Dodaj do ulubionych

WItkowski o Braunie

23.10.19, 11:33
krytykapolityczna.pl/kraj/grzegorz-braun-witkowski/

Co ma na celu ten tekst? Teraz lewica się bierze za lustracje kilka pokoleń wstecz? Efekt jest tylko taki ze zaciekawiła mnie ta postać, skoro wszyscy w tej rodzinie odnoszą sukcesy. Wcześniej migał mi tylko jako jakiś wariat z od tych co chcą koronować Jezusa na króla Polski.

To jest jeden z największych strzałów w stopę na tej stronie.
Obserwuj wątek
    • dotera Re: WItkowski o Braunie 23.10.19, 11:53
      Mam takie pytanie do pana Witkowskiego. Jeśli religia to opium dla ludu czemu wierzą w nią ci którzy w ludzie nie są i zmuszają dzieci do porannych paciorków?

Nie żebym tu bronił doniosłości katolicyzmu, bo nie ma czego. Ale pojawia się tu istotna kwestia, z którą lewica walczy jak oszalała. Krytykując buddyzm , coaching. Lewica wcale nie krytykuje t zego pozycji oświecenia naukowego czyli "To zabobon!". Lewica krytykuje to z pozycji wartości i ideologicznych. Widząc w tym wroga dla swojej ideologii, która mówi ze człowiek jest ofiarą systemu i trzeba dokonać uspołeczenienia zeby to odmienić.

Efekt tego to właśnie czyste produkowanie opium dla ludu jakim jest wspolczesna lewica dla globalizmu. Soros wymyślił lewicę współczesną jako msze dla ludu. Bajki mające lud trzymać na kolanach i dawać nadzieje.

Lewica sprowadzona do narcystycznej pozycji obiwniania innych za swoje zycie, propagande braku wplywu na swoje zycie. Bo przecieć jednostka niczym, wszystkim baza ekonomiczna i masa wyborcza.
      • dotera Re: WItkowski o Braunie 23.10.19, 12:20
        Jest pokazana sylwetka Brauna jako człowieka przygniecionego przez dorobek ojca, który sam nie potrafił odnieść sukcesu i zaczyna szukać winnego.

Czy to nie projekcja lewicy? A jakie sukcesy odniosła ciągłego bycia na dotacjach? Prawica sprzedaje poczytnych autorów, lewica pełna doktorów , magistrów nauk humanistycznych poczuwająca się do monopolu do literatury sprzedaje dotowane książeczki bez echa i żebrze o kasę z oczami zbitego psa w swoich artykułach. I oczywiście system winny, jeśłi komuś się nie powiodło.
          • dotera Re: WItkowski o Braunie 23.10.19, 12:38
            A co do teorii spiskowych wyznawanych.

Osobiście nie jestem zwolennikiem zeby ludzie którzy nie są u władzy się tym zajmowali bo to ich osłabia jako paranoiczne. Ale na tej samej zasadzie nie jestem zwolennikiem by ludzie którzy nie są u władzy zajmowali się teoriami nie spiskowymi bo to frajerskie.

Zycie jest grą władz różnego typu. Oczywiście ze są różne układy, koterie, oczywiście ze są i wywiady. Po latach budzimy się z roznych optymistycznych wizji zdaniem : znowu zrobilismy laskę amerykanom. Dziś duzo ludzi z władzy raptem sobie przypomina nieprzyjemne sprawki z sojuszem z USA, podwazajac partnerski charakter. Kiedyś gdyby ktoś to powiedział to paranoik.

Dlatego ja z tego wyciagam wniosek kartezjanski. Celem jesdnostki jest znalezienia oparcia w sobie i swoim doswiadczeniu. Całkiem przecież nowoczesny.
    • dotera Re: WItkowski o Braunie 23.10.19, 12:50
      Pan Witkowski przedstawia się jako poeta. jego wiersze tłumaczono na angielski, czeski, francuski, serbski, słowacki, węgierski i ukraiński.

Przepraszam czy to informacje z google translator? Czy wymiana kulturalna niszowych pisemek ze wspolnym sponsorem? KOlega z Ukrainy przetłumaczy mój wiersz, a ja przetłumacze jego i powstaje siec tłumaczeń światowa, choc nikt tego nie czyta. Przeczytałem dwa pana wiersze i mnie powiem szczerzem urzekło Pana dobre samopoczucie.
      • dotera Re: WItkowski o Braunie 23.10.19, 13:06
        Mnisterstwo Kultury sponsoruje w wysokości 700 tysięcy tłumaczenia pani Tokarczuk. Bądź co bądź autorki która w Polsce odniosła sukces w głównym nurcie i to w kraju całkiem sporym . W tym świetle nie chwaliłbym się tymi licznymi tłumaczeniami własnych wierszy w ramach wymiany partnerskiej, która zapewne niewiele się różni od tego co robi pan Braun ze swoimi ludźmi. Tylko publikę ma większa. Weszli sami do sejmu. Lewicę musieli wprowadzić łaskawie starsi towarzysze, wcześniej przez młody narybek opluwani. Zandberg się nie rumieni ze wstydu gdy zzdbywa jeden procent do Europarlamentu i wchodzi tylko dzięki łasce tych ktorych opluwał?
        • dotera Re: WItkowski o Braunie 23.10.19, 13:16
          Ja po pana tekście pierwszy raz wysłuchałem Brauna.

Nie łączy mnie z nim totalnie nic. To całkowicie obca mi bajka. Ale widzę tam cżłowieka który umie jasno precyzować myśli, jest dobrym mówcą i nie jest to żaden typowy paranoik prawicy narodowej.

Mówi pan ze przeszedł szkolenie? Głos ustawił? No właśnie, oni wszyscy z tej skrajne prawicy się uczą. Rzeczy praktycznych .

A co z lewicą? Mam wrażenie, że już uznali ze nauczyli się z ksiązek uniwersyteckich i zyją całkowicie w bańce izolowani od życia.Wy przegrywacie bo się niczego nie uczycie oprócz bycia elokwentnym idiotą z dobrą składnią, gramatyką frazeologią i całkowitym brakiem myśli jakiejkolwiek.
          • dotera Re: WItkowski o Braunie 23.10.19, 13:31
            Wie Pan czemu oni wygrywają? Czemu po czterech latach rzadow PIS wyrasta jak pan to nazwał PIS++?

Bo oni gdzieś na śmiesznym marginesie panów ze skrajnej prawicy musieli cały czas szukać elektoratu w realnym życiu. Jak to się mówiło : W terenie.

A Krytyka Polityczna dostała w najdroższym miejscu Warszawy restauracje zaraz po tym jak jej tworcy absolwenci uniwersytetu skonczyli studia . Całkowicie zbratani z głównym ośrodkiem ideologicznym GW z ktorym się trochę kopał jak dziecko z ojcem. A kto wie czy nie jako propozycja ojca dla swojej koncesjonowanej opozycji na przyszła "Mądrość etapu".

I ironią historii było to ze krzyczeliście kiedyś Zabierz babci dowód. Dziś sami będziecie obłsługiwać swój mocherek beibibumerskich sierot po Michniku. Chichocik historii.
            • dotera Re: WItkowski o Braunie 23.10.19, 13:43
              Wasz wkład historyczny będzie tylko taki, że z marginalnego marszu nazioli potrafiliście blokadami zrobić marsz w ilości kilku setek tysięcy mlodych ludzi.

Oni będą wygrywać cały czas bo oni chcą wygrać. A wy chcecie się onanizować moralnie, narcystycznie i zdziwieni jesteście ze nikt nie klaszcze.

Dzisiaj zeby wygrywać, trzeba umieć organizować ludzi realnie w całej Polsce, a nie w warszawce pisać teksty o niczym przeznaczone dla naiwnych studentów z osrodków akademickich. Za dużo przeczytanych książek o niczym, a za mało umiejętności komunikacji społecznej.
              • dotera Re: WItkowski o Braunie 23.10.19, 14:30
                Panie Witkowski. Nie wiem czy dla was samych by nie było lepiej gdybyście byli paranoicznymi lewicowcami na marginesie życia. A dlatego bo byłaby w tym chociaż jakaś namiastka niezależności i buntu, tak jak w samobójcy jest jakaś namiastka wolności, który widzi ze do niej nie dorósł. Problem z wami jest właśnie taki, że od startu byliście grzecznymi dziećmi systemu. Z restauracją od tego systemu symbolicznie kilka kroków od Uniwersytetu. Po prostu w polityce jesteście dziećmi. Bo nawet nie jesteście dorosłymi ktorzy biorą odpowiedzialność za ten system co już by było czymś. Nie tylko bunt musi być.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka