Dodaj do ulubionych

Gdzie jest miejsce na idealizm?

01.10.19, 08:00
Na końcu filmu Szpieg Smajlej rozmawia z Kretem w areszcie. Kret na pytanie czemu zdradził, odpowiada, że dokonał moralnego wyboru. A Smajlej cały czas pokazuje mu ze jest sługą nowego pana. Scena pokazuje , ze "wybory moralne" nieraz są jedynie racjonalizacją dla kiepskiej pozycji bycia sługą. Zawsze władza daje podwładnym ideologię, żeby wierzyli ze uczestniczą w władzy i godności.

Gdzie jest więc miejsce na idealizm?

Jest ono pokazane w dwóch miejscach w tym filmie. Dwóch przeciwnych psycholgicznie.

Jednym miejscem jest młodość. Drugim miejscem jest starość.

Młodość to bunt. Ricky Tarr wie ze jest narzędziem w cynicznym świecie, i wie ze musi złamać reguły, samemu zacząć kroić w torcie władzy, żeby coś mieć. Inaczej będzie tylko złamanym człowiekiem.

Drugim miejscem jest starość jak Smajlej. Czyli zrozumienie praw świata i stanie jakby a jego straży.

Na murze w filmie był napis : Przyszłość jest kobietą.

Tylko czy idealizm kobiety nadchodzący rozumie źródła tego porządku który był?

W filmie przyszłości która jest kobietą Rain Man mamy pokazany model męskości jako toksycznej niekomunikatywności. A kobieta jako mądrość komunikacji. Cały ten towar : warto rozmawiać. WKład kobiety w psychikę narodu.

Mężczyzni tak nie działaja. Tak działają kobiety : GŁośno. Albo tak działają kobiety : mielą sprawki w babińcu.

Jak to wygląda przerzucone na świat mężczyzn ? Jest to film wcześniejszy akurat . Lot nad kukułczym gniazdem w ktorym rozmowa o sobie jest składanie zeznań i samokrytyką w teatrze feministycznej zemsty.

Facet nie rozwija się przez rozmowę tylko przez wojowniczość czyli poradzenie sobie z przeciwieństwem społeczeństwa. Przez idealistyczną wizję komunikacji jest na jego samym dnie. W psychiatryku. Pierwszą jego rolą jest złamanie reguł. Czas na idee przychodzi na starość. Inaczej będzie kretem, który służy i sobie racjonalizuje ze dokonał moralnego wyboru.

Obserwuj wątek
  • dotera Re: Gdzie jest miejsce na idealizm? 01.10.19, 08:06
   Czym jest młodość i czym jest starość pokazane było w scenie z samochodem w której latała osa. Młody szarpał się. STary delikatnie bez zbędnych ruchów obserwował i na tyle na ile było potrzebne uchylił szybkę w samochodzie.
   • dotera Re: Gdzie jest miejsce na idealizm? 01.10.19, 08:14
    Dziś receptą na kryzys męskości jest dla wielu nacjonalizm.

    Jaka jest pozycja faceta w nim? W najlepszym razie jest pionkiem jak Ricky Tarr od brudnej roboty. W swojej masie jest paradoksalnie jedynie wersją babińca : dużo chłopcy spuszczają emocji w maglu i szukają wsparcia narodu.

    Film Szpieg jest defiladą męskości. O tym jak wyrafinowanie wejść w grę.

    Gdzie jest miejsce na to co chłopcy szukają w nacjonaliźmie? W wieku szkolnym. Gdy chłopcy na boisku biegną za samochodem. Szpieg jednemu z chłopców który był samotnikiem i szpieg chcial go nobilitować pokazujac mu podobienstwo z sobą mowi na koniec : wracaj do stada.

    Bo inaczej będzie złamanym samotnym człowiekiem jak wielu szpiegów.
    • dotera Re: Gdzie jest miejsce na idealizm? 01.10.19, 09:14
     Nacjonalizm i lewica rewolucyjna chce wdrażać wojowniczość przez stado. Bunt społeczny przeciwko elitom. I coś ma z tego wyniknąć jak nie ustawienie jeszcze gorszych elit? Bo dobre elity to Smajlej. Starość strażnika galaktyki. Nie mówiąc już o tym ze to oczywista ideologia niewolnika. Władzę zdobywa cwaniak który sługą daje ideologię wolności.

     Natomiast lewica dobroduszków i feminizmu całkowicie neguje rolę wojownika. Ewentualnie kostium jego daje dziewczynkom które z zacisniętymi piąsteczkami mówia ; czas się wkurzyć. TO histeria jedynie. A panowie krzyczą zza pleców : ten rzad obalą kobiety .

     Idea lewicy wspolczesnej dobroduszków jako walki z psychologią wojownika jest też ideologią. CI którzy w nią wierzą skończą w Locie nad kukułczym gniazdem. Dlago Soros główny kapitalista świata sponsoruje lewicę. CHce za pomocą feminizmu kastracji społeczeństw. Jest to czysty feudalizm a nie żadna lewica. Monarchia oświecona.
     • dotera Re: Gdzie jest miejsce na idealizm? 01.10.19, 09:19
      Symboliczne jest to ze głównym wrogiem feminizmu nie jest dziś Soros. Czyli faceci mający gigantyczną rolę. Ten mityczny patriarcha.
      Głównym wrogiem feminizmu jest dziś postać Billy Babita z Lotu nad kukułczym gniazdem, czyli ideologia Incel. Wrażliwego jąkały który nie ma dziewczyny i słucha siostry oddziałowej. Biały uprzywilejowany mezczyzna wedle feminizmu w odroznieniu do gnebionego przez niego dwu metrowego murzyna z Kongo którego trzeba wesprzeć swoim ciałem czyli co chwile reklamy i teledyski : biała kobieta , murzyn jako para.
      • dotera Re: Gdzie jest miejsce na idealizm? 01.10.19, 09:24
       To wszystko było w locie nad kukułczym gniazdem. Kobiety które zdobywają władzę w systemie wykorzystują ją do swoich resentymentów, wspierają przy tym murzynów czyli pielęgniarzy w psychiatryku którzy też mają okazję do użycia wreszcie legalnie przemocy. I czy to jest przyszłość ktora jest kobietą? Nie, na szczycie systemu są jak najbardziej mężczyzni. Ale ci dobrzy, ładnie ubrani z ładnymi samochodami, których lubią kobiety. No i przedewszystkim z władzą którą lubią kobiety. Kobiety lubią mężczyzn z władzą a nie ich obalają.
       • dotera Re: Gdzie jest miejsce na idealizm? 01.10.19, 09:29
        Moment kiedy kobieta rezygnuje z mezczyzny z władzą też był w filmie szpieg. Czyli zemsta zdradzonej kobiety przez męża. Idzie wtedy ona do innych mezczyzn z władzą zeby sprzedać informacje.

        Czy to złe? Nie. Nie jest złe ze każdy orze jak może. Ale złe jest że mężczyzni dają się zamykać w feministycznym psychiatryku w imię racjonalności. Rolą mężczyzny podstawową jest irracjonalność. Rolą tą bowiem podstawową jest złamanie przez niego reguł. A nie słuchanie o czyjejś równości .

        Gdzie jest miejsce na równość? Gdy każdy dojdzie do momentu ze zrozumie ze już swoje wywojował i dalej jest przepaść.
        • dotera Re: Gdzie jest miejsce na idealizm? 01.10.19, 10:15
         Jeśli jest kryzys męskości wynika on z różnej sytuacji różnych płci w społeczeństwie.

         System edukacji nastawiony na kompetencje językowe, a nie na działanie faworyzuje dziewczynki.
         Dla dziewczynek rozwinięte współczesne społeczeństwo jest wejściem na pałac. Dla chłopców rozwinięte współczesne społeczeństwo oznacza władzę przygniatającą molochu innych facetów, przy której są nikim.

         I jak do tego dorzuci się kobiecą ideologię komunikacji to kobietę to wzmocni, faceta osłabi. Lewica lubi określać się jako progres. dziś zaś jest kwintesencją regresu. Ona nie idzie dalej niż pozycje liberalne, ona się cofa do formy feudalizmu
         • dotera Re: Gdzie jest miejsce na idealizm? 01.10.19, 10:32
          Lewica potrafi hejtować mężczyzn i za są hejtującymi luzerami, i za to, że chcą to zmienić ( patrzy krytyka Petersona i coachingu, buddyzmu) , i jak coś im się uda to są uprzywilejowani. Jedyne miejsce jakie ceni to stanie w pozycji po zasiłek. Podporządkowanie hierarchi którą ustanawia.

          Nacjonalistyczna prawica też to robi, aczkolwiek oni chcą ustawić w pozycji mięsa wojennego.

          Politycy sprzedają rozne formy ideologii, ale cel jest jeden. Dać niewolnikom iluzje godności w swojej służalczości.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka