Dodaj do ulubionych

Dziennikarstwo jako napaść

05.09.19, 16:53
www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,25159512,tvp-wyslala-drona-nad-dom-tomasza-lisa-dzien-wczesniej-telefon.html#s=BoxOpImg7
" Marcin Meller, dziennikarz TVP i "Newsweeka", porównał obecną działalność TVP do czasu stanu wojennego. Stwierdził nawet, że dziś jest gorzej. - W stanie wojennym TVP nie miała konkurencji, w związku z czym nie musieli aż tak szarżować. Natomiast ci działają jednak na wolnym rynku, w związku z czym są gorsi niż w stanie wojennym. To trzeba powtarzać, żeby nie zapomnieć, żeby nie przejść nad tym do porządku dziennego. Poziom tego draństwa jest taki, że my się czasem uśmiechamy. Nie! To trzeba powtarzać, powtarzać... - mówił dziennikarz. "

No właśnie to co się rzuca w oczy to ze język dziennikarstwa polskiej prawicy to nie są standardy gdzieś tam z drugiej części komuny, tylko pierwszej. To znaczy chodzi mi o dziennikarstwo sprowadzone na nagonki personalnej, zbudowane na ciaglym dorabianiu geby, zastraszaniu, teorie spiskowe, paranoiczne interpretacje. To jest dokładnie to samo co u Putina. W telewizji państwowej to już nie jest właściwie dziennikarstwo, to znaczy ze ktoś chce przekazać rzeczywistość zewnetrzną. Tam są arumentacje personalne, pomowienia. Tak jak gdzieś w początku PRL kronika filmowa ciemnemu chłopu tłumaczy paranoicznie jak się sprawy maja
Edytor zaawansowany
 • dotera 05.09.19, 16:58
  To już nie chodzi o to ze dziennikarz manipuluje. Wskaze to co chce tematy przemilczy. Takie jest dziennikarstwo.

  ALe oni już nie robią dziennikarstwa. To jest wszystko w obszarze ocen. MOntują filmy już nie o rzeczywistości, ale kolaże robią. Coś im pasuje sprzed roku to zestawiają z czymś innym. Działalność artystyczna się zaczyna, czysto propagandowa. I to na poziomie jakby mówili do ciemnego chłopa sprzed stu lat.
 • dotera 05.09.19, 17:02
  Była sprawa z nagonką na sędziów. w tvn info news: Mąż pani emilii ( dodajmy bezpośrednio zaangażowany w sprawę) twierdzi ze zona bierze leki psychotropowe pije i ma depresje. i tyle. Taki news. Komentator zero odnoszenia się do faktów tylko czyste argumenty personalne paranoiczne. Jak w szpitalu wariatów, albo w maglu.
 • dotera 05.09.19, 17:12
  W zeszłym roku oglądałem telewizje państwową pierwszy raz za rzadów PIS. Kilka wiadomości.

  I nie ma czegoś takiego ze kolejny dzień kolejny news. Tam cały czas propagowali jakiś temat dzien w dzien sprzed miesiaca. Po prostu jakby sie ogladalo studio wyborcze a nie wiadomosci.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka