Dodaj do ulubionych

Czym się eksytują Ukraińcy?

07.09.19, 19:22
www.youtube.com/watch?v=pzgQyd0Z8pI
Zachwyceni, że Polacy tak przyjęli ich prezydenta. Przecież wszystkich tak się przyjmuje. Wcześniej przyjmowano ich prezydenta w przedpokoju?

Polska ma same korzyści z prozachodniej opcji Ukrainy. Wy Ukraińcy lepiej dbajcie o to zeby też mieć korzyści , a nie zważajcie na czerwone dywany otumaniające
Edytor zaawansowany
 • dotera 07.09.19, 19:34
  Z polskiej ornamentyki patriotycznej najbardziej i jedynie podoba mi się mundur reprezentacyjny polskich żołnierzy i hymn. Resztę za bardzo nacjonalizm katolicko nekrofilny zawłaszczył. W filmie o zabiciu pierwszego prezydenta polskiego jest ładna scena jak pod Belweder przyjezdza po niego reprezentacyjny odział kawalerii. Na tle nacjonalistycznego bydła piękna strona polskości lekka i zwiewna.

  Armie zachodnie mają bardzo monumentalne mundury. Ładne mają mundury szeregowych, ale reprezentacyjne są zbyt ozdobne. Bardziej mi się podoba przedwojenny polski mundur prosty niż wermachtu wypasione
 • dotera 07.09.19, 19:49
  Niemiecka kultura może być malowana grubą wyrazistą kreską. Polska bardziej jak ilustracje Szancera lekko. Niestety mamy tu silne tendencje do godnościowania nalanych pysków, które tylko można malować pędzlem ściennym i wiadrem olejnej.
 • dotera 07.09.19, 20:16
  Jakiś Rosjanin się wpisał, że krótka pamięć Ukrainy, zapomnieli jak Rosja ich z niewolnictwa od polskich panów wyzwoliła.

  Rosja ich z niczego nie wyzwoliła, bo pańszczyznę zakończyła ponad pół wieku później niż tam weszła, a nie było jej już nigdzie indziej w Europie. Przecież Targowica polegała na tym , że szlachta polska chciała ocalić swoje przywileje pod rosyjskim butem. Za to Ukraińcy mogą sobie porównać tereny pod rządami Polski za co odwdzięczyli się rzezią wołyńską i tereny pod rządami Stalina z kilkoma falami ludobójczego głodu.

  Jeśli już Rosjanin chciałby mówićo swoim wyzwalaniu to bardziej powinien się powołać na komunizm jako taki, bo bez niego granic Ukrainy by nie było i w sumie koniec końców Polska też uniknęła dzięki temu wojny jaką teraz mają Ukraińcy z Rosją czy była w Jugosławi. Mur beton mielbyśmy w wieloetnicznej Polsce, a nie tej po 45 , współcześnie wojnę o wiele większym zasięgu niż ta w Jugosławi.
 • dotera 07.09.19, 20:56
  Aczkolwiek błędnie to napisałem bo komunizm tak nie był wcale rosyjski. To głównie byli Ukraińcy ZYdzi. Gruzin Stalin. Polak Dzierżyński. Rosjanie sami z siebie to nigdy za dużo nie rządzili. Carat to szkopy.

  Jesli słucham języka ukraińskiego na poziomie ludzi w telewizji nic prawie nie rozumiem. Rosyjski rozumiem, choć podstawowe słowinctwo jest mniej podobne do polskiego niż ukraińskie. Podejrzewam, że jezyk polski wpłynał mocno na rosyjski. I jako centrum kulturowe w 16 17 wieku i nawet pod zaborami na Kremlu pełno Polaków było urzednikami.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka