Dodaj do ulubionych

Każdy może być Polakiem. Ale..

22.10.19, 06:09
Wczoraj dwa razy ten tekst słyszałem niezależnie u dwóch panów z prawicy. Jeden redaktor w miare znany. Drugi to nieznany mi pisarz, którego pierwszy raz usłyszałem. Swoją drogą byłem zadziwiony bo bardzo topornie się wysławiał, nie umiał precyzyjnie myśli ująć, a i w refleksji to on nie dalej zaszedł niż dyskusje przy piwie na lawce pod blokiem. Ale bardzo był przekonany za to o swojej elitarności.

A więc łaskawie pozwolili każdemu być Polakiem, Polakiem jest się z wyboru. łaskawcy. Ale musisz wyznawać to co oni uznają za polskość.

Polacy dużo mówią, że nie jesteśmy narodem lubianym. Np.w kontekście Eurowizji ze nikt nie głosuje na Polskę..ale nie tylko. CO wiecej strasznie Polacy chcą być lubiani strasznie lubią się chwalić swoją tożsamością.

Tyle tylko ze tożsamość jest jak dupa. Każdy ma swoją.

Zeby zacząc być lubianym narodem proponuje dwie kwestie.

1) Skończyć z zachwalaniem własnej historii i wioseczki. Tak, wiem zaraz usłysze o kompleksie i wstydzie z bycia Polakiem. Ale to to właśnie wynika z kompleksów. Polacy powinni zrozumieć ze lubiani będą wtedy kiedy zrobią coś seksi oddzielnie i inni to zauważą sami. I to będzie coś nowego a nie duma z Sobieskiego i dywizjonu 303 czyli nie swoich zasług tylko zasług Sobieskiego i dywizjonu 303.

2) Przestaną na sobie wymuszać lojalność tożsamościową narodową. Ludzie nie rozumieją ze patriotyzm to nie obwieszenie sie flagami i kult pogrzebowy. Patriotyzm to ciągłe na nowo pokazywanie ze pod tą flagą jest zycie i coś właśnie dlatego ona znaczy. To ciągły rozwoj jednostek.

Patriotyzm wolnych ludzi polega na tym ze są wolni i dla nich walka o wolność ojczyzny to po prostu walka o wolnosc wlasna. Nie o ginięcie za Ojczyznę. Tylko o wolność własną. U nas zawsze ze to znaczy coś dla kogoś. Poswiecenie się . W dodatku dla czegoś co za bardzo nie lubimy . Bo Polacy ciągle są rozczarowani sobą.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka