ludzi upupić i mieć niewolników utrzymanych w lęku przed zyciem.

  Ocena moralna z zasady jest hipokryzją. Czy potrzebuje moralności, żeby nie zabijać? Nie, potrzebuje empatii. Po prostu być wolnym człowiekiem a nie skarlałym. Moralność też jest elementem władzy.

  Krwawość rewolucji polega z reguly na tym ze zabija własne dzieci.

  NIe zgadzam się z Pani narracją żony. Oglądała pani film "GOdziny"? DOkumentował dokładnie te narracje. To kobieta z klasy średniej USA w domku na przedmieściach. Ta cała narracja kobiety usługującej dotyczyła garstki małżenstw dobrze sytuowanych w USA. To ze do niej odwołują się wszelakie feministki jest smieszne. Kobiety zawsze pracowały. Jak powiedziała wspolczesna czarnoskora feministka, to z czego sie wyzwalaly białe kobiety z klasy sredniej, czarne chetnie by aspirowaly, masowo bedac jako samotne matki..

  A wiec ta kobieta z domu na przedmiesciach uciekła. ZOstawiła syna. Który później popelnił samobójstwo.

  Mysle ze to tez cos o tej potrzebie opieki. Kobiety wspolczesne zachodnie przestaly to robić i jest duzo dorosłych dzieci potrzebujacych opieki. Na innych kontynentach mają opiekę jako dzieci dobrą a pozniej są silnymi dorosłymi. Czy ten wsyp grubasów coraz większy to nie dzieci chowane na butelce, wychowane na telewizorze?
 • dotera 19.07.19, 16:58
  Zadziwia mnie ciągła logika : jestem służącą/służącym ale nasza rewolucja będzie krwawa. Jeśli nie umiesz zarzadzić swoim życiem czemu chcesz zarządzić systemem, którego ponoć jesteś ofiarą?

  Moje zdaniem kluczowe jest to ze ludzie na miliony sposobów racjonalizują swoją podległość w lęku przed życiem. Ważne są nierówności, ważny jest brak wsparcia, ważny jest brak godności, środków do celu..........ale nigdy nie jest ważne życie samo jako życie. A wolność to niewola.

  Prawdziwa rewolucja to indywidualne wyłuskanie się z opowieści społecznych, narodowych i doświadczenie życia własnymi zmysłami.

  www.youtube.com/watch?v=zYMHFSc7Tsg
 • dotera 19.07.19, 17:02
  W życiu czy tym bardziej w polityce nie działa logika im gorzej tym lepiej. To tylko samooszukiwanie się. Zeby było lepiej samemu trzeba lepiej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka