Dodaj do ulubionych

Problem nie w tym że socjalista kocha dobrą zmianę

08.09.19, 20:16
Nie znam treści artykułu ale się wypowiem

wyborcza.pl/7,75968,25170332,socjalista-ktory-pokochal-dobra-zmiane.html#s=BoxWyboImg2
Problem w tym, że socjaliści wierzą ze zrobią coś innego niż dobrą zmianę.

Po wojnie pan Ciołosz promował z Londynu prawdziwy socjalizm i pan Kuroń. I wielu z środowiska GW nadal promuje. Z jakimś magicznym przekonaniem, że robią coś innego niż panowie po drugiej stronie barykany w postaci narodowców. Narodowcy przynajmniej są logiczni : robią coś innego bo chcą wyrznąć socjalistów. Dobroduszki byłyby logiczne gdyby uznały ze jako dobriduszki są w stanie wyrznąć narodowców. Tylko jak zaczynają wyrzynać wtedy krzyczą : ale to nie prawdziwy socjalizm, my zrobimy prawdziwy.

Piłsudski był socjalistą i skończył jako narodowiec. Cała sanacja wywodziła się z środowiska PPS i czym w zasadzie pod koniec różnili się od ONR-u mimo ze go zwalczali? Nawet pod koniec już nie zwalczali, był to naturalny sojusznik.

Te ciągłe opowieści ze socjalizm jest czymś innym. Nie w praktyce socjalizm to naziolki, Łukaszenko, Wenezuela, Kuba.

Już prędzej postawić można tezę ze dobroduszkowaty socjalizm czyli socjal germański predzej jest udobuszkowaniem naziolstwa germańskiego. Takim ociepleniem wizerunku
Edytor zaawansowany
 • dotera 08.09.19, 20:30
  Państwo jest narzędziem władzy. Intelekt jest narzędziem władzy. Racjonalizm socjalisty jest więc też narzędziem władzy. Władza nie zbuduje dobroduszków. Ewentualnie w pierwszym pokoleniu biedaków, bo drugie już zmieni zdanie.

  Jeśli ktoś chce innych postaw niż naziolskie musi najpierw ostro pracować nad swoją postawą.

  www.youtube.com/watch?v=Qq6dDmAc9LY

  Problem w tym ze dobroduszek chce być lisem. A powinien dokonać innego wyboru.
 • dotera 08.09.19, 20:42
  Pod PIS podłączyli się i ludzie z Unii Pracy i SLD.


  Moja teza jest raczej taka. To nie PIS ukradł lewicę. To współczesna lewica wyindukuje PIS swoją propagandą. Bo ona nic nie zrobi ze swojego programu, ale ukształtuje elektorat, który przejdzie prawicy ktora troche populistycznie zrobi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka