Dodaj do ulubionych

Autortetu Tokarczuk nie nada Nobel

17.10.19, 11:53
Czego czujnie prawica wypatruje.

Ten jazgot nienawiści jest zresztą zabawny. W kraju w którym czyta się najmniej książek w Europie, najmniej się wydaje wyraźnie w stosunku do krajów zachodnich,nie troche mniej tylko klasowo mniej, raptem autorytet ten nagrody jest gigantyczny i każdy naziol widzi jak marnym jest ona pisarzem. Wytrawni znawcy literatury. Jak z Ferdydurke. Nauczono kto wielkim pisarzem jest ale czytać nie nauczono.

Autorytet Tokarczuk nada jej ten jazgot. Sciek nienawiści. Nobel wcale nie musi się przekładać na sukces czytelniczy, ale jej się przełoży. Prawica zapewniła jej kontrowersyjną reklamę. Najlepsze jest to ze to co naziole widzą jako antypolskie tylko przez nich dostaje temu nadany posmak pikanterii. Drugą stronę trochę to nudzi. Nie mówię tu o jej pisarstwie. Mówię o takim urzędowym przez pisarzy upominaniu się o narracje wykluczonych. Na pewno roznego rodzaju dekonstrukcje narracji narodowych nikogo nie rozpalają po drugiej stronie jak nazioli.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Autortetu Tokarczuk nie nada Nobel 17.10.19, 12:00
   Uwielbiam trylogię Sienkiewicza. Ale nie dlatego bo widzę tam lustro dla swojej tożsamości patriotycznej. Tylko dlatego bo jest ładnym językiem napisana.

   Prawica czyta książki bo musi wyrobić sobie tożsamość. Druga strona bardziej język, opowieść lubi samą w sobie. To że nie lubi tożsamości nie znaczy ze jest antypolska. To znaczy ze ma inną konstrukcje psychiczną. Inaczej widzi świat. Inaczej niż napinka narcystycznego godnościowca.
  • dotera Re: Autortetu Tokarczuk nie nada Nobel 17.10.19, 12:11
   Najlepsze jest to, że ci ktorzy non stop plują na Żydów, ba nawet mowią o potrzebie przemocy wobec nich, bardzo przywiązani są do idei asertywnej przemocy, ci sami jednocześnie bardzo czują się opluwani gdy powie się ze w okresie ktory patrioci uważają za piękne czasy własnej chwały bito Żydów. To jest uroczo niewolnicza mentalność. Aż przyjemnie się czyta, że naziolstwo ciągle na kolanach w tym kraju. Tak jak przed wojną Żyd czytał w pociągu pisma endeckie zeby poczuć przez chwilę swoją wielkość.
  • dotera Re: Autortetu Tokarczuk nie nada Nobel 17.10.19, 12:17
   Kolejny uroczy paradoks. Prawica narodowa lubi pluć na elity. Silny jest w Pis-im elektoracie duch PRL-u uciskanego chłopstwa bitego przez jaśnie państwo.

   Ale jednocześnie jeśli Pani Tokarczuk napisze, o niewolnictwie polskich chłopów pańszczyźnianych to ścisk dupy niemiłosierny. Raptem wszyscy jak jeden mąż potomkami Sobieskiego ktory Turka gładził.
  • dotera Re: Autortetu Tokarczuk nie nada Nobel 17.10.19, 12:31
   Czy istnieje w Polsce diagnozowana przez prawicę pedagogika wstydu?

   Tylko o tyle o ile sami sobie ją indukują.

   Owszem istnieje w Polsce kompleks niższości i niepewność siebie i czasem te narracje ktore unikają za wszelką cene polskiego bohaterstwa są niepotrzebne.

   Ale jeśli chodzi o zawstydzanie jako broń polityczną to polska prawica nie ma równych sobie. Jeśli chodzi o zawłaszczanie dla siebie patriotyzmu, infekowanie go smrodem własnego dupska co powoduje naturalną reakcję obronną w postaci izolacji, o tak, tu prawica jest niezrównana. I wtórnie gdy sama oblozy się trupami w celu uwiarygadniania swojej władzy środowiska GW będą pokazywać w ramach logiki walki polski antysemityzm.

   Lubię polską kulturę ale wolę ją oglądać w filmach z PRL historycznych które mają jakiś bardziej ogólnoludzki przekaz niż w estetyce polskiego nekrofilnego nacjonalizmu. Smród trupa i kadzidła odstręcza sam w sobie. CHiałbym w niej widzieć życie.
   • dotera Re: Autortetu Tokarczuk nie nada Nobel 17.10.19, 12:36
    Problem polega na tym ze naziole tak naprawdę nie chcą polskiej kultury, oni chcą wymyśloną przez siebie wstającego z kolan mężczyzny, ktory będzie jak zachodni mężczyzni. Szczytem debilizmu były słowa ministra kultury polski pisiego który powiedział ze chciałby zobaczyć film o polskich bohaterach drugiej wojny światowej którego zagrają aktorzy amerykańscy. Przecież największe kopiuj wklej z zachodu to polska prawica, największe zafascynowanie amerykańska kulturą, całkowite poczucie obcości polskiej kultury jako lewackiej. Dziś narodowcy hejtują "Za wolność naszą i waszą " jako frajerstwo. Oni sami dekonstruują całą polska tradycje patriotczną i chcą wymyślić swoją nowa.

    Kurwa. chorzy psychicznie ludzie rządzą tym krajem.
    • dotera Re: Autortetu Tokarczuk nie nada Nobel 17.10.19, 12:46
     Polska kultura jest silnie związana z literaturą. Tak silnie, że tylko w Europie słowiańskiej powstała grupa zwana Inteligencją. Ze względu na zabory i zapóźnienia cywilizacyjne. Na zachodzie nie mieli wieszczy narodowych. Mieli po prostu pisarzy ktorzy opowiadają historie.

     I dzisiaj Polska czyta najmniej książek w europie. Widziałem wlepkę na poręczu wiaduktu. Kibolskie emblematy, umięśnione ludziki , wściekły pies w kagańcu i napis "U nas ciągle bez zmian lewak i polonista będą gonieni"

     Te buldogi w kagańcach to oczywiście kultura angielska a nie polska , zresztą jak cała kultura kibolska. DLa Polaka polska kultura to jedynie kruchta przywieziona z Watykanu.
  • dotera Re: Autortetu Tokarczuk nie nada Nobel 17.10.19, 17:15
   Pisi myślą ze każde zagrożenie zneutralizują nienawiścią.

   Gdyby Tokarczuk dostała Nobla, wszyscy by pogratulowali, byłby czas świętowania jej autorytet społeczny wcale by nie musiał wzrosnąć. Po jakimś czasie gdyby była zbytnio wykorzystywana do kampanii politycznej powiedziano by ze rozdrobniła się na drobne.

   Natomiast swoją nienawiścią sami zaprosili ją do zajęcia w przyszłości politycznego stanowiska.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka