Dodaj do ulubionych

Kto zdradził?

24.09.19, 09:54
Często pojawia się to tu to tam motyw ze ktoś czuje się oszukany, zdradzony. Panowie z prawicy tradycyjnie noz w plecy i zdrada co krok. Nauczyciel plastyki czuje się oszukany i do sądu daje państwo itd itp.

Ja myślę, że ogólnie zdradza nas ucieczka od wolności. TO znaczy bywały silnie autorytarne czasy, w których autorytet wskazał ścieżkę jak żyć i można było ją iść , a jeśli ktoś nie chciał był do wyboru piękny romantyczny bunt. Dziś zaś jest po środku. Autorytety twarde zostały zniesione, ale pojawiło się mnóstwo innych, przy czym nie dających realnych możliwości. CHaos informacji. Niektorzy chcą zeby ktoś z tym zrobił porządek. nacjonaliści i z drugiej strony lewica. A raczej trzeba odwrotnie przystosować się przy radykalnym zakwestionowaniu autorytetów. W zmiennych czasach nie ma się na co orientować po prostu. Nie ma żadnej latarni morskiej. Zaczyna się realna wolność jednostki.
Obserwuj wątek
    • dotera Re: Kto zdradził? 24.09.19, 10:12
      Chaos sprzecznych informacji jest dziś tak duży ze ciezko to pogodzić, przy jednoczesej ich jałowości. Jedyne co można zrobić to starać się je wypluć. Jest to sytuacja absurdalna jak nigdy wcześniej.

      Symbolicznie kiedyś za pana frauda mówiło się o wyjściu z represji autorytetu. Dziś zaś mówi się, że trzeba z kawałków rozsypanych poskładać osobowość.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka