Dodaj do ulubionych

ciekawe dlaczego

01.10.19, 14:46
sobie poszła
www.youtube.com/watch?v=fGT1QRyVYvY
Obserwuj wątek
    • dotera Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 15:03
      Po prostu ludzie chodzą i nie ma w tym przyczyny. Tylko lubią innym wmawiać ze są przyczyną ich własnych działań. Rozpisują sobie opowieści o przyczynach i skutkach,narracje rozbudowane, a to nijak ma się do rzeczywistości, wiecej do radzenia z własnym ego.
              • dotera Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 15:51
                Piosenki o panu ktory spiewa by był zaakceptowany z całym swoim towarem nie słyszałem. Owszem tez tak ma, ale na to musi zasłużyć. Bycie samym sobą tym nie jest.
                • fo.e Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 17:35
                  piosenki. poszukałam trochę, było blisko, ale nie perfekcyjnie. albo zbyt łzawo. straszne z was marudy. za to dowiedziałam się, że termity są monogamiczne.

--
                  I'm innocent. Within reason.
                    • fo.e Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 18:10
                      a ja myślę, że pan źle myśli i pewnie pan myśli, że to naturalne, że tak myślę, bo kobiety myślą o mężczyznach zawsze źle.

--
                        • fo.e Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 18:25
                          to się panu spodoba:

Paranoia strikes deep
                          Into your life it will creep
                          It starts when you're always afraid
                          You step out of line, the man come and take you away

--
                          • dotera Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 18:41
                            Pierwsze skojarzenie

The killer awoke before dawn, he put his boots on
                            He took a face from the ancient gallery
                            And he walked on down the hall
                            He went into the room where his sister lived, and...then he
                            Paid a visit to his brother, and then he
                            He walked on down the hall, and
                            And he came to a door...and he looked inside
                            Father, yes son, I want to kill you
                            Mother...I want to...fuck you
                            • fo.e Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 18:51
                              tak właśnie mi się wydawało, że wrzucenie panu piosenki szczęśliwego, rozanielonego gościa byłoby na nic. musi lać się krew, a głowy muszą się turlać po podłodze.

--
                              • dotera Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 18:58
                                Weszliśmy tu w problematykę kompleksu edypa. Dla kobiet jest ten trojkat dziecko rodzice łaskawszy, dlatego mniej się boją drugiej płci i mają mniejsze poczucie winy.
                                • fo.e Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 19:13
                                  proszę to powiedzieć dziewczynkom gwałconym przez ojców, ojczymów, wujków, dziadków, braci. trawa indziej zawsze bardziej zielona.

--
                                  • dotera Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 19:18
                                    Gwałt nie jest elementem tego trójkąta. To znaczy w wersji pierwotnej Freud prawdopodobnie tuszował tym jak najbardziej kwestie gwałtu pedofilnego. Ale jeśli weźmiemy wersję bardziej racjonalną lajtową ma to być coś czego rozwiązanie dotyk wszystkich. Syn śpi z płcią swojej matki, córka śpi z płcią mniej zwiazana z dzieckiem
                                    • fo.e Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 19:25
                                      1) chłopiec musi sobie to przepracować, 2) ojciec musi być bardziej w życiu dzieci (z wyłączeniem przypadków z mojego poprzedniego posta)

to drugie oczywiście zrujnowałoby okazję do obwiniania za wszystko mamusi

--
                                      • dotera Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 19:42
                                        Psychoanalitycy tu nie zwalniają z winy ojca. Wrecz przeciwnie w duchu prawicy mówią zawsze ze dzieci potrzebują ojca, zwłaszcza chłopiec i matka zniszczy chłopca.
      • fo.e Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 15:09
        usłyszałam to w niedzielę. zupełnie w innym kontekście niż dziś mi się to odsłuchało. teraz myślę o koleżance, którą mąż traktuje jak nieporadną idiotkę. i nawet biedaczek nie wie, że przesadził i wkroczył w ostatni okres próbny. i nie będzie domku z ogródkiem, białym płotkiem, elegancką żoną i dwójką udanych dzieci. domki będą dwa, a dzieciom się kupi rowerki, żeby kursowały od jednego do drugiego. zresztą rowerki pewnie już są.

--
          • fo.e Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 15:25
            pani już dawno powinna chcieć swój domek. potworna strata czasu. wszak nieuchronnie zbliża się data ekspiracji kobiecości (40 lat według znawców tematu). ludzie by się lepiej dogadywali nawet nie wtedy, gdyby panowie przestali gadać głupoty. wszyscy bajdurzą, więc niech tak zostanie. byleby tylko przestali je wypowiadać jakby rozdawali komunię. strasznie od tego mdli.

--
            • dotera Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 15:45
              Czy rozdający komunię miał wylew do mózgu czy może przebił sobie czaszkę prętem i raptem zdobył święcenia kapłańskie?

Człowiek świadomie zeby się zmienić potrzebuje silnej dycypliny i cierpliwości. Tantra to zdaje coś o nawijaniu nici jedwabnika na kokon.

Po prostu Pani nie ma ochoty i zauważyła dziurę w skrpetce , o której nie mówiła gdy miała ochotę. I wszystko.
              • fo.e Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 15:59
                kapłaństwo to nie święcenia czy powołanie, to stan umysłu. kiedyś nawet jedna firma się dość długo reklamowała: zostań papieżem w swoim domu. albo jakoś tak. czyli mówi pan, że trzeba was na początku wsunąć pod dobre światło i solidnie ponaciągać? a mole?

--
                  • fo.e Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 17:41
                    rozpoznał pan cytat ze swojego idealistycznego chłopca, którego wyśliskał idealistyczny weteran, nie mówiąc mu, że jego kobieta nie ma już głowy. smiley na końcu miał taką minę, jakby sam wszystko uknuł.

--
                    • dotera Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 18:14
                      szczerość to brak szacunku dla drugiej osoby czy jak to było.

Smajlej stał na straży dobra. Co do idealizmu chłopca przyznaje dałem w swoim wywodzie lekko nieuprawniony skok myślowy, w granicach rozsadku,.Zwróciłem sam na to uwagę, że bład zrobiłem. Ale tak zestawiłem to z młodzieńczym buntem to skojarzyło mi się z idealizmem. To było inne użycie słowa idealizm mające się nijak do wywodu, bo w zasadzie coś przeciwnego. Aczkolwiek coś jest w tym ze to starość i młodość spotkały się po jednej stronie, a ci po środku byli na różnych smyczach systemu, ambicji.
                    • dotera Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 18:24
                      Po drugie Smajlej nic nie zrobił nieetycznego.

Raz, że powiedział ze zrobi co może. Dwa przecież nie wiedział jaka kobieta została zabita, tylko się domyślił. A trzy ratował też dupę Ricky Tarra jak najbardziej. Tarr nie miał żadnego ruchu oprócz dania się zabić. W niczym go nie wykorzystał, uratował mu tyłek utrącając tych ktorzy chcieli go zabić.
                      • fo.e Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 18:39
                        powiedział, że zrobi, co może, czyli rozważał wskrzeszenie. podzielenie się wiedzą wiele by nie pomogło, ale zwerbował tarra nieuczciwie. i dobrze, bo w momencie kiedy usiadł na krześle kontroli, i tak musiał stracić resztę niewinności. i ten bromans klara - smiley. takie kaktusy rosną, że ho. zbyt ładnie się to wszystko poskładało.

--
                        • dotera Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 18:52
                          Zrobił co mógł czyli nic nie zrobił. Nie widzę tu żadnej nieetyczności. Nie dał mu pełnych informacji , ale czemu miałby być zobowiązany do tego zwłaszcza w swojej branży? Działał dla dobra akcji.

Zwracam uwagę, że przez samowolę Tarra zginał człowiek. I gdy stał Tarr nad trupem tego człowieka powiedział :Sam bym tego lepiej nie zrobił. Czyli agenci nie należą do ludzi z zbyt subtelnymi dylematami sumienia. Czy Pani zapomniała ze Tarr pracował albo aspirował do pracy dla Cyrku? Wiec to był wyjazd służbowy . Sam przyszedł do niego ratować skórę. W czym Pani tu widzi problem

" i ten bromans klara - smiley." nie zrozumiałem
                          • fo.e Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 19:09
                            smiley i klara. jeden drugiego: 1) zapamiętał, 2) fascynował, 3) traktował jako największe zagrożenie. klara nawet zatrzymał fant. obaj skończyli na czele swoich organizacji.

smiley i tarr. ja od nich wiele nie wymagam, nie tylko ze względu na branżę. ludzie na ogół nie mają skrupułów i świadczą sobie uprzejmość zatajania informacji. tylko zauważam, że nie ma tam żadnego idealizmu, sama gra.

jeszcze jedno z poprzedniego wątku mi się podobało. powołanie mężczyzn do irracjonalności. dawno nie był pan tak blisko sedna.

--
                            • dotera Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 19:29
                              Aha. Karla a nie Klara.

Ale on nic nie zrobił złego. Ja odbieram postać Tarra w tej sytuacji jako kogoś kto chciał sobie wyczyścić sumienie i mieć poczucie kontroli nad sytuacją, ze coś robi. I Smajley dał mu tę iluzję. I nic wiecej w tym nie było. Smailey go nie wykorzystał.

ja nie jasno się wyraziłem może o co chodziło mi z idealizmem. Miałem na myśli działanie dla idei racjonalnej dla ogółu, a nie tylko dla swojego interesu. Działanie dla umowy spolecznej.

Oglądała pani film Dunkierka? Też zresztą z tym aktorem . Tam były trzy pokolenia męzczyzn i trzy archetypy

Ofiara - czyli młody chłopiec wrzucony w absurd wojny
                              Wojownik czyli właśnie ten sam który grał tarra.
                              I Mędrzec czyli ten który wiedzą ratuje społeczność.

Myślę ze młodość jest od rozwiązania pierwszych dwóch dylematów. A za bardzo praniem mózgu chce się ją wtłoczyć w wiek dojrzały co powoduje masochistyczne postawy.
                              • fo.e Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 19:44
                                anyway. dziewczyna. myśli pan, że w tym zabiegu też był jakiś pomysł? że szpion miał takie nazwisko?

oglądałam. piękny wizualnie film.

może chłopcy potrzebują jednak wojny jako punktu orientacyjnego. bez tego zaczynają się miotać. lepsza trauma niż mierzenie się z przeciętnością i brakiem przeżyć z pogranicza. w tym mierzeniu się kobiety mają o wiele dłuższą praktykę.

--
                            • dotera Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 19:46
                              O co mi chodziło w mezczyznie powołanym do iraconalności?

O to ze on ustanawia właśnie porządek nad irracjonalnością. Jeśli wsłuchuje się w cudzy racjonalizm będzie jak w świecie zwierząt : jeden samiec wygrywa stado samic, a reszta ginie.

Zanim ustawimy racjonalny empatyczny swiat troche jednak musimy powalczyć. Zaczynanie od empatii to niewola.
                              • fo.e Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 19:55
                                proszę więc walczyć. tylko nie wciągajcie w to nas. chcecie być sędziami racjonalności i stanowić porządek? stanówcie dla siebie. najlepiej się wszyscy się gdzieś wyprowadźcie.

--
                                • dotera Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 19:58
                                  Nie koniecznie prosze pani nad kobiecym ciałem porządek co już pani wyczuwa. Ale porządek nad przemocą świata owszem. Także po to zeby panie miały mieć do kogo pretensje słuszne. Inaczej będą wołać na puszczy.
                                  • fo.e Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 20:08
                                    dotera napisał:

> Nie koniecznie prosze pani nad kobiecym ciałem porządek co już pani wyczuwa.

nie zrozumiałam. proszę wyjaśnić.

> Al
                                    > e porządek nad przemocą świata owszem.

czyli musicie tworzyć przemoc, żeby panować nad przemocą. o tym był tamten film.

> Także po to zeby panie miały mieć do ko
                                    > go pretensje słuszne. Inaczej będą wołać na puszczy.

że zwracamy się o pomoc? to między innymi musi się zmienić i zmieni po doświadczeniach. babiniec, proszę pana, sprawniej zarządza kryzysami. wszystkimi.

--
                                    • dotera Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 20:18
                                      Co mam wyjaśnić. Władza męzczyzny nie musi oznaczać ze ma władzę nad kobietą. Ale jednak tak jest ze kobieta jest pierwszą płcią, a mężczyzna klonem z mięsniami który ma się rozepchać po okolicy zeby mogła rodzić.

No coż , skoro panowie muszą rywalizować miedzy soba zeby panie ich zechciały to czasem dochodzi do przemocy. Tylko ktoś powiedział : mezczyzni czasem mają swoją dużą wojnę, kobiety ciagle mają swoje małe wojenki.

Jak kobiety zaczną rządzić to będą wszyscy spać w szałasach z liści. a tak jest gdzie wnosić i komu lodówkę pod górę.
                                      • fo.e Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 20:25
                                        i właśnie po to była zaha hadid, po to są jej następczynie. żeby było co i gdzie wnosić. tylko trzeba przestać przyuczać dziewczęta do gara. efekt kuli śniegowej, musi się trochę potoczyć. i wtedy jest nieszczęście, bo przeciętny mężczyzna musi - oprócz tych swoich urojonych walk - toczyć tę na polu zawodowym, z równie przeciętną kobietą.

--
                                        • dotera Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 20:30
                                          Prosze Pani. Jestem całkowicie pewny ze kobieta ma kompetencje intelektualne do budowy rakiety. I czasem to zrobi. Ale jestem tez pewny ze nie będzie tego robić sama z siebie. A są tacy mezczyzni ktorzy będą taki natura dała im ped do ekspansji. Nie intelekt rozni, tylko ten ped do ekspansji. Ped do zapanowania nad swiatem materii.
                                          • fo.e Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 20:52
                                            bardzo lubię argumenty dotyczące osiągnięć i ekspansji mężczyzn. a współczesny, przeciętny misiu nie trzyma młotka w garści. a dziewczyny trzymają.

--
                                            • dotera Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 21:01
                                              Powiedziałem wyraźnie : są tacy męzczyzni. Wiekszosc nie ma tez warunkow na casanowe, ale chciałoby, wiekszosc nie jest geniuszem, ale meska natura pcha ten geniusz do przodu. Bycie trupem czyli nikim, przegranym zerem, jest tez elementem meskiego swiata wojny.. Podczas gdy wiekszosc kobiet utrzyma pewien poziom.
                                                • dotera Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 21:11
                                                  Był program norweski , było mnostwo obserwacji społecznych. W kibucach w Izraelu w ktorym chciano rowności w drugim pokoleniu dzieci odtwarzały tradycyjne role płciowe. Cłopcy bardziej maszyny rolnicze dziewczynki chciały inne rzeczy robić. W norwegii eksperyment na poziomie niemowlaków wskazywał ze chłopcy patrzą się na maszyny obok nich, dziewczynki na lalki. Kobiety miały parcie na bycie inzynierem tylko wtedy gdy zmuszala je do tego sytuacja ekonomiczna. W wspolczesnej bogatej Norwegii z dopłatami socjalnymi do wszystkiego z ropy, kobiety chca sie zajmowac kobiecymi sprawami.
                                                  • fo.e Re: ciekawe dlaczego 01.10.19, 21:41
                                                    plus kto robił badania. jaka była metodologia, jak dzieciaki były wychowywane, jakie miały wzorce, do czego je warunkowano. zajmowanie się "sprawami kobiecymi" - proszę sobie wyobrazić, że przychodzą mi poza zupełnie intymnymi wyłącznie sprawy unisex, którymi mężczyźni się nie chcą zajmować, bo im się nie chce. dziewczynki trzeba uczyć walczyć, bo przedwcześnie rezygnują.

wygląda, że jedna i druga płeć potrzebuje tego samego. zdolności do rywalizacji, ambicji, radzenia sobie z agresją innych i własną. i poduszek. żebyśmy się wszyscy i wszystkie nie pozabijali.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka