Dodaj do ulubionych

SKąd wiemy ze nie zyjemy w Niebie?

28.09.19, 17:26
Pyta nie raz Sadhguru. Tylko z tego Nieba zrobiliśmy sobie Piekło?

Panie Sadhguru, a jakie mogliśmy urodzić się w Niebie jeśli tylko po to, żeby wyjść z cierpienia czego chce większość słuchających Pana, trzeba lat skondensowanych praktyk. Tylko po to. Tylko po to zeby dojść do punktu zero i znośnie chodzić po Ziemi. Do Nieba jeszcze ile brakuje.

Edytor zaawansowany
 • dotera 28.09.19, 17:47
  Wiemy stąd ze tylko po to zeby przetrwać musimy wchodzić w piekielne relacje. Z ktorych trzeba się obmywać wiekszosc zycia jeśli da się radę.

  Czy umie Sadhguru dać realne rozwiązania harmonii niebiańskiej dla ludzkości jako całości? Nie, sam mówi o jednostkowej potrzebie naprawy. A wiec odzyskanie Nieba jeśli było jest nierealne po prostu. Nijak nie da się zrobić harmonii. Tragedia jest elementem kluczowym życia. Ze nijak się nie da wywnioskować ze tu kiedyś mogło być Niebo
 • dotera 28.09.19, 17:52
  Sam Pan mówi, że cierpieć można dokładnie z każdego powodu. To prawda, możemy cierpieć dokładnie z każdego powodu. Czy ta sytuacja wygląda na Niebo, jeśli warunkiem poprawy jest nic innego niż medytacyjny dystans do sytuacji? Przecież to samo potwierdza ze szczescie Nieba nie jest dane, jest zadane ciezko pod gorkę, w sposb nie intuicyjny. Wymaga mądrości na ktorą nie każdy trafi.
 • dotera 28.09.19, 18:21
  Nauki Sadhguru w zasadzie można streścić do jednego punktiu : Problemem jest ten sam atrybut człowieka który służy jego kruchemu przetrwaniu. Intelekt. To już samo wskazuje na dość tragiczną sytuację.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka