Dodaj do ulubionych

Lewica już nie lubi Tarantino?

31.08.19, 22:54
krytykapolityczna.pl/felietony/jas-kapela/dlaczego-nie-pojde-na-nowego-tarantino/
Zawsze na tej stronie był wychwalany jako feminista, miłośnik murzynów, antynazista dający prawo zemsty pokrzywdzonym, a teraz co się stało?

Nie oglądałem filmu ale we wcześniejszej recenzji na KP pisano coś o maczyźmie , bo byli pewni siebie mezczyzni na ekranie, którzy nie pokajali się za toksyczną męskość.
Edytor zaawansowany
 • dotera 01.09.19, 00:17
  Poruszyłem ten artykuł bo mam wrażenie ze jest soczewką skupiającą stronę KP. Elokwentny idiota z ideologicznym spraniem mozgu, ktory się ustosunkowuje do faktu czy obejrzy jakiś film. W tym tekście po prostu emocjonalnie czuć trupa. To nie jest coś żywego rzeczywistego, to spranie mozgu.
 • dotera 01.09.19, 03:03
  Współczesna lewica jest już tylko o jednym : o prawie do patologicznego narcyzmu.

  I coraz bardziej zaczyna przypominać rodzaj monarchii oświeconej, którą rewolucją francuską zmiecie lud. Myślę , że obecnie zostało zatoczone takie koło historyczne.
 • dotera 01.09.19, 03:20
  Widać coraz więcej analogii. Obsesja gender i mężczyzni w perukach na dworze francuskim. Młodzież w szwecji która uważa ze demokracja nie jest dobrym sposobem do rozwiązywania problemów i opowiada się za silną technokracją autorytetów.
 • dotera 01.09.19, 03:24
  Idea poprawności politycznej też mam wrażenie ze bardziej jest z kultury dworskiej.
 • dotera 01.09.19, 03:28
  Obsesja gender to zresztą papierek lakmusowy końca. Gdy cywilizację umierały obraz mężczyzny w sztuce był zniewieściały. Pod koniec cesarstwa rzymskiego również.
 • dotera 01.09.19, 03:38
  We wcześniejszej recenzji strasznie się przyczepiono do urojonego maczyzmu, zresztą wbrew faktom historycznym, bo to nie klasyczny western amerykański był maczystoski tylko późniejsze produkcje od lat 70tych.

  Wczoraj zaś przypadkiem kliknąłem na właśnie coś z tego filmu. Wywiad Polańskiego z lat 60tych. I ludzie wpisujący się pisali, że to były czasy kiedy telewizja była dla dorosłych a nie dla dzieci.

  Lewica chce infantylizacji spoleczenstwa pogrążonego w patologcznym narcyzie i dlatego wali w męskość jako taką , z zasady złą.

  Na KP już jest głównie o ty ze bycie mezczyzną jest czymś złym.
 • dotera 01.09.19, 03:43
  Jeszcze jedna rzecz mi się skojarzyła.

  Western klasyczny jest chyba takim filmem Holywood, w którym kobieta najmniej jest przedstawiona jako obiekt seksualny, a najbardziej jako silna i mądra. Całe Holywood które zawsze popierało lewicę żyło z seksualizowania kobiety. I lewica nie bardzo wie, czy odkrywa prawo do seksualności nowocześnie czy molestuje. Już się trochę pogubiła. Raz bronią Polańskiego. Teraz już hejtują.
 • pierzasta_beztroska 01.09.19, 18:04
  Oglądałam. Kapitalny. Ale kto nie chce niech nie ogląda.
  uwielbiam Tarantio i nie czuję się jakoś obrażona pewną konwencją
  genialny pojedynek aktorski Di Caprio i Pitta
  Kobiety tam raczej mają się dobrze, poza morderczyniami oczywiście
  I dla uspokojenia dodam - bez gwałtów jest
 • dotera 01.09.19, 20:35
  W Kalifornii wszycy mają się dobrze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka