Dodaj do ulubionych

Optymizm lewicy jest złudzeniem

25.10.19, 16:04
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25346596,sondaz-powyborczy-pis-musialby-szukac-koalicjanta-najwiecej.html
Komentujący zaczynają lewicy wróżyć świetlaną przyszłość.

Chciałem przypomnieć, że na początku obecnej mijającej kadencji weszła partia Nowocześni, któremu w sondażach powyborczych dawano chyba 28 procent. Wróżono przejęcie elektoratu PO.

Lewica to reanimowane SLD na skutek antykomunizmu Kaczyńskiego. ponad Połowa głosów na nich została oddana. Czyli elektorat który będzie umierać.

Sukces wśród młodych? Korwiniści mieli dwa razy większy zdaje się. Co nie znaczy ze w przyszłości będzie w sejmie konfederaci kontra lewica. Ale to ze w przyszłym sejmie będzie nadal prawica już bardziej.

Rozpadnie się PO i rozpadnie się PIS i na tych gruzach dwóch obecnie największych partii znów powstanie jakiś podział z nowymi liderami prawicy.

Wcale nie ma żadnej zasady wahadła ze w końcu lewica musi wygrać. W Wielkiej Brytani Prawica trzymała władze od 79 do 97. 19 lat. Już nie mówiąc o tym ze rządy Tony Blaira to było po prostu kontynuowanie tej linii. Jego rządy to był początek największego rozwarstwienia ekonomicznego w historii świata.

Czyli iluzji lewicowych w wielkiej brytanii to już nie ma 40 lat.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Optymizm lewicy jest złudzeniem 25.10.19, 16:15
   Ostatnie wybory pokazały wzrost elektoratu prawicowego.

   Strona opozycyjna nazwijmy ją na lewo od PIS dotad była w wiekszości. Dziś jest w mniejszości w Polsce. PIS i Konfederaci mają większość Polaków. Przy czym mamy do tego konserwatywny PSL. Konserwatywną część PO, ktora przecież zawsze była partią konserwatywną tylko mizdrzyła się do elektoratu lewicowego.

   I gdzie w tym niby przyszłość lewicy?

   Infantylny nieco Biedron? Szurnięty Zandberg? Tam nie ma żadnego kandydata na lidera w przyszłości.
   • dotera Re: Optymizm lewicy jest złudzeniem 25.10.19, 16:21
    Wystarczy pooglądać media chwile. Całe. Reklamy, komentujących itd i widać jasno ze Polska jest całkowicie prawicowa kulturowo. A pomysł lewicy na siebie czyli Flaga Tęczowa to zaczynanie sprawy od dupy strony. Bez skojarzeń.
  • dotera Re: Optymizm lewicy jest złudzeniem 25.10.19, 16:34
   Przykład Anglii pokazuje jak złudzenia mogą być mylnę. Prawica po tak długich okresach rządzenia tylko się rozpedza. Udało jej się wyciągnąć Wielką Brytanię z Unii Europejskiej.

   W USA mamy mnostwo lewicowej mlodzieży i....Trump ma cały czas poparcie.

   W Polsce nie ma nic z lewej strony. Kulturowo, personalnie. I co ? Cud sie stanie za cztery lata?
    • dotera Re: Optymizm lewicy jest złudzeniem 25.10.19, 16:45
     Kto wie czy istnienie lewicy było być moze tylko efektem istnienia 2 wojny światowej. I tylko wojna katastrofalna mogłaby ją wskrzesić? Partie socjalistyczne zaczeły też wchodzić do parlamentów po pierwszej wojnie światowej, po czym nastąpił okres prawicowej dominacji. Po czym druga wojna. Znów lewica rzadzi, pokolenie wyżu demograficznego urodzonego po wojnie jest lewicowe, po czym się wszystko powoli kończy jak fala wywołania kamieniem wojny wrzuconej do wody.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka