Dodaj do ulubionych

Niskie hormony, wysokie hormony

03.10.19, 09:17
A lekarz cię ustawi, bo jesteś chory.

Jeśli człowiek ma być stały z natury w stanie równowagi po jaką cholerę mu mechanizmy regulacyjne o których wiemy z biologii?

Ok, ok medycyna daje widełki normy. Ale jak je wyznacza? STatystycznie odcinając ostatnich których gryzą psy? Czy obiektywnie ustalając normę szczęścia?

A co z tym ze z natury człowieka kogoś gryzą psy i ktoś bywa z natury nieszczęśliwy?

Co z tym ze skoro reaguje na środowisko więc jest to kwestia interakcji dwóch elementów : psychiki i środowiska z definicji. A nie choroby.

Ok,ok. Są zniszczone organy po wypadku. I ja w taki obiektywizm medycyny chirurgicznej wierzę, która widzi co kroi.

Ale nie bardzo wierzę w lekarzy którzy ciągle leczą niezrownoważone hormony. Psychiatria jest tylko nauką o nierownowadze neuroprzekazników z zasady.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Niskie hormony, wysokie hormony 03.10.19, 09:34
   Czy choroby są psychogenne? Nie, człowiek jest psychogenny i ma rozwiązać swoje psychogenne kwestie w środowisku, a nie uciekać w chorobę i wyznaczać sobie normy.

   Ok, ale ten człowiek jest ciężko doświadczony. Ale czy leki rozwiązują podstawę psychogenną i środowiska? Nie robią tego. Czy słowa rozwiązują kwestię psychogenną i środowiska? Nie robią tego.

   Zwiewają ludzie do szpitala w nadziei ze wojna w Europie się skończy, a nie wiedzą, że później jest wojna na Pacyfiku?
   • dotera Re: Niskie hormony, wysokie hormony 03.10.19, 09:40
    Na czym polega iluzja rozłączenia i prawda jedności o której mówi joga?

    STan oświecenia, jedności to flow działania badz też jego braku jak u mistyka receptywnego. A rozłączenie to dzielenie zapałki na dwoje : Zamiast działania, jest rozłaczenie działania i hormonów go warunkujących. Zamiast działania jest nauka o działaniu i postulowane działanie.

    Cy rozłączenie jest złe? Nie, ale pod warunkiem ze jest rezultatem działania. To znaczy działając należy myślą rozwiązywać problem, a nie go tworzyć.
    • dotera Re: Niskie hormony, wysokie hormony 03.10.19, 09:55
     Współczesny świat z propagandą intelektu wszeobecną tworzy schizofreników, którzy oddzielili myślenie i działanie. Definicję schizofreniczne w szkołach. W gazetkach politycznych małostkowa licytacja totalnie o niczym, dramaty społeczne o niczym .

     Chcey wychować krytyczne myślace jednostki. Znaczy psychiatryk schizofreników? No to mamy schizofreników.

     www.youtube.com/watch?v=JLstJH23p7k
  • dotera Re: Niskie hormony, wysokie hormony 03.10.19, 11:08
   Wyznaczono normy. Liniami wszystko podzielono, a ludzka psychika działa od kropki do kropki. W obrębie zarysowanych linii przestaje działać. I wtedy może ci sprzedadzą tabletkę na hormony, żeby ci poprawić oczywiście i przestał myśleć o przekraczaniu linii.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka