Dodaj do ulubionych

Idealne ciało

13.09.19, 14:54
www.youtube.com/watch?v=TF2MH0rTPfk
Pan zrobił z tego misję życiową. Oczywiście robi wrażenie jego zaangażowanie sprawność. Ale myślę ze jest w tym pułapka. Cwiczy mnóstwo dziwnych ruchów w duchu wszechstronności. Jakby ćwiczenia miały być sensem ludzkiej egzystencji. Jakaś obsesja by jakiegoś ruchu nie pominąć bo ciało będzie nie kompletne.

A ja bym spojrzał inaczej. Sadhguru powiedział o jodze, która przecież zajmuje się ciałem : ciało już nie będzie problemem. Właśnie. Idealne ciało? Przestaje być tematem. Zdrowotnym, estetycznym , sprawnościowym. I po prostu robisz w zyciu lekko co chcesz.
Edytor zaawansowany
  • dotera 13.09.19, 15:04
    Te wszystkie animal flow wydają mi się całkowitym nieporozumieniem. Promuje to ten pan z Izraela. Chyba Ido. W wywiadzie z nim wyszedł skrajny narcyzm.

Istotą człowieka jest to ze chodzi na dwoch nogach i kregoslup ma wyprostowany do góry. TO jest zrodło naszej sprawności. Nie wiem co mają dawać te dziwne odstręczające ruchy. No właśnie. Jak się sprawność odłączy od celu tej sprawności zaczyna się tworzyć męczarnie. Skrajną meczarnia jest kulturystyka.
  • dotera 13.09.19, 15:10
    Myślę ze ćwiczenia raczej trzeba mądrze redukować, a nie rozbudowywać. Zwłaszcza jak się nie jedzie na olimpiadę. Nie wiem czy rzeczywiście dobre jest zgodnie z ideologią Ido gonienie obsesyjne za całym obszarem możliwych ruchów. Po prostu uczysz się zbędnych rzeczy, zamiast pogłębiać sensowne.
  • dotera 13.09.19, 15:21
    Bratem bliźniakiem takiego myślenia jest Crosfit. Oni chcą ćwiczyć wszechstronnie. WYkonują różnego typu ćwiczenia. Ale nie sprawnościowe : nauczę sie pływać, albo tańczyć. Tylko czysto kondycyjne. I jak się patrzy na ich zawody to jest tylko pytanie : oni tak na serio? Chwile jedzie na rowerku stacjonarnym, zaraz podnosi sztangę, pozniej buja się na drążku.

Dwa razy czytałem u trenerów powaznych, ze trzeba się zredykować a sprawność się rozwinie wszechstronnie.
  • dotera 13.09.19, 15:32
    Genialny Newton zauważył ze jabłko spada z jabłoni . Ale nie spytał jak się tak wysoko znalazło, skoro siła grawitacji działa. Wiec ja się spytam . Wiemy, że brak ruchu jest zły. Ale czemu organizm gdy przestaiemy się ruszać, cofa swoje zdrowotne efekty? Organizm ktory ma system immunologiczny, instynkty i robi wszystko zeby przetrwać. Cy rzeczywiście wykonywanie coraz większej ilości ruch to coś co cieszy organizm?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka