Dodaj do ulubionych

Smakosz szczeciński

18.10.19, 15:01
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25322115,kolobrzeg-69-letni-emeryt-skazany-za-zjedzenie-cukierka-prokuratura.html#s=BoxOpImg4
Jeszcze w gazecie się pokazuje. Może na prezydenta wystartuje?

Był taki film Hipermarket. I tam z powodu kradzież batonika rozbuchała się cała afera z tłem historyczno politycznym zakończona trupem. Tylko batonik odruchowo

W filmie był to szanowany rzemieślnik , człowiek majętny, pracowity który tylko odruchowo wziął batonik. SKąd u mieszczanina takie niby odruchy? Mniej mnie wkurza ze złodziej po prostu kradnie i wie ze jest złoczyńcą, niż tłumaczenie ze szacowny obywatel ma prawo ukraść mało. Uczciwy człowiek nie ma odruchów ze może sobie coś wziąć co nie jest jego.

W tym filmie zrobiono całą dramę zakończoną trupem. ALe to się zaczęło właśnie bo ktoś tylko batonik, takich klientów jest setki i cała lada batoników zostanie zajebana odruchowo. I zaczyna się cała epopeja narodowa z trupem.

Ja myślę ze my Polacy wyszlibyśmy z dramatów narodowych jakbyśmy właśnie uważnie swoje życie masterowali i za nie odpowiadali w takich drobnych sprawach. Jakby każdy to zrobił nie byłoby dramatów. A tak zaczynają się drobne roszczenia, drobne niesprawiedliwości, drobne wykluczenia , drobne poczucia krzywdy i kończy się piekłem
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Smakosz szczeciński 18.10.19, 15:08
   Nie znoszę tej logiki , ze jak ktoś ukradnie milion to nic a jak ktoś 10 złotych to siedzi.

   Wolałbym ukraść milion miliarderowi niż człowiekowi w tramwaju pieniadze z portfela. To moze być jego cała dniówka żywieniowa.
  • dotera Re: Smakosz szczeciński 18.10.19, 15:18
   Morał Hipermarketu to było to ze kapitalizm przejmuje układ komunistyczny zeby gnębić biednych uczciwych obywteli.

   To jak w filmie Pod Mocnym Aniołem..Moja ulubiona scena w polskim kinie 21 wieku...na mitingu AA Alkoholik mówi : Mozna dyskutować na ile rozchlał nas bardziej feudalizm czy mroki PRL-u...

   Ale w 3 RP Polacy chleją dokładnie dwa razy więcej niż w tym rozpitym PRL-u.

   Pijesz bo lubisz Pisi obywatelu smakoszu szczeciński.
   • dotera Re: Smakosz szczeciński 18.10.19, 15:23
    Uwielbiam tę scene z tego filmu bo oddaje cały sens intelektualizmu i ideologii politycznych.

    Zamiast zeby każdy człowiek wział się za doskonalenie swojego życia, żeby żyć szczęśliwiej. Tylko dla siebie, nie dla innych, żeby sobie samemu lepiej zrobić w życiu, to zamiast tego wszyscy wytworzą ideologię obwiniającą innych i siebie nawzajem za to czemu jest chujowo. Zrobią sobie jeszcze większe piekło , choć mogą po prostu zrobić sobie dobrze.
  • dotera Re: Smakosz szczeciński 18.10.19, 15:28
   Kiedyś w TVN ten dziennikarz Marcin Meller tłumaczył dlaczego pzestrzeganie przepisów drogowch może zwiekszać niebezpieczenstwo na drodze. I coś zaczął dukac bez ładu i składu o jakimś skrzyżowaniu przy TVN.

   CHory psychicznie kraj. I polaczki chcą jak w Unii? Jeśli elity w telewizorze i to błękitnym nie rozmodlonym populizm dnia codziennego uważają za normę?

   Niemiec żyje jak Niemiec bo odpowiada jak Niemiec dokladnie za wszystko w swoim zyciu. I dopiero takiemu Niemcowi, urzednik ktory takze jest takim samym Niemcem, może zorganizować państwo dobrobytu. Dopiero wtedy jak Niemiec bedzie odpowiadał dokładnie za wszystko w swoim zyciu i nikt inny.
  • dotera Re: Smakosz szczeciński 18.10.19, 15:35
   Teraz chciałbym zaś powiedzieć coś z przeciwnej beczki.

   Owszem, uważam , że czasem w życiu trzeba złamać reguły, żeby gdzieś dojść. Ale sądzę ze są to reguły bardziej poprawności politycznej, społecznej coś za co może spotkać cię zreszta bardziej psychologicznie dotkliwsza kara niż 20 godzin prac spolecznych. A nie pokątne zjedzenie skradzionego batonika.

   I sens złamania tych reguł polega właśnie na tym ze hardo stajesz na własnych nogach, walczysz i nikogo za nic nie obwiniasz. Czysta walka ktora moze byc walka na smierc i zycie. Poza moralnością która trzyma w kajdanach.
  • dotera Re: Smakosz szczeciński 18.10.19, 15:48
   Ten wątek jest też o tym co zarzucam współczesnym dobroduszkom z lewicy. Pewnemu rodzajowi zabójczej hipokryzji.
   Empatia wobec kogoś kto ma ponieść karę często krzywdzi taką osobę bardziej niż sama kara. EMpatia może być bardziej wredna niż zdecydowana postawa sprzeciwu.

   Nie wiem czy zawsze złoczyńca oszukujący kogoś za swój czyn zapłaci. Ale wiem ze zawsze ten który się oszukuje, i ten ktory zostaje oszukany , zawsze ten zapłaci za to i im później tym wiecej. ZImne prysznice ratować mogą życie. EMpatia może zabic.
   • dotera Re: Smakosz szczeciński 18.10.19, 15:51
    Zresztą u osób z rozwiniętą empatią ona sama jest problemem. Bo takie osoby mają problem z granicami psychologicznymi. Empatia to problem granic. I jasne przejrzyste granice to coś niezmiernie ważnego dla takiej osoby. EMpatia może być problemem jeśli nie wiemy na jakiej skale zbudować swoje życie. Chaosem obezwładniającym. Uważajmy z empatią, bo na wstepie przynosi wiecej problemów niż zysków. Na zyski z niej trzeba zapracować.
   • dotera Re: Smakosz szczeciński 18.10.19, 17:54
    Wolę świadomość społeczną w ktorej ktoś robi coś źle, jest karany, płaci swoją cene i ma czyste konto niż ktoś zrobi coś źle, tłumaczy się czemu ma prawo robić a pozniej jeszcze zrobią system prawny szantazy moralnych, informacji o wyroku w celu podtrzymania niewolniczej swiadomosci.

    Dla mnie to powinien być automat. Robisz zle, ponosisz kare mającą odstraszyć, odbedziesz kare jesteś czysty. SPoleczenstwo nic do ciebie nie ma , nikt ci tego nie wyciaga.
    • dotera Re: Smakosz szczeciński 18.10.19, 17:57
     W Polsce mam wrażenie, ze rozne sluzbyi wierzą ze ich główną misją jest podtrzymać obywateli w niewolnictwie w celu zapobieżenia ich fikania. I jak sądzę to jest cecha wschodu. Jak się obywatela zlamie to bedzie spokoj. W cywilizowanych krajach mysla ze im bardziej obywatel poczuje swoj szacunek tym wiekszy bedzie spokoj.
     • dotera Re: Smakosz szczeciński 18.10.19, 18:24
      I myślę ze to jest sedno problemu. Z tego co czasem podają w newsach wnioskuje ze w Anglii kary są dość surowe. Ale swoje dostaniesz a pozniej jestes czysty.

      U nas bardziej kombinują jak sprawić zeby smród gówna wisiał nad tobą. I karę się widzi bardziej jak kolejny niezasłużony kop od władzy.

      W Rosji jest skrajne tego typu myślenie, to znaczy wobec skazanych czuje się empatię. Widzi się ich jako ofiary władzy gnębiacej narod, bowiem mozesz być ukarany całkowicie irracjonalnie i chodzi tylko o ustalenie hierarchii. Na zachodzie o przestrzeganie reguł.
      • dotera Re: Smakosz szczeciński 18.10.19, 18:27
       Człowiek zyjacy w ramach feudalizmu widzi kary w kategoriach dobra i zła, lub tez rownolegle jako irracjonalną wolę feudała.

       Człowiek żyjący w spoleczenstwie nowoczesnym moglby widzieć bardziej jako złamanie kodeksu drogowego. Tzn. Jakoś się umawiamy jak należy jezdzić i umowa jest wazna bo działa ku lepszemu zyciu, ale zasadniczo ruch lewostronny nie jest bardziej moralny niż ruch prawostronny.
  • dotera Re: Smakosz szczeciński 18.10.19, 17:39
   Niesprawiedliwość nie polega na tym ze dostajesz karę za drobną rzecz. To nie jest drobna rzecz bo jak robi duzo osob to jest to duza rzecz i trzeba karac takie pojedyncze.

   Niesprawiedliwosc to jest polska policja, która już uważa ze może przeszukiwać przy każdym zatrzymaniu. W latach 90tych w czasach przestepczosci zaden policjant nie robił rewizji osobistej. Wspolczesnie policja nie widzi zadnego problemu bez uzasadnienia jakiekolwiek dokonac rewizji.
   • dotera Re: Smakosz szczeciński 18.10.19, 17:44
    I to jest obszar najwiekszej liczby nadużyć władzy. Czyli krawężnikowi nie podoba się kogoś wygląd i może zrobić wszystko. Może popisać się władzą, samemu będąc na dnie hierarchi fali w swoim komisariacie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka