Dodaj do ulubionych

Pis odwołuje się do idei Sanacji

08.09.19, 11:00
polegającej na wymianie elit panstwowych i społecznych na "patriotyczne" bardzo słusznie.

Symbol Sanacji, który przetrwał ją samą to przede wszystkim "Kariera Nikodema Dyzmy" i Naczelny Wódz uciekający z kraju na samym początku wojny. Napinka nacjonalistyczna, która skończyła się utratą niepodległości. Zaolzie jako rozbiór Czech razem z Hitlerem.
Edytor zaawansowany
 • dotera 08.09.19, 11:07
  Zachwyt jest nad patriotycznym wychowaniem przedwojennym. A jednocześnie Piłsudski hejtował Polaków sobie obecnych za bierność wobec sprawy niepodległościowej.

  Tylko jakoś te "bierne społeczeństwo" dało radę z w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Nie same legiony przecież walczyły. Za to patriotyczna młodzież została tylko oszukana i wysłana w samobójczy bój w Powstaniu Warszawskim. Same elity sanacyjne nie były przygotowane do poradzenia sobie z 3 rzeszą w żaden sposób.
 • dotera 08.09.19, 11:12
  Ludzie lubią wierzyć, że chwycenie społeczeństwa za mordę spowoduje wzrost jego wydajności. Z reguły dowody są tylko na to ze powoduje wzrost spożycia alkoholu.

  Tylko wolność i dawanie samym sobą przykładu ciągnie społeczeństwo do góry.
 • dotera 08.09.19, 11:40
  Stan gospodarki polskiej też był słaby. MOżna powiedzieć, że wówczas z przyczyn zewnętrznych. Ale dzisiaj wrogość wobec Unii Europejskiej, zachodniego kapitału to już przyczyny wewnetrzne.

  forsal.pl/artykuly/1330494,ii-rp-byla-gospodarcza-porazka-mity-na-jej-temat-sa-bardzo-szkodliwe.html
 • dotera 08.09.19, 12:01
  W Karierze NIkodema Dyzmy była ładna scena jak osoba chyba z rządu wypowiadała się na tematy gospodarcze jak sama zaznaczając " mając wykształcenie humanistyczne"

  Dziś też mamy podobnych mędrków z wykształceniem humanistyczym którzy opowiadają o zmierzchu gospodarki liberalnej. Ze też w USA nie zmierzcha i jest nieustannie potęgą. Pan Majmurek filmoznawca z KP opowie o starych ideach z czasów gdy na listach przebojów królowała Nirvana. Zamiast edukować ludzi w kierunku sprawdzonych idei uczy ich się wobec nich resentymentu i osłabiania.
 • dotera 08.09.19, 13:00
  To ze rząd polski spierdolił z kraju wprost wynikało z idei sanacji. Przekonania ze elity państwowe mają boski autorytet moralny i samo trwanie ich jest wartością nadrzędną.

  Przecież naczelny wódz spieprzający na początku wojny to tragi farsa. Jego obowiązkiem jedynym jest umrzec. Innego nie miał. Jego ważność jest zerowa jesli przegrywa wojnę.
 • dotera 08.09.19, 13:26
  Jedynym który miał obowiązek uciec to prezydent, który zapewnia swoją funkcją ciągłość władzy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka