Dodaj do ulubionych

Ignorancja Sadhguru

31.07.19, 15:57
www.youtube.com/watch?v=ea06m5tlEx0
Sadhguru cały czas kocha pokazywać swoją wyższość wobec zachodu. ALe już o osiągnięciach zachodu mówi jako o osiągnięciach ludzkości.

Człowieku zanim zaczniesz wyśmiewać poraz setny Kartezjusza z hasłem Myślę więc jestem przeczytaj go ignorancie. Kartezjusz mówił o świadomości a nie o intelekcie produkującym myśli. Ta zachodnia filozofia od Kartezjusza nie różni się wcale tak wiele od jogi. Powiem więcej to ty jogę przedstawiasz na zachodni sposób zgodnie z zachodnią filozofią. Bo inni guru inaczej mówią.
Edytor zaawansowany
  • dotera 31.07.19, 16:00
    Sadhguru ma nacjonalistyczny ścisk dupy czasem. Pytanie brzmi tylko. Skoro macie tak zajebistą idee wolności i poznania, czemu macie system kastowy, syf gospodarczy, gwałty masowe. W praktyce realnej nawet duchowej Indie nie stoją wyżej niż ludzie z Zachodu. Zachod cię promuje bo jako jedyny spełniasz normy zachodu :)))))))) Innych guru się słuchać nie da.
  • dotera 31.07.19, 16:03
    Sadhguru zaś nieraz ciepło powołuje się na Marksa, od którego odszedł .

Akurat w przypadku Marksa należałoby odnieść swoją krytykę Kartezjusza. Bo Marks świadomość zredukował do praktycznego elementu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka