Dodaj do ulubionych

Schizofreniczne podejście do Unii E.

03.10.19, 07:12
Unia to konsensus OBCYCH państw. A to znaczy działania dyplomatyczne.

Obecna władza , ktora cały czas krzyczy o Unii Narodów, traktuje ją jako organizm na kształt swojego lokalnego folwarku jednego państwa. W ktorym myśli o narzuceniu swojej władzy.

I wtedy jest marginalizowana. Bo walczysz z tymi ktorzy mają olbrzymią kasę. Ogon psem kręcić nie będzie.

Czy to oznacza służalczość? Nie, kapitał sam też rządzić nie będzie,potrzebuje silnych twórczych ludzi a nie dekadenckich spadkobierców. Tylko trzeba nimi być a nie wstawać ciągle z kolan.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Schizofreniczne podejście do Unii E. 03.10.19, 07:18
   Nacjonalizm to schizofrenia. Z jednej strony chłopcy z prawicy są skłonni oczywiście zachwalać gospodarkę rynkową, a z drugiej przecież cała ich logika jest komunistyczna. Zamiast klasy robotniczej mówią naród, a dalej te same antykapitalistyczne bajdurzenia o dominacji kapitału obcego. Czyli jak to prawica : Kapitalizm tak, ale pod warunkiem ze jesteśmy kapitalistami. Jak jestem kapitalistą naród tak, bo to działa na mój kapitał i podporząduje tych rodaków którzy go nie mają.
   • dotera Re: Schizofreniczne podejście do Unii E. 03.10.19, 08:34
    Ludzie złe wyciągają wnioski z krytyki kapitalizmu.

    Owszem, jest to system który chce cię zniszczyć jako członka społeczności. Jest pełen kłamstw i ma cię w dupie. I tutaj nie należy mieć złudzeń w najgłębszym sensie.

    Ale z pozycji jednostki jest to jednocześnie system który da ci wolność swojego życia.

    I rozwiązaniem jest twój jednostkowy wybór co zrobisz ze sobą jako jednostka i jak wygramolisz się z kłamstw. A nie tworzenie wspólnotowych ideologii....tworzący myśli ze naprawia system....a tworzący tworzy kłamstwa tego systemu, przeciwko któremu protestuje.

    Bo jest to system jaki najlepiej sobie poradził z agresją. Nie idealnie, ale najlepiej. Ideologie społeczne tego nie umieją.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka