Dodaj do ulubionych

Czy Polacy jadą na wojnę?

17.09.19, 08:33
Tu ciągle jest przekonanie ze trzeba na jakąś wojnę jechać zeby powalczyć za WOlność waszą i naszą.

A kiedy Polacy zyskiwali?

Jak inni się napierdalali a Polacy stali z boku.

Np. Jak Niemcy tłukli w Żydów. Wcześniej mieliśmy wroga Niemcy i Żydów. Teraz Niemcy się skurczyli w poczuciu winy, a Żydzi wyjechali na pustynię.

Polska odzyskała niepodległość bardziej bo Niemcy tłukli się z Rosją, niż dlatego że Polacy tłukli się nawzajem po obu stronach frontu pierwszej wojny światowej.
Edytor zaawansowany
 • dotera 17.09.19, 08:37
  To jest obiektywne prawo. Im mniej państwo brudzi sobie łapy wojaczką tym lepiej wychodzi. Proszę porównać Czechy i Polskę. Niech inni walczą i tłuką się ze sobą. Bierna postawa za wszelką cenę to jest to czego potrzeba w tych sprawkach.
 • dotera 17.09.19, 08:41
  Polacy się śmieją z Francuzów? A co sami pokazaliśmy w Kampanii Wrześniowej oprócz gigantycznej klęski i nieprzygotowania do wojny na całej linii? U Francuzów wszystko jest na miejscu, wszystkie obrazy z Luwru zachowane. Nie wiem jaka jest wartość walki przegranej? Testosteron od tego "męstwa" rośnie? SPada do grobu. Ciągle tu się świętuje klęski zamiast zwycięstw. Przecież to tragifarsa.
 • dotera 17.09.19, 08:47
  ZObowiązania sojusznicze rzecz ważna. W Afganistanie gdy artykuły Nato zostały uruchomione.

  Irak? Brzeziński, człowiek który zna amerykańska politykę bardzo dobrze od początku mówił : Polacy nie mają tam żadnych interesów. INTERESÓW. Jak coś robisz robisz to w celu realizacji interesu, a nie nabijania sobie licznika braterstwa dla cudzych interesów, bo nawet ten "brat" będzie cię za to uważał za frajera.
 • dotera 17.09.19, 08:57
  To , że jestęsmy w zachodnich strukturach wynika z ich interesów a nie łaski. Żadne państwo zachodnie palcem nie kiwnie w obronie Polski jak nie ma w tym interesu. Każdy realizuje swoje. Nikt nie będzie walczył na "dziwnej wojnie".

  A Polacy mają ciągle myślenie w kategoriach "sojuszy" . A dlatego bo jesteśmy narodem gdzie fetyszyzuje się rodzinę, a nie jednostkowy sukces i realizację indywidualnego interesu. Zachód odwrotnie. I dlatego jest bogaty.
 • dotera 17.09.19, 09:10
  Festyszyzowanie rodziny wynika z wizji świata, który chce Polaka zabić, więc musi istnieć w obrębie relacji społecznej.

  Zamiast wychować wolnych ludzi, którzy tworzą świat. ALe tu wolność kojarzy się tylko z dekadencją. Czemu? Ano z powodu tej wizji świata i autorytaryzmu. Dzieci wychowane w autorytarnych rodzinach chleją. WIęc wolność kojarzy się z piciem, rozpustą. Zamiast zrozumieć błędne koło, że picie wynika z autorytarnych postaw. A wolność właśnie wzmacnia pożądane. Ludziom chorym ciężko zrozumieć, że wartości moralne wynikają z wolności. Są przekonani ze wynikają z słuchania klechy na kolanach.
 • dotera 17.09.19, 09:17
  Rosja jest całą swoją historię przekonana, że siła wynika z przymusu władzy. Ze władza musi złamać chłopca armią żeby zrobić z niego mężczyznę, a robi kalekiego alkoholika. Wspołcześnie widziałem film z rosyjskiego akademika. Alternatywy cztery do kwadratu. Dyrektor akademika traktował ich jak więźniów w 19 wieku, których musi poniżać, dycyplinować, żeby ich wychować. Darł się na nich rękoczyny. Do głowy nie przyszło ze to mają być przyszłe twórcze elity, a ich twórczość wynika z szacunku. W Rosji jest skrajnie, w Polsce lepiej, ale nadal to te samo myślenie przypudrowane bardziej zachodnią ideologią. Nie rozumie się roli szacunku dla człowieka za bardzo. Rozumie się ze szanuje się Boga, lu kogoś kto ma atrybuty Boga, najpewniej dlatego bo już nie żyje. Resztę należy opluć.
 • dotera 17.09.19, 09:28
  Polski "patriotyzm" nie wynika w wolności jednostki, tylko z chorej toksyczności współuzależnienia społecznego. Z potrzeby podporządkowania się grupie, ktora da moc do plucia.
 • dotera 17.09.19, 09:30
  Często zreszta w filmach jest taki motyw : Oczekujemy wojny bo już nie możemy znieść się nawzajem w swoim własnym społeczestwie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka