Dodaj do ulubionych

Szaleństwa Panny Ewy. Resentyment

24.10.19, 17:15
W tym ładnym filmie ładnie pokazane są dwa rodzaje resentymentu. Kobiety i mężczyzny odrzuconej.

Szymbartowej z klasy robotniczej która jest autorytarną kobietą podporządkowującą sobie rodzinę. Zarówno męża jak i córkę. Mechanizm wpychania dziecka w chorobę, narcyzm ze mogło się wyjść za bogatego. Myślę ze jest to sytuacja emocjonalna jaką podszyty jest feminizm.

Bogaty stary odludek Mudrowicz, zamknięty w swojej norze, który egzekwuje bez skrupłów swoją finansową pozycje. Tu zaś odnajduje pozycję emocjonalną skrajnej prawicy.

Po środku zaś sielski obrazek przedwojennej inteligenckiej rodziny z domkiem na przedmieściach do którego lubi wzdychać polska kultura z nostalgią, jako swojej szczytowej formy.
Obserwuj wątek
    • dotera Re: Szaleństwa Panny Ewy. Resentyment 24.10.19, 17:24
      Ten film potwierdza moją tezę, ze fantazja o ratowaniu królewny to fantazja o tym zeby ona go uratowała. Motyw pana ze "skrajnej prawicy" jak w filmie Taksówkarz, Leon zawodowiec lubiących strzelać odludków.

Breivik przed zamachami poszedł do luksusowej prostytutki. Choć zasadniczo negował sens tego bo będzie go rozpraszać w własnej misji. Ale raz poszedł.
    • dotera Re: Szaleństwa Panny Ewy. Resentyment 24.10.19, 17:41
      Narcystyczna kobieta nie chce byc opuszczona i upupia oraz ma obsesje opieki jako wladzy swojej..

Nie w duchu pomocy, taka jak byla w innych momentach filmu czyli, konkretni ludzie sami wiedza jak nalezy sobie pomagac nawzajem. Ale w duchu wladzy wlasnie. Jak lewicowa feministka.
    • dotera Re: Szaleństwa Panny Ewy. Resentyment 24.10.19, 17:56
      Na kp jest dzis artykul dlaczego biedni sa grubi. Podaje mnie lub bardziej racjonale przyczyny. Ale moim zdaniem zabraklo tej. Psychika kobiety w biednej rodzinie i jej resentymenty . Wysyp grubosci w czasach po feminizmie nastapil. Czakra trzecia jest i o ukladzie pokarmowym i o wladzy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka