Dodaj do ulubionych

Drugi człowiek nie jest rozwiązaniem

20.09.19, 07:39
bo musiałby być cudotwórcą, który idealnie da to czego potrzebuje osobnik. W praktyce wręcz jest przeciwnie, praktykowane są testy przed wpuszczeniem do stada , wszeobecne resentymenty.

Potrzebne jest wykroczenie poza siebie, a to może się odbyć tylko poza innymi. Wazne przy tym jednak jest zeby było trzymanie się reala, a nie hodowanie postaw schizofrenicznych.

Zbyt duzo tożsamosci społecznej to tylko zrodło złych emocji. Jeśłi nie główne zrodło złych emocji. Jeśli nie jedyne zrodło złych emocji.

Za duzo bowiem "musisz" a za malo "mozesz" . Uwolnienie od innych to nic nie musisz, za to rosnie wybor "mozesz"
Edytor zaawansowany
 • dotera 20.09.19, 07:45
  Cierpienie jest tam gdzie jest wspoluzaleznienie. Relacje zbudowane na chorych szntażach emocjonalnych. CHorej iluzji wymiany, ze ja muszę, ja jestem winny, ty też musisz coś jesteś winien mi. Najpierw przede wszystkim "Nic nie musisz". Egzystencjaliści mowili o trwodze egzystencjalnej, ale przecież też słusznie powiedzieli "o piekle ktory jest innym" . A co jeśli fakt egzystencji jest właśnie dopiero bezpiecznym domem?
 • dotera 20.09.19, 07:49
  Nacjonaliści krzyczą Polacy dla Polski, Polska dla Polaków. To jest ten przykład w polityce chorego współuzależnienia. W socjaliźmie też było ustawione takie odgórne wzorce wymiany moralnej.

  Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć ze wszelkie dobre ludzkie cechy moralne biorą się z wolności jednostki? ANo dlatego bo istnieje fakt odreagowania, i gdy osobnik wychodzi z niewoli zachowuje się często destrukcyjnie, agresywnie , chleje. ALe to konsekwencja niewoli uzależnienia , a nie znak wolności.
 • dotera 20.09.19, 07:56
  Rozwiązanie mnóstwa problemów to zrozumienie pozytywnej roli wolności. Ludzie jednak lubią wierzyć ze problemy rozwiązuje się przez gadanie, ideologie. To zawsze powoduje tylko odwrotne skutki.

  Czym jest wspołczesna idea "wolności słowa"? ROzszerzeniem idei "dziel i rządź" . Gwarantem tego ze słowa tracą znaczenie. Sprowadzają się do wojny medialnej, bo już trudno ich użyć do czegoś innego tak są zdewaluowane.
 • dotera 20.09.19, 07:59
  Ludzie mowią : Jak to? Tyle afer Pis trzyma poparcie? Ano tak to. Słowa propagandy medialnej przestały mieć znaczenie. Po prostu trzymają się ludzie swojej ideologii. Dopóki mogą. A przestaną gdy poczują wolność, to znaczy jak real zaboli i do niej zmusi. Na razie ucieczka od wolności jest w cenie.
 • dotera 20.09.19, 08:09
  Pis płacił Amerykanom 20 milionów złotych za to by promowali Polskę w internecie.

  O boże. On wszystkie wartości chce realizować przez molestowanie? Ten pomysł by w Swieto Niepodległości rozne kraje podswietlaly swoje budynki na biało czerwono to tez pisi. Jedni to zrobili inni nie. Coraz bardziej zaczyna zenować przyznawanie się do bycia Polakiem po ich akcjach.

  Dlaczego jak tak chcecie wszystkich molestować swoim obrazem polskości chcecie kopiecie się z Unią? Chcecie zamknięcia na świat w jej obronie? Jest dokładnie odwrotnie pisi ludzie. Politycznie tworzcie dobre relacje, zaś kulturowo róbcie swoje całkowicie odrębnie od innych. Wtedy inni uznają was za atrakcyjnych. Tak to działa. Tak działa seksapil. Nie łapy do przodu, tylko indywidualne stroszenie piór gdzieś dalej.
 • dotera 20.09.19, 08:13
  Nie drzyjcie pisiego pyska na świat jak dziecko które chce być zauważone przez mamę, tylko jako dorośli zrobcie coś seksi.

  Przychodzą ludzie ze świata i sami odkrywają polską muzykę. Niech odkrywają. A zakompleksione Polaki albo dają im tysiące plusów, albo rozprawiają jak na świat przypijerzyć swoimi filmami historycznymi. Zrobcie coś dobrego dla siebie, jak zachod zrobił dla siebie, a oni was odkryją jak tego łakniecie, tak jak wy odkrywacie ich.
 • dotera 20.09.19, 08:16
  Polska prawica kocha swoją tożsamość, a ciągle wkleja kalki z prawicy amerykańskiej. To jest wprost kopiuj wklej. Mi to bardziej rani uczucia patriotyczne takie zachowania na miarę polaczka. Jedyna tożsamość własna? Klęczenie przez papieżem z kraju na drugim końcu Europy.
 • dotera 20.09.19, 08:22
  Problem w tym ze to czego mozna by się nauczyć od zachodu uznawane jest za pedalskie. A to co jest tylko kopiowaniem przez zakompleksionych ludzi za ok.
  Pani premier powie "Spojrz Zachodzie, jak pięknie można żyć". To jak Putin ktory robi propagandę dla skrajnej prawicy zachodu i mysli ze tym go przekabaci na swoją stronę. Skrajnej prawicy jeśli podoba się skrajna prawica polska to w tym ze sama chce się wyłączyć z Unii. Tak to im się podoba. Nic więcej. Zadnego sojuszy skrajnych prawic Europy nie będzie. Podłączanie się Polaków pod rasę aryjską jest komiczne i smutne biorąc pod uwagę historię.
 • dotera 20.09.19, 08:39
  Wczoraj takiego faceta ze Szwecji mi wyświetliło. Napierdala nacjonalistyczne kawałki na świat. Kiedyś wlazłem w politykę USA i mi wyświetla z tych rejonów czasem. Tym razem mówił o tym , ze po Brexicie Niemcy zapłacą 10 miliardów Euro wiecej do kasy Unii. I czy Niemcom się to podoba.

  Tępy Szwedzki huju. Swoj dobrobyt najbogatszego panstwa na ziemi masz dzieki temu ze Szwedzi mają rynki zbytu na globalny świat. A zamknij granicę. Za parę lat będziesz sledzie solone wpierdalał bo sami żywności na południu nie stworzycie dla swojej populacji. I nie siedział przed kominkiem tylko zapierdalał w fizycznych pracach, bo ktoś je będzie musiał wykonać. Niemcy płacą bo wiedzą za co płacą. Unia im się opłaca.
 • dotera 20.09.19, 08:59
  Kto jest tym "globalistą"? Co to za mityczny podmiot?

  To Szwecja i inne kraje germanskie. To ikea na całym świecie. Myślisz ze swoj szesciogodzinny dzień pracy, socjal, wakacje z trzy miechy pewnie, masz dlatego bo tak zajebiście wymysliłeś budowę szwedzkich domków z listewek? Bo tak w kurwe jestes wydajny napierdalając na youtube bzdury? Wydajność to eksport i zapierdalanie Chińczyków w fabrykach. Kto się zajmuje twoimi rodzicami żyjącymi do setki jak nie imigranci?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka