Dodaj do ulubionych

Peszek jako przykład choroby polskich liberałów

20.08.19, 10:48
www.pudelek.pl/artykul/150096/maria_peszek_krytycznie_o_zyciu_w_polsce_to_jedna_z_najciemniejszych_ojczyzn_jaka_mozna_sobie_wylosowac/


SKończcie wreszcie z tym dyskursem narzekającym na Polskę. To niczemu nie pomaga, jest wyrazem tego samego problemu który krytykuje. Polskiej świadomości prowincjonalnej. To samo jest w Rosji.

Gazeta ciagle uważała się za "Polskę Gombrowicza", choć niewiele miała z nim wspólnego i te opowieści snuła inteligenta nad ciemną Polską.

To jest postawa resentymentu. NIczemu nie służy, wręcz przeciwnie zamyka ludzi w ślepej uliczce bierności.

Palikot już udowodnił do końca ze to nie działa. ALe polski inteligent to jest taki przypadek : nie działa, ale trzeba dalej bo moralna słuszność jest po naszej stronie.
Edytor zaawansowany
 • dotera 20.08.19, 11:01
  Na początku filmu Znachor jest ładna scena, w której tytułowy bohater jeszcze jako szanowany chirurg pije alkohol z pijakiem granym przez Trelę. I to co opowiada Trela to właśnie ten rodzaj dyskursu. Swiadomości kamerdynera. Upadły, inteligentny pijaczyna.

  Kiedyś często konfrontowano tą postawę z postawą szlachetną, silną . A współcześnie dokonał się fikołek. Jest ona uważana za wyraz inteligencji światłej.
 • fo.e 20.08.19, 16:05
  Maria jest fajna. Świetnie się sprawdza na koncertach. I dobrze gada w tym, zdaje się onetowym, wywiadzie. Tylko ton wyszedł jakoś zbyt poważny i trochę od tego dęty. Do bani ludzie w tym kraju.
 • dotera 20.08.19, 17:30
  Ludzie publiczni powinni dawac pozytywne przyklady. Nie da sie zmuenic swiata krytka. Trzeba wlasna atrakcyjnoscia pociagnac innych za soba
 • fo.e 20.08.19, 21:39
  publicznym przykładem jest twórczość i czasem do niej komentarz
 • dotera 21.08.19, 05:10
  Komentarz jako obrona wlasnej tozsamsci to nic pozytywnego. To karmienie własnej bezsilności polaczone z karmieniem wroga. Trzeba tworzyc slowa wzmacniajace.
 • dotera 21.08.19, 06:20
  W Rosji jest Zyrinowski. Zawsze barwnie wali we wszelkie strony. Ostro. Prosty czlowiek w ekstazie. Zyrik brawo ale im pojechales. Nie domyslaja sie ze Putin wystawil blazna dla ludu.

  Te "trafne komentarze" sa bardzo nietrafne. W zasadzie strzelaja sobie w kopyto
 • dotera 21.08.19, 07:04
  Pisi ten watek wykorzytstali skutecznie do swojej propagandy. Mowia o pedagogice wstydy. I jak widac w komentarzach narod to kupil. Takie wpisy sa odbierane jako szkalujace Polske.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka