Dodaj do ulubionych

Tok FM : Dlaczego wysoka frekwencja jest zła.

21.10.19, 07:31
Gazeta dała opinię pana, który tłumaczy narodowi ze wysoka frekwencja jest zła bo ludzie poszli do urn z powodu nieufności do drugiej strony.

Oczywiście jakby wygrała opozycja wysoka frekwencja bylaby wspaniała, a tak zostało wytlumaczone ze jest zła.

Moim zdaniem zaś pan gw inteligent nie za daleko zaszedł w swojej refleksji.

Co miałoby w Polsce spowodować wzrost frekwencji? Całe dekady jest propaganda, że od polityków nic nie należy oczekiwać , oprócz tego ze są łajkdakami. Ludzie w większości według badań deklarują więc swoją apolityczność. A później GW ciągle przed wyborami się budzi i daje idiotyczne reklamówki o konieczności pójścia na wybory. Po to masz według GW iść na wybory zebyś mógł krytykować polityków ze są łajdakami. Oni uważają Polaków za idiotów po prostu, którymi trzeba infantylną propagandą zarządzać. Pewnie siedzą przy stole redakcyjnym dumni, jak Napoleon nad mapą , ze swojego kolejnego zabiegu PR-owego mającego wkręcić tubylców. Mentalność właścicieli kramów, handlarzy z wielowiekową tradycją.

Ktoś powiedział , że Polacy muszą zniszczyć swoje państwo którego nienawidzą, po to zeby zrozumiec po co jest. Jak dziecko psuje zabawki. I myślę ze tak się właśnie dzieje. Inaczej zawsze będzie uznane za obce. Jeśli Polacy idą masowo do urn to właśnie dlatego ze zaczynają elementarnie rozumieć po co jest państwo. Elementarnie, na zaawansowane zrozumienie jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie. Zaczynają rozumieć ze polityk jest po coś, a nie łajdak przy korycie. Taka nauka abecadła rozpoczęta głęboką nieufnością do drugiej strony.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Tok FM : Dlaczego wysoka frekwencja jest zła. 21.10.19, 07:36
   W filmie Vabank 2 była scena w której strażnik niemiecki granicy 3 rzeszy kontroluje Polaków. I jeden z nazwiskiem żydowskim mówi : nie interesuje się polityką. A strażnik się śmieje : Ale polityka interesuje się tobą.

   Naziole to odpowiedź natury na drzemkę ludzi pod tytułem : nie interesuje się polityką, która się mną nie interesuje.
   • dotera Re: Tok FM : Dlaczego wysoka frekwencja jest zła. 21.10.19, 07:42
    W najlepszym filmie wyjaśniającym mechanizmy ideologii politycznej czyli Sieć z 1976 też jest motyw ludzi, którzy chowają się coraz bardziej w swojej skorupie bo w mediach widzą tylko zło i tylko chcą się przed nim schronić. Też jest pokazany mechanizm iluzji populizmu nacjonalistycznego. Mechanizm odrodzenia politycznego. Mechanizm buntu antysystemowego. I na koniec samej substancji politycznej : czyli dlaczego ludzie nie interesują się polityką. Takie odwieczne koło Sansary z którego nie bardzo wiadomo jak się wyrwać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka