Dodaj do ulubionych

DIalog nie jest o empatii

09.10.19, 07:29
Dialog jest o tym, że ludzie się nie zabijają fizycznie, tylko używają słów.

Gdy probuje się nazbyt respektować stanowisko oponenta, on to uznaje za hołd, za uznanie swojej racji. Mimo ze tylko laskawie sie tylko probuje go zrozumiec. A może nie laskawie, może jest w tym poddanie i slusznie uznaje to za hołd. Co gorsza nie ma w tym podtrzymywania w fałszywej swiadomości? Ktora rozbić można tylko wtedy gdy osobnik poczuje kres swojej siły, kres wytrzymałości swoich mechanizmów obronnych?

Empatia jest na końcu. Kto ustawia ją na początku też dostanie w dupę. CHoć może jest też plus, że będzie żałosny, ale nie będzie skurwysynem.
Edytor zaawansowany
  • dotera 09.10.19, 07:34
    Fetysz empatii. Np. Piszą ze ludzie uciekli z filmu Jokker w USA bo taki straszny. W USA zrobiono kulturowy fetysz empatii i co z tego? Czy spoleczenstwo jest bardziej empatyczne? Dokladnie przeciwnie. Wychowano tylko słabych ludzi, a rządzą ludzie pokroju Trumpa, żeby kopać słabych. To zawsze jest tylko podkładanie się.
  • dotera 09.10.19, 07:38
    Jeśli narcyzowi okazujesz zbyt wiele empatii to nie tylko będziesz frajerem, on po pewnym czasie uzna cię za swojego prześladowcę :) Ludzie lubią krótką smycz, która trzyma ich w formie. Każde inne przesunięcie granic to utrata formy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka